ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.12.2019r. 11:50

Około 40 tys. odbiorców w południowo-środkowej części Finlandii pozostawało w czwartek rano bez dostaw energii elektrycznej po przejściu burzy śnieżnej. W Estonii z powodu wichury bez zasilania było łącznie ponad 50 tys. gospodarstw.
19.12.2019r. 11:12

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ogłosił wyniki aukcji na sprzedaż energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Wyniki dwóch pierwszych aukcji (migracyjnych) Prezes URE ogłosił na początku grudnia, dziś opublikował wyniki kolejnych dziewięciu z dziesięciu przeprowadzonych aukcji. Sześć z ostatnich dziewięciu akcji skończyło się bez rozstrzygnięcia.
19.12.2019r. 10:53

W Niemczech emisje CO2 znacznie spadają już drugi rok z rzędu. Nie dość, że wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wzrosło o cztery procent, to w tym samym czasie udział węgla spadł o 20 procent; w porównaniu do 2018 roku, zużycie energii elektrycznej spadło o dwa procent. W efekcie emisje dwutlenku węgla z sektora energetyki spadły tam o około 7 procent. Dane te potwierdzają prognozy z tego roku i oznaczają, że Niemcy zbliżają się do osiągnięcia celu klimatycznego na 2020 rok - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.12.2019r. 10:40

Orlen wykorzystuje drona do monitoringu bezpieczeństwa Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Urządzenie pomaga patrolować tereny rafinerii i petrochemii w sposób w pełni zautomatyzowany oraz autonomiczny. Wdrożenie tego rozwiązania zostało zrealizowane w ramach programu akceleracyjnego Space3ac Scale Up II.
19.12.2019r. 10:30

Do końca pierwszego kwartału 2021 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje uruchomienie w Warszawie badawczą stacji tankowania pojazdów wodorem. Projekt ma umożliwić przetestowanie w polskich warunkach tankowania pojazdów mechanicznych wodorem i wdrożenie innowacji związanych z tą technologią. Stacja tankowania wodorem to jeden z projektów wodorowych, nad którymi pracuje PGNiG.
19.12.2019r. 10:09

Granitowy obelisk w kształcie łzy upamiętni 13 górników, zabitych przed rokiem przez wybuch metanu w czeskiej kopalni CSM w Stonawie. Wśród ofiar było 12 Polaków. Odsłonięcie pomnika, który stanął w parku w centrum Stonawy, zaplanowano na piątek - w rocznicę katastrofy.
19.12.2019r. 09:57

Zwiększona presja na firmy, aby posiadały "zielone" referencje i koniec zachęt rządowych spowodował, że od 2013 r. liczba niedotowanych projektów dotyczących energii odnawialnej wzrosła o ponad tysiąc procent - wynika z badań przeprowadzonych przez kancelarię DLA Piper.
19.12.2019r. 09:43

Urząd Regulacji Energetyki prawdopodobnie zaakceptowałby wnioski taryfowe pozostałych przedsiębiorstw energetycznych, gdyby - tak jak w przypadku Tauronu - wzrost łącznego rachunku miał wynieść około 12 proc. - poinformował prezes URE Rafał Gawin.
19.12.2019r. 09:28

Operator stacji ładowania samochodów elektrycznych - GreenWay podpisał z Touranem Sprzedaż umowę na mocy, której we wszystkich jego ładowarkach zasilanych bezpośrednio z sieci operatorów dystrybucyjnych, popłynie certyfikowana energia wytwarzana w źródłach odnawialnych, przede wszystkim Małych Elektrowniach Wodnych.
19.12.2019r. 09:22

"Zrób Zielony Zwrot z Tauronem", czyli proekologiczny projekt firmy, wkroczył w decydującą fazę. Trzy wyłonione w konkursie rodziny zmierzą się z wyzwaniami, które sprawdzą ich wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Koncern pokazuje, że "Zielony Zwrot" może zrobić każdy.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE