ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.10.2020r. 18:04

Firma Voolt, należąca do notowanego na NewConnect Novavisu, wybuduje na Pomorzu elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1,2 MW na dachu jednego z centrów logistycznych - informuje serwis "pb.pl".

20.10.2020r. 16:59

Jastrzębska Spółka Węglowa przyspieszyła prace zmierzające do rozpoczęcia wydobycia węgla koksowego w nowo budowanej kopalni Bzie. Dzięki skierowaniu tam dodatkowych brygad, w tym roku wydrążonych będzie ok. 900 m wyrobisk więcej niż planowano, a prace skrócą się nawet o pięć miesięcy.
20.10.2020r. 15:53

Dzisiaj swoją premierę miał nowy model autobusu elektrycznego w portfolio marki Solaris - Urbino 15 LE electric. To pierwszy autobus elektryczny Solarisa, który jest dedykowany zarówno do przewozów miejskich, jak i międzymiastowych. Jak podkreśla producent nowy pojazd umożliwi przewoźnikom transportu publicznego wyznaczenie bezemisyjnych tras nie tylko w mieście, ale i poza nim.
20.10.2020r. 15:12

Francuski Total załadował pierwszy tankowiec gazem skroplonym neutralnym klimatycznie - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.10.2020r. 14:51

Ponad 100 mln złotych będzie kosztować nowa stacja elektroenergetyczna w Regulicach w gminie Nysa. Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzymały właśnie pozwolenie na budowę, a uruchomienie stacji jest planowane na wrzesień 2022 roku. Inwestycja ma zapewnić stabilne zasilanie i dostawy energii przedsiębiorstwom w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
20.10.2020r. 14:43

Amerykański Departament Stanu poszerzył wytyczne dotyczące zastosowania ustawy Protecting European Energy Security Act (PEESA) - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.10.2020r. 14:40

Enea Operator wspólnie z Instytutem Energetyki i Miastem Bydgoszcz weźmie udział w międzynarodowym projekcie "eNeuron: greEN Energy hUbs for local integRated energy cOmmunities optimizatioN" realizowanym w ramach programu Horyzont 2020. Celem eNeuron jest opracowanie innowacyjnych narzędzi do optymalizacji procesu projektowania i funkcjonowania lokalnych systemów energetycznych, których głównym zadaniem będzie efektywna integracja rozproszonych źródeł energii.
20.10.2020r. 14:33

23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej (PGG), a sześć w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Na kwarantannie jest już w sumie ponad pół tysiąca górników, w większości z PGG.
20.10.2020r. 13:56

Samorządy Tychów i pobliskiego Bierunia, a także działające w obu miastach spółki komunalne i prywatne firmy utworzyły Tyski Klaster Energii. Dzięki porozumieniu mają powstać nowe źródła energii odnawialnej. Obecnie członkowie klastra dysponują łącznie ponad 6 megawatami zielonej mocy.
20.10.2020r. 13:20

Rozwój ekologicznej energetyki wymaga nie tylko inwestycji w fotowoltaikę i farmy wiatrowe. Jak zwraca uwagę Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl. aby krajowy system elektroenergetyczny działał sprawnie i stabilnie, trzeba odpowiednio rozwijać infrastrukturę sieciową.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE