ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.04.2021r. 14:06

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unia Europejska nie wyklucza wprowadzenia cła węglowego, ale reszta świata krytykuje ten pomysł. W listopadzie odbędzie się w Glasgow szczyt klimatyczny COP26. Raczej nie będzie tak miło, jak trzy lata temu w Katowicach - pisze Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego.
14.04.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Hyundai Motor nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Uber w Europie. Dzięki tej współpracy Hyundai zaoferuje kierowcom Ubera zniżkowy dostęp do swoich modeli Ioniq Electric i Kona Electric, a także przyszłych modeli samochodów całkowicie elektrycznych.
14.04.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Nieunikniona transformacja energetyczna może być jednocześnie szansą na stworzenie skutecznego narzędzia do uchronienia kapitału przed inflacją. W Ministerstwie Aktywów Państwowych opracowano program emisji obligacji rozwojowych, który odpowiada na kilka aktualnych wyzwań jednocześnie i może być wielkim impulsem prorozwojowym dla gospodarki po pandemii.
14.04.2021r. 13:43

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
"Zwiększamy dostępność programu »Czyste Powietrze«. Współpraca z bankami poszerza nasze kanały dystrybucji dotacji na wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych" - mówi minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka o podpisanych dzisiaj przez Narodowy i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej umowach z bankami, które planują uruchomić kredyty antysmogowe
14.04.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Grupa PGE planuje zbudować do końca 2024 roku kilka dużych farm fotowoltaicznych na terenach pokopalnianych wokół Bełchatowa. Rozważa również uruchomienie w pobliżu nowych elektrowni wiatrowych. Planowane projekty to kolejne inwestycje prowadzone w ramach sprawiedliwej transformacji energetycznej regionu Bełchatowa.
14.04.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W związku ze zmianą międzynarodowych standardów numeracji Punktów Poboru Energi, Energa Obrót ma obowiązek wprowadzić nowe dane do swoich systemów obsługi klientów. Wiązać się to będzie z pewnymi utrudnieniami w korzystaniu z usług spółki.
14.04.2021r. 12:56

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W marcu wzrosły ceny węgla we wszystkich głównych terminalach węglowych. Jednocześnie pogłębiły się dysproporcje cenowe: w Australii i RPA cena tony węgla wzrosła powyżej 100 USD, a w Europie przekroczyła 70 USD - wynika z opracowania Agencji Rozwoju Przemysłu.
14.04.2021r. 11:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemiecka organizacja ekologiczna Deutsche Umwelthilfe (DUH) złożyła pozew przeciwko dalszej budowie gazociągu bałtyckiego Nord Stream 2, aby zapobiec jego ukończeniu - poinformował tygodnik "Spiegel". Minister obrony zapowiedziała, że wykorzystanie rurociągu może zależeć "od zachowania Rosji".
14.04.2021r. 11:35

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Władze Korei Południowej rozważają wniesienie do Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza (ITLOS) skargi na decyzję rządu Japonii o uwolnieniu ponad miliona ton wody ze zniszczonej elektrowni jądrowej w Fukushimie do oceanu - ogłosił w środę pałac prezydencki w Seulu.
14.04.2021r. 11:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
53-letni maszynista lokomotywy akumulatorowej z katowickiej kopalni Staszic-Wujek zmarł w środę wyniku obrażeń, odniesionych w wypadku, który miał miejsce 690 metrów pod ziemią. Był to szósty w tym roku śmiertelny wypadek w polskim górnictwie, w tym czwarty w kopalni węgla kamiennego.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE