ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
09.05.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Weekendowy przegląd najnowszych i najważniejszych wiadomości z krajowej energetyki.
09.05.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Norweskie Ministerstwo Ropy i Energii otworzyło Utsira Nord i Sorlige Nordsjo II - dwa obszary na Morzu Północnym - dla powstania morskich instalacji wiatrowych o łącznej mocy 4,5 GW.
09.05.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rząd USA chce przeznaczyć 73 miliardy dolarów na zelektryfikowanie autobusów komunikacji miejskiej, samochodów dostawczych i innych pojazdów w tym kraju. W sumie plan "Clean Transit For America" przewiduje wymianę ponad 155 000 pojazdów użytkowych, od autobusów po furgonetki.
09.05.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Pół roku temu firma Bentley ogłosiła, że planuje oferować tylko pojazdy typu BEV i PHEV od 2026 r., a od 2030 r. skupi się wyłącznie na samochodach całkowicie elektrycznych. Teraz w wywiadzie, dyrektor generalny firmy Bentley, Adrian Hallmark, ujawnił więcej szczegółów na temat pierwszego modelu BEV.
09.05.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Coraz większe wymogi ekologiczne i postępująca elektryfikacja prawdopodobnie na zawsze zmienią oblicze rynku samochodowego. Koniec silników spalinowych w znaczący sposób wpłynie na ekologię, ale też pozbawi pojazdy wielu charakterystycznych elementów. Mowa tu m.in. o braku jakiegokolwiek dźwięku wydobywającego się z pojazdu, który dla wielu fanów motoryzacji, a zwłaszcza motorsportu, jest szalenie ważnym czynnikiem. Na szczęście istnieje ratunek - wodorowy silnik spalinowy Toyoty.
09.05.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Od 3 do 3,5 tysiąca złotych dofinansowania mogą otrzymać mieszkańcy powiatu opolskiego na wymianę źródła ogrzewania. Ci, którzy zdecydują się na pozbycie się starego "kopciucha" i zainstalowanie nowego, ekologicznego kotła o dotacje mogą ubiegać się w starostwie powiatowym w Opolu.
09.05.2021r. 07:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Bridgestone i Lightyear łączą siły, aby stworzyć pierwszy elektryczny samochód o zasięgu ponad 725 km. Środkiem do realizacji tego celu są m.in. specjalne opony.
09.05.2021r. 06:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przystosowanie portu w Łebie do obsługi serwisowej farm wiatrowych, które planuje wybudować Orlen, znalazło się w Krajowym Planie Odbudowy. Podobny terminal ma powstać w Ustce, natomiast port instalacyjny będzie w Gdyni.
09.05.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Fundacja ClientEarth poinformowała, że złożyła pozew przeciwko producentom i dystrybutorom ekogroszku w sprawie nieuczciwych praktyk rynkowych. Klienci są wprowadzani w błąd na temat rzekomej "ekologiczności" tego produktu. Prezes UOKiK zleca Inspekcji Handlowej przeprowadzenie kontroli zgodności produktu z normami.
09.05.2021r. 00:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wytwarzanie i zużywanie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby, przedział mocy 2-10 kW, inwestycje podłączone do sieci OSD, koszty kwalifikowane od dnia 1 lutego 2020 r. oraz poziom dofinansowania zależny od zakresu rzeczowego inwestycji - to zasady, które będą obowiązywały w trzeciej odsłonie programu "Mój Prąd"". Rozpoczęcie nowego naboru od 1 lipca.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE