ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.02.2021r. 07:40

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
11.02.2021r. 07:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jeżeli poważnie traktujemy cele obniżenia emisji, to potrzebujemy energii nuklearnej, wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej chcą energii nuklearnej; w ciągu następnych 20 lat będziemy potrzebowali także elektrowni gazowych - powiedział w środę w Juracie prezydent Węgier Janos Ader.
11.02.2021r. 07:24

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Specyficzny punkt startowy i wymiar potrzeb transformacji Polskiej energetyki wynika w dużym stopniu z uwarunkowań historycznych - pisze w czwartkowej "Rzeczpospolitej" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
11.02.2021r. 06:58

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Paliwem przyszłości ma być wodór - twierdzi Ireneusz Zyska w rozmowie z Radiem Wnet wskazując, że w Ministerstwach Klimatu, Rozwoju i Finansów trwały prace zakończone wypracowaniem strategii wykorzystania w energetyce tego surowca. Będzie on pochodził z paliw kopalnianych. Obecnie opracowywana jest technologia wytwarzania niskoemisyjnego wodoru.
11.02.2021r. 06:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Portal Przyłączeniowy umożliwia skuteczne składanie wniosków o przyłączenie w każdym miejscu i o każdej porze. Tylko w styczniu br. za pośrednictwem Portalu Przyłączeniowego Klienci Polskiej Spółki Gazownictwa złożyli rekordową liczbę ponad 10,5 tys. wniosków o przyłączenie do sieci gazowej.
11.02.2021r. 06:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W ciągu kilku lat wszystkie budynki należące do gminy Walce mają być niezależne energetycznie. Prąd potrzebny do ich użytkowania ma pochodzić z paneli fotowoltaicznych. Pierwsze dwa obiekty, które niedawno były remontowane, już w ten sposób funkcjonują - to świetlica w Dobieszowicach i szkoła podstawowa w Straduni.
11.02.2021r. 06:39

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Energia w 100 proc. z OZE, system wykorzystania wody deszczowej i mnóstwo zieleni to tylko część ekologicznych rozwiązań w szwedzkim Malmö. A dokładnie - w Bo01, nowatorskim osiedlu, gdzie udało się połączyć miejskie życie z dbaniem o środowisko.
11.02.2021r. 06:34

W rankingu transformacji energetycznej Szwecja zajmuje pierwsze miejsce, Polska - sześćdziesiąte dziewiąte. Szwedzi radykalnie ograniczyli zużycie paliw kopalnych i pełną parą idą w OZE. Zamieniają domy w mikroelektrownie, rozwijają klastry energetyczne, a do 2040 r. chcą generować energię wyłącznie z wykorzystaniem źródeł odnawialnych.
11.02.2021r. 06:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rozmawialiśmy o problemach dotyczących dostaw szczepionek, o programach szczepienia i ich zaawansowaniu, a także o bezpieczeństwie energetycznym oraz ochronie klimatu - relacjonował prezydent Andrzej Duda w środę na konferencji w ramach szczytu V4 w Juracie.
11.02.2021r. 05:57

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zrównoważony rozwój oraz działania na rzecz klimatu na rzecz odbudowy po pandemii to główny temat rozmów podczas Global Policy Forum (GPF), organizowane przez brytyjski tygodnik New Statement i jego dodatek Spotlight. W wydarzeniu, które odbyło się 9 lutego 2021 r., udział wziął minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE