ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.05.2018r. 16:29

Zespół Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie będzie kształcić przyszłych górników na potrzeby największego krajowego producenta węgla - Polskiej Grupy Górniczej (PGG). W czwartek podpisano umowę w tej sprawie.
24.05.2018r. 15:28

Komisja Europejska ogłosiła w czwartek decyzję, która ostatecznie zatwierdza ugodę z Gazpromem w sprawie o nadużywanie przez niego pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej. Rosyjski koncern uniknie kar za monopolistyczne praktyki.
24.05.2018r. 15:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w Słajsinie, w zachodniopomorskiej gminie Nowogard, powstanie jedna z największych w kraju dachowych instalacji fotowoltaicznych. To efekt pozyskania unijnej dotacji, której beneficjentem będzie gminna spółka zajmującą się gospodarką odpadami.
24.05.2018r. 15:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, produkujący baterie również w Polsce BMZ podpisał umowę na dostawę ogniw litowo-jonowych od LG Chem. Koreańczycy są jednym z liderów globalnego rynku baterii litowo-jonowych, a wkrótce będą je produkować także w naszym kraju.
24.05.2018r. 15:00

Spadek produkcji węgla i pogorszenie wyników spółki to wydarzenie związane z geologią i jednorazowe. Zaległości z pierwszego kwartału będą nadrobione - powiedział w czwartek na konferencji prezes LW Bogdanka Artur Wasil.
24.05.2018r. 14:49

Dziesięć rodzin z większości państw Europy skarży do Sądu UE instytucje Unii Europejskiej za niewystarczającą walkę ze zmianami klimatu i zbyt niską redukcję emisji gazów cieplarnianych. Zabiegają one o anulowanie dotychczasowego prawa i przyjęcie nowych, bardziej ambitnych zamierzeń polityki klimatycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
24.05.2018r. 14:06

Projekt o wartości ponad 6 mld zł wymaga rzetelności dotyczącej modelu finansowego - powiedział w czwartek prezes Enei Mirosław Kowalik odpowiadając na pytanie, kiedy zapadnie decyzja ws. budowy nowego bloku elektrowni w Ostrołęce.
24.05.2018r. 13:56

Rosyjski koncern Gazprom poinformował w czwartek, że zadowala go decyzja, którą w sprawie postępowania antymonopolowego wobec niego podjęła Komisja Europejska. Zapewnił, że zawsze przestrzegał stosownych reguł UE.
24.05.2018r. 13:53

Jesteśmy rozczarowani, że wieloletnie postępowanie antymonopolowe KE przeciwko Gazpromowi zakończyło się bez nałożenia kar czy odszkodowań dla poszkodowanych firm i jedynie marginalnymi ustępstwami ze strony rosyjskiego monopolisty - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański.
24.05.2018r. 13:52

Koncern motoryzacyjny Toyota wybuduje w Japonii fabrykę, w której powstawać będą stosy ogniw paliwowych, czyli kluczowy element samochodów wodorowych - podał w czwartek producent motoryzacyjny. Zakład powstanie w mieście Toyota w pobliżu siedziby firmy.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE