ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.12.2018r. 18:18

Senat poparł w piątek ustawę, umożliwiającą wypłatę 10-tysięcznych rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla nie wnosząc do niej poprawek.
14.12.2018r. 17:36

Kilkuset uczniów protestowało w piątek w różnych niemieckich miastach przeciwko obecnej polityce klimatycznej - informuje dpa. Demonstracje to element szerszej prośrodowiskowej kampanii w mediach społecznościowych #FridaysForFuture (Piątki dla przyszłości).
14.12.2018r. 17:12

Obniżki cen paliw na stacjach utrzymają się do świąt. W przyszłym tygodniu analitycy spodziewają się kolejnych spadków. Tańsza niż tydzień wcześniej będzie zarówno benzyna jak i olej napędowy, a średnia skala obniżek na stacjach będzie nieznacznie wyższa niż w ostatnim tygodniu listopada.
14.12.2018r. 16:11

Przywódcy państw członkowskich zlecili w piątek na szczycie w Brukseli dalsze prace nad elementami długoterminowej strategii klimatycznej, zastrzegając, że w pierwszej połowie przyszłego roku to szczyt UE zdecyduje o kierunku polityki w tej sprawie.
14.12.2018r. 15:52

Węgry uważają cypryjski gaz za realną alternatywę i zawarły w tej sferze porozumienie energetyczne - oznajmił w piątek na Cyprze szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto, cytowany przez węgierską agencję MTI.
14.12.2018r. 15:01

Sejm uchwali w piątek ustawę o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji, która przewiduje m.in. wyodrębnienie na rachunku za energię elektryczną wysokość opłaty kogeneracyjnej. Ustawa zakłada, że od 2019 r. odbiorca będzie ponosił dziesięciokrotnie mniejszy koszt wsparcia kogeneracji.
14.12.2018r. 14:58

Po zalaniu amerykańskiego rynku w ostatnich miesiącach, Arabia Saudyjska planuje w najbliższych tygodniach ograniczyć eksport do największego na świecie rynku ropy naftowej, aby zneutralizować widoczny wzrost zapasów ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.12.2018r. 14:55

Będzie to wymagało odważnych działań i dialogu, przede wszystkim z właścicielami samochodów osobowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.12.2018r. 14:49

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju w ramach nowej strategii zapowiedział, że nie będzie dłużej finansować inwestycji związanych z wydobyciem węgla czy produkcją energii elektrycznej z wykorzystaniem tego surowca. Bank podkreśla potrzebę bazującej na OZE elektryfikacji wysokoemisyjnych gospodarek państw, na których skupia swoją działalność.
14.12.2018r. 14:24

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, kluczowe firmy w europejskiej energetyce - Shell, Siemens i TenneT - wezwały do uwzględnienia w kolejnych aukcjach dla morskiej energetyki wiatrowej warunku budowy instalacji pozwalających na zmagazynowania nadwyżek produkowanej energii. W tej chwili w zasadzie jedyną technologią, która może zagwarantować przetrzymanie w dłuższym okresie ogromnych nadwyżek energii odnawialnej, jest tzw. power-to-gas.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE