ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.02.2021r. 05:50

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zmiany klimatu mogą dwukrotnie zwiększyć liczbę dni z użyciem klimatyzacji w Brazylii - informuje pismo "Energy and Buildings". Chłodzenie pomieszczeń już teraz odpowiada za 14 proc. zapotrzebowania na energię w tym kraju.
11.02.2021r. 05:38

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos w styczniu 2021 roku wyniosła 1,9 USD/bbl - poinformowała spółka na swojej stronie internetowej.
11.02.2021r. 05:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Iran rozpoczął produkcję uranu metalicznego, aby wykorzystać go jako paliwo do jednego ze swoich reaktorów - poinformowała w środę Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Podkreślono, że jest to kolejne naruszenie przez Teheran jego zobowiązań, zawartych w umowie nuklearnej z 2015 roku.
11.02.2021r. 05:13

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przedstawiło realizowane przez siebie innowacyjne projekty, które mają na celu zmianę reguł gry polskiej gospodarki. Chodzi o Wielkie Wyzwanie: Energia i osiem nowych przedsięwzięć, czyli działań, które wpisują się w założenia strategii Europejskiego Zielonego Ładu. Każde z nich ma duży potencjał rozwojowy - komercjalizacji oraz rozwoju konkretnych branż polskiego przemysłu. Z drugiej strony - mają za zadanie zapewnić fundamentalne potrzeby każdego z nas, jak dostęp do wody czy świeżego powietrza, w zgodzie ze środowiskiem.
11.02.2021r. 05:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wszelkimi siłami przywracamy moc jednego z kotłów (w Elektrociepłowni Pomorzany) - powiedział w środę dyrektor Zespołu Elektrowni Dolna Odra Sylwester Chruszcz. Wskazał, że skutki awarii wynikają także z tego, że "szczecińska sieć ciepłownicza nie jest wydolna".
11.02.2021r. 04:51

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Obfite opady wilgotnego śniegu spowodowały, że w zbiorniku wodnym Świnna Poręba zanotowano najwyższy poziom wody w historii. Zretencjonowano jej już 119 mln m3. W takich warunkach na pełnej mocy pracuje od kilku tygodni elektrownia wodna.

10.02.2021r. 21:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Badacze z The Cambridge Centre for Alternative Finance stworzyli specjalne narzędzie wyliczające ile energii elektrycznej zużywa wydobywanie najpopularniejszej kryptowaluty. Z wyliczeń wynika, że wydobywanie i obrót bitcoinami obecnie pochłania tyle energii elektrycznej, co średniej wielkości państwo.
10.02.2021r. 21:32

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wody Polskie i Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin będą wspólnie wykorzystywać wyrobiska pokopalniane, by zwiększyć retencję w Wielkopolsce Wschodniej. List intencyjny w tej sprawie podpisano w obecności Marka Gróbarczyka, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
10.02.2021r. 21:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Japoński koncern ogłosił w środę, że zaprezentuje dwa nowe pojazdy elektryczne przeznaczone na rynek amerykański. Ich premiera odbędzie się w 2022 roku - podaje Reuters.
10.02.2021r. 21:02

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali pięć osób, które działały w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw skarbowych i oszustw podatkowych w obrocie półproduktami służącymi do produkcji biopaliw oraz praniem pieniędzy pochodzących z tego procederu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE