ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.02.2019r. 06:00

Na temat planowanej odkrywki Złoczew pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Według dziennika realizacja tej inwestycji stoi pod dużym znakiem zapytania, biorąc pod uwagę zapisy projektu polityki energetycznej, czy planu na rzecz energii i klimatu.
21.02.2019r. 05:20

20 lutego br. nowym dyrektorem PGE GiEK Oddział KWB Turów został Sławomir Wochna.


20.02.2019r. 21:27

Wypracowany kompromis w sprawie dyrektywy gazowej obejmie projekt Nord Stream 2, ale uchwalone przepisy nie zmieniają negatywnego stanowiska Polski wobec tego projektu - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.
20.02.2019r. 20:50

W Niechorzu i Trzebiatowie 19 lutego 2019 r. odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące realizacji podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe. Przedstawiciele Gaz-System omówili aspekty techniczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne inwestycji oraz jej wpływ na funkcjonowanie społeczności lokalnych. W spotkaniach udział wzięli m.in. okoliczni mieszkańcy oraz władze samorządowe. W Rewalu 20 lutego odbyło się także spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających środowiska rybackie.
20.02.2019r. 20:41

Dzięki dyrektywie gazowej będziemy mieli wpływ na Nord Stream 2. Oczywiście będzie to wymagało konsekwencji ze strony KE - powiedział w PAP polski dyplomata, komentując decyzję ambasadorów UE o poparciu dla dyrektywy wyrażonym przez 27 krajów UE, w tym Polskę.
20.02.2019r. 20:20

Zakończenie procesu inwestycyjnego budowy instalacji metatezy w zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) planowane jest na połowę kwietnia - podał w środę koncern, powołując się na informację uzyskaną od wykonawcy zadania, Elektrobudowy.
20.02.2019r. 20:20

Ambasadorowie krajów członkowskich przy UE poparli w środę w Brukseli projekt nowelizacji dyrektywy gazowej dotyczącej Nord Stream 2. Regulacje zakładają, że wszystkie gazociągi docierające do UE, w tym rosyjsko-niemiecki projekt, będą podlegały unijnemu prawu.
20.02.2019r. 19:40

Poselski projekt ustawy o podatku akcyzowym jest sprzeczny z prawem polskim i unijnym - ocenia Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan. Według ZPPE zaproponowany sposób ustalania cen sprzedaży energii dla wszystkich odbiorców oznacza de facto przywrócenie całkowitej regulacji cen pod nadzorem ministra energii i grozi całkowitym zatrzymaniem składania ofert odbiorcom przez sprzedawców.
20.02.2019r. 18:34

Nowelizacja ustawy o cenach energii doprecyzowuje pewne niejasności, choćby obejmując przepisami wszystkich odbiorców końcowych - ocenił Jan Sakławski, radca prawny z kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy. Jego zdaniem, kwota jaką pierwotnie planowano przeznaczyć na rekompensaty, może się okazać niewystarczająca.
20.02.2019r. 18:23

Projekt nowelizacji ustawy o cenach energii elektrycznej po II czytaniu w Sejmie wraca do komisji celem rozpatrzenia zgłoszonych poprawek. Poprawki w środę zgłosił klub PiS.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE