ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
12.02.2021r. 10:23

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W przyszłym tygodniu wchodzi w życie ustawa o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych , która daje możliwość przyznania wytwórcom prawa do pokrycia tzw. ujemnego salda - tj. różnicy pomiędzy rynkową ceną energii, a ceną umożliwiającą przedsiębiorcom pokrycie kosztów wytwarzania energii elektrycznej na morzu.
12.02.2021r. 10:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Zapewnienie niezawodnych dostaw ciepła do mieszkańców Rzeszowa jest efektem trwającej od wielu lat współpracy pomiędzy rzeszowską Elektrociepłownią PGE Energia Ciepła z Grupy PGE a dystrybutorem - Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.
12.02.2021r. 10:07

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Związkowcy negocjujący z rządem umowę społeczną dla górnictwa chcą przyspieszenia prac nad tym dokumentem. Szef śląsko-dąbrowskiej "S" Dominik Kolorz ocenia, że dopiero rozpoczęcie prenotyfikacji umowy w KE umożliwi udzielenie pomocy PFR dla będącej w dramatycznej sytuacji Polskiej Grupy Górniczej.
12.02.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Na koniec 2020 roku moc zainstalowana w odnawialnych źródłach energii (OZE) wyniosła 12,49 GW w tym 3,96 GW zainstalowane było w fotowoltaice (PV) - przekazał wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, powołując się na dane Agencji Rynku Energii.
12.02.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Jak ocenia Polski Instytut Ekonomiczny (PIE) planowana przez rząd dekarbonizacja Polski może być mniej kosztowna (890 mld zł), niż utrzymanie status quo sektorów paliwowo-energetycznych, miksu energetycznego i kluczowych inwestycji do 2040 roku (1 bln 64 mld zł).
12.02.2021r. 09:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Komisja Europejska nie skomentowała słów prezydenta Niemiec o tym, że z powodu nazistowskich zbrodni jego kraj ma dług wobec Rosji, a gazociąg Nord Stream 2 jest jednym z ostatnich "mostów" między Europą a Rosją. "To projekt prywatnych firm" - powiedziała rzeczniczka KE.
12.02.2021r. 08:38

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak podaje Kommiersant, największy i niezależny rosyjski dziennik, Igor Runets (CEO BitRiver - firmy, zajmującej się hostingiem sprzętu wydobywczego w WNP) przyznał, że do Rosji sprowadzono 20 tysięcy koparek kryptowalut.
12.02.2021r. 08:21

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Cena ropy naftowej na giełdzie paliw w USA spadła poniżej 58 USD za baryłkę. Z ocen analityków wynika, że ceny ropy rosły za szybko i za wysoko - informują maklerzy.
12.02.2021r. 08:16

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Comboios de Portugal coraz intensywniej interesują się wdrożeniem wodoru jako paliwa dla pociągów poruszających się po regionalnych liniach - podaje serwis Rynek Kolejowy.
12.02.2021r. 08:06

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Taką deklarację złożył prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski na łamach portalu Liderzy Innowacyjności - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE