ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.12.2019r. 08:14

Ceny ropy w USA lekko spadają, ale mogą zaliczyć już 3. tydzień ze zwyżką notowań - z powodu optymizmu związanego z porozumieniem handlowym USA-Chiny - informują maklerzy.
20.12.2019r. 08:00

Stołeczni policjanci zatrzymali 15 osób podejrzanych o kradzież i paserstwo produktów naftowych na szkodę jednego z koncernów paliwowych - powiedział w piątek PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Wszyscy zostali objęci dozorem policyjnym.
20.12.2019r. 07:51

W Polsce w magazynach energii jest zainstalowanych łącznie ok. 1 450 MW mocy, tymczasem docelowo powinno to być 2 proc. całej mocy zainstalowanej w polskiej energetyce, czyli ok. 5 GW - szacuje Polska Izba Magazynowania Energii. Duże nadzieje wiąże się z rozwojem elektromobilności, bo rozpowszechnienie elektryków umożliwiłoby stosowanie ich akumulatorów jako rozproszonych magazynów energii. Rynek liczy też na stabilne ramy prawne, które pozwolą inwestować i zarabiać na magazynach, ale projekt odpowiednich regulacji ma trafić do laski marszałkowskiej dopiero w marcu - wynika z informacji PIME.
20.12.2019r. 07:15

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
20.12.2019r. 06:12

Prezydent Rosji Władimir Putin nie widzi sensu w udzielaniu Białorusi rabatu na gaz, dopóki nie rozwinie się projekt stworzenia głębszych więzi między dwoma państwami. Wywiera to presję na Mińsk. Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka skarżył się na zaistniałą sytuację.
20.12.2019r. 06:07

Opozycja proponuje zmiany w ustawie odległościowej. Koalicja Obywatelska proponuje aby możliwość stawiania farm wiatrowych w odległości od zabudowań zmniejszyć do 800 metrów. Obecnie jest to 10 krotność wysokości wiatraka. PSL - Kukiz 15 proponują zaś, aby wydłużyć okres uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, dla budynków mieszkalnych. Ma to zdaniem wnioskodawców ochronić prawa nabyte obywateli - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.12.2019r. 05:43

Estońska grupa energetyczna Eesti Energia podpisała z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę długoterminowej pożyczki w wysokości 175 mln euro. Środki mają być przeznaczone na finansowanie inwestycji w sieć dystrybucji.

20.12.2019r. 04:45

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w spółce Tauron Wydobycie - dowiedziała się PAP w źródłach bliskich sprawy. Kontrola ma dotyczyć zamówień publicznych na drążenie wyrobisk górniczych i eksploatację złóż węgla kamiennego.
19.12.2019r. 21:45

Rada Miasta Gdańska uchwaliła w czwartek apel, w którym wyraziła sprzeciw wobec planów przejęcia Energi przez Polski Koncern Naftowy Orlen. Zwrócono się w nim do premiera Mateusza Morawieckiego o wstrzymanie procesu przejęcia Energi przez PKN Orlen.
19.12.2019r. 21:07

Rosja i Ukraina porozumiały się wstępnie co do nowej umowy dotyczącej tranzytu gazu - poinformował w czwartek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz po spotkaniu trójstronnym na szczeblu ministerialnym w Berlinie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE