ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.09.2018r. 08:09

To kolejny dobry tydzień dla ropy naftowej. Surowiec na giełdzie NYMEX w USA zyskał podczas sesji w tym tygodniu ponad 2 proc., chociaż w piątek na razie tanieje - podają maklerzy.
21.09.2018r. 07:22

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
21.09.2018r. 06:21

Pokazy, warsztaty, happeningi i porady wypełnią w sobotę program IV Dni Energii Miasta Katowice na tamtejszym rynku. Będzie też można zwiedzić katowickie elektrociepłownię czy oczyszczalnię. Kontekstem wydarzenia będzie zbliżający się szczyt klimatyczny COP24.
21.09.2018r. 06:19

Jak zwraca uwagę dzisiejsza "Rzeczpospolita", ceny hurtowe energii na polskiej giełdzie są już o około 70 proc. wyższe niż przed rokiem. Jest to spowodowane podwyżkami cen węgla, jak również rosnącymi notowaniami uprawnień do emisji CO2. Zdaniem analityków może oznaczać to wyższe ceny energii dla klientów indywidualnych, które już w przyszłym roku powinny wzrosnąć o kilkanaście procent, a w 2020 r. nawet o 50 proc.
20.09.2018r. 21:15

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych była spektakularnym i niewątpliwym sukcesem - ocenił w czwartek szef MSWiA Joachim Brudziński. Dodał, że Stany Zjednoczone są obecnie największym gwarantem bezpieczeństwa, również energetycznego.
20.09.2018r. 17:43

20 tys. klientów indywidualnych oraz 5 tys. małych i średnich firm przejęła PGE Obrót z Rzeszowa. Chodzi o klientów dwóch spółek, które zaprzestały świadczenia usług sprzedaży energii elektrycznej - powiedział PAP w czwartek rzecznik firmy Mariusz Majewski.
20.09.2018r. 17:06

Jak poinformował Krzysztof Witkowski, dyrektor biura zarządzania majątkiem energetycznym PKN ORLEN, podczas IV Kongresu Energetycznego we Wrocławiu, koncern będzie gotowy na podjęcie decyzji w sprawie morskich farm wiatrowych w przyszłym roku. - PKN Orlen rozważa realizację projektu off-shore we współpracy z partnerem technologicznym, który pomoże przygotować projekt morskich elektrowni wiatrowych. W przyszłym roku będziemy gotowi na podjęcie decyzji w sprawie projektu offshorowego - zapewnił dyrektor Witkowski.
20.09.2018r. 16:57

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wraz z wiceministrem Tomaszem Dąbrowskim spotkali się 19 września w Brukseli z komisarzami UE: ds. pomocy publicznej Margrethe Vestager oraz ds. energii i zmian klimatycznych Miguelem Arias Canete. Robocze konsultacje z Komisją Europejską dotyczyły kluczowych bieżących spraw sektora energetycznego
20.09.2018r. 16:23

Tauron chce się rozwijać w obszarze energetyki odnawialnej. Ma m.in. dość zaawansowany plan budowy farm fotowoltaicznych oraz plany rozwoju farm wiatrowych - poinformował prezes Tauronu Filip Grzegorczyk.
20.09.2018r. 16:11

PGE zrezygnował z zakupu akcji Polenergii w ogłoszonym przez siebie wezwaniu z powodu nieziszczenia się części warunków - poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE