ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
03.03.2021r. 06:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gazociąg ma być gotowy do końca 2021 r. i pozwolić na dostęp gazociągowy do rynku gazu w Europie kontynentalnej. Do tej pory państwa bałtyckie mogły handlować gazem spoza ich terytorium tylko drogą morską, z użyciem terminalu FSRU w Kłajpedzie - informuje "BiznesAlert.pl".
03.03.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Energa Oświetlenie przez najbliższe lata będzie współpracować z Miastem Tczew. Spółka zajmie się m.in. modernizacją oświetlenia ulicznego i wymieni przeszło 1650 sztuk działających tu opraw sodowych na nowoczesne oprawy LED.
03.03.2021r. 05:53

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi złożyła wczoraj do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów formalne zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów korzystających z węgla typu "ekogroszek". "Fundacja oczekuje, iż UOKiK doprowadzi do wyeliminowania nieuczciwej praktyki greenwashingu" - czytamy w komunikacie.
03.03.2021r. 05:37

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Portal "Carbon Pulse" podał, że Komisja Europejska rozpoczęła śledztwo w sprawie rekompensat za wcześniejsze wyłączenie energetyki węgla brunatnego w Niemczech wartych 4,35 mld euro - informuje "BiznesAlert.pl".
02.03.2021r. 21:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd ma w trzecim kwartale tego roku przyjąć zmiany w prawie energetycznym, które mają m.in. wprowadzić regulacje dotyczące mechanizmu nierynkowego ograniczania w wytwarzaniu z odnawialnych źródeł energii przez operatorów systemu elektroenergetycznego - podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
02.03.2021r. 20:05

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Do 9 marca polskie firmy mogą przystąpić do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji - poinformował we wtorek Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM. Celem Koalicji jest odpowiedź na wyzwania związane ze zmianą klimatu.
02.03.2021r. 20:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Przedstawiciele śląskich gmin, postulujący włączenie samorządów do dialogu ws. transformacji energetycznej, spotkali się we wtorek online z wiceministrem aktywów Arturem Soboniem. Prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman oceniła, że wiceszef MAP jest otwarty na rozmowy w formule "okrągłego stołu".
02.03.2021r. 19:50

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin poinformował, że na posiedzeniu rady nadzorczej spółki, które odbyło się 2 marca 2021 r., rada nadzorcza powołała Katarzynę Sobierajską w skład zarządu powierzając jej funkcję wiceprezesa zarządu. Uchwała o powołaniu weszła w życie z chwilą podjęcia.
02.03.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Elektrownia węglowa w Niemczech może zyskać drugie życie po przekształceniu jej w hub wodorowy. Polacy rozważają w jaki sposób przekształcić sektor węglowy, by zapewnić nowe miejsca zatrudnienia jego pracownikom. To może być jedno z rozwiązań.
02.03.2021r. 18:38

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Grupa Lotos poinformowała, że 2 marca 2021 r. Artur Cieślik złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju ze skutkiem na koniec dnia 15 marca 2021 r.


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE