ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.01.2021r. 15:23

Jak podaje agencja "Bloomberg", Rosja planuje o dwa tygodnie przyśpieszyć i wydłużyć sezon żeglugi wielkich transportowców ze skroplonym gazem ziemnym pokonujących Północną Drogę Morską z Azji do Europy. Może to być możliwe dzięki nietypowo wysokim temperaturom panującym we wschodniej Arktyce.
18.01.2021r. 14:56

Związkowcy przekazali w poniedziałek Ministerstwu Aktywów Państwowych swój projekt umowy społecznej, która ma określić szczegółowe zasady transformacji górnictwa węgla kamiennego do 2049 r. 25 stycznia mają rozpocząć się negocjacje ostatecznej treści tego dokumentu.
18.01.2021r. 14:50

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
PKP Intercity wyda 19 mld zł na nowy tabor. Wszystko dzięki podpisanej 14 stycznia z Ministerstwem Infrastruktury dziesięcioletniej umowie na świadczenie usług publicznych.
18.01.2021r. 14:08

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Podczas orędzia na temat kondycji stanu Nowy Jork, gubernator Andrew Cuomo zapowiedział przeznaczenie 26 miliardów dolarów na projekty wiatrowe i słoneczne w całym stanie.
18.01.2021r. 14:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak czytamy w gramwzielone.pl, Linde, potentat na rynku gazów przemysłowych, zamówił dotychczas największy na świecie elektrolizer PEM od firmy ITM Power, która jest w trakcie budowy największej na świecie fabryki tego rodzaju urządzeń. Linde jest jednym z inwestorów ITM Power.
18.01.2021r. 13:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na etapie finansowania jest projekt solarny Essor A2E, który zakłada budowę elektrowni słonecznych w trzech miastach: Gemena, Bumba i Isiro w północnym regionie Demokratycznej Republiki Konga.
18.01.2021r. 13:44

Trzy największe polskie firmy energetyczne podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy przyszłych projektach morskich farm wiatrowych. Spółki dostrzegają wartość sektora morskiej energetyki wiatrowej dla rozwoju polskiej gospodarki oraz zwiększenia stopnia bezpieczeństwa energetycznego Polski
18.01.2021r. 13:16

Gaz-System otrzymał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu przyłączeniowego do Elektrowni Dolna Odra, wydaną przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie.
18.01.2021r. 12:24

"Chcemy być w naszej branży integratorem i kreatorem zmian, aby nasze uczestnictwo w transformacji energetycznej przekładało się na cały polski rynek" - powiedział Paweł Stańczyk, prezes zarządu PGNiG Termika oraz wiceprezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych podczas spotkania "Kawa z Kogeneracją" zorganizowanego przez PTEZ. Moderatorem spotkania był Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu "BiznesAlert.pl".

18.01.2021r. 12:15

Od dnia 1 stycznia 2021 r. wytwórców energii odnawialnej z całej Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące przysyłania danych o energii elektrycznej wytwarzanej i wprowadzanej do sieci elektroenergetycznej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE