ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.02.2021r. 11:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W elektrowni jądrowej Cernavodă w Rumunii działają obecnie dwa bloki wyposażone w reaktory PHWR typu CANDU. Budowa dwóch nowych bloków w elektrowni będzie kosztować 7 miliardów euro, a podjęcie decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcie przygotowań na placu budowy przewidywane jest na 2024 rok - informuje Cosmin Ghita, dyrektor generalny państwowej firmy jądrowej Nuclearelectrica.
26.02.2021r. 10:59

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Altus Power America zbuduje 4,5-MW naziemny projekt energii słonecznej w Kapolei na Hawajach na wyspie Oahu. Będzie to największy projekt w dziedzinie energii odnawialnej na Hawajach.
26.02.2021r. 10:46

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Enefit Green, spółka zależna Grupy Eesti Energia, wyprodukował w 2020 roku 1,35 TWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych znajdujących się na terenie Estonii, Łotwy, Litwy i Polski. Wyprodukowana ilość energii stanowi równowartość dwumiesięcznego zapotrzebowania energetycznego Estonii.
26.02.2021r. 10:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Praga przyjęła plan, zgodnie z którym początkowo powstanie ponad 750 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Mają one zostać rozmieszczone w strategicznie korzystnych lokalizacjach stolicy Czech w ciągu najbliższych czterech lat.
26.02.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spółka ReNew Power Private Limited, jeden z największych w Indiach producentów energii ze źródeł odnawialnych i RMG Acquisition Corporation II ogłosiły w czwartek, 25 lutego, zawarcie ostatecznej umowy połączenia spółek, wskutek której ReNew wejdzie na giełdę NASDAQ.
26.02.2021r. 09:58

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Chcielibyśmy w tym roku przesądzić o wyborze technologii, a w 2022 roku wskazać lokalizację dla budowy pierwszego bloku jądrowego w Polsce - mówi minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka w dzienniku "Polska Times.pl" . Ocenił, że "dość naturalnym wyborem" byłoby wybrzeże Bałtyku.
26.02.2021r. 09:51

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jednostka terenowa PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna, prowadzi rozbudowę oraz przebudowę odgałęzienia 15 kV w linii elektroenergetycznej średniego napięcia Kępa Bielańska o długości 5,3 km. Inwestycja polega na wymianie istniejących przewodów napowietrznych na izolowane wraz z wymianą starych słupów drewnianych na nowe słupy betonowe.
26.02.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
"Energia jądrowa jest alternatywą, aby wyeliminować emisje gazów cieplarnianych. Celem jest, aby cała energia była ekologiczna, ale do tego czasu musimy wspierać energię jądrową oraz oszczędzanie energii i mniejsze jej wykorzystanie przez społeczeństwo" - informuje paneuropejski ruch polityczny Volt na Twitterze.
26.02.2021r. 08:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gospodarka odpadami w Polsce wymaga gruntownej reorganizacji. Stale rosnące góry śmieci oraz opłaty za ich odbiór od mieszkańców skłaniają do refleksji nad krajowym finansowaniem przetwarzania odpadów. Istniejące patologie i bałagan w polskim sektorze ma zmienić, obowiązkowo wprowadzony na podstawie stosownej dyrektywy UE, system Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta.
26.02.2021r. 08:10

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje o ponad 1 proc., ale kończący się luty będzie już 4. z kolei miesiącem ze zwyżką notowań. Inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe spotkanie producentów ropy z sojuszu OPEC+ - informują maklerzy.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE