ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.06.2021r. 19:00


W środę 23 czerwca 2021 roku podpisano w Atenach Memorandum of Understanding (MoU) pomiędzy trzema organizacjami: Towarową Giełdą Energii, Hellenic Energy Exchange Group oraz Romanian Commodities Exchange (Bursa Romana de Marfuri).
23.06.2021r. 19:00

Redakcja CIRE
Dzisiaj kończą się konsultacje społeczne projektu noweli Prawa energetycznego oraz ustawy o OZE, która ma wzmocnić pozycję odbiorcy energii elektrycznej - przekazał resort klimatu i środowiska. Projekt przewiduje też likwidację systemu opustów.
23.06.2021r. 19:00

Redakcja CIRE
Jak donosi "Frankfurter Allgemeine Zeitung", kanclerz Angela Merkel stwierdziła, że zarówno sektor prywatny, jak i państwo mają obowiązek inwestowania ogromnych sum pieniędzy w Niemczech i UE, aby zachować przewagę konkurencyjną w przemyśle zaawansowanych technologii.
23.06.2021r. 18:00

Redakcja CIRE
Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 7,61 mln baryłek, czyli o 0,9 proc. do 459,1 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).
23.06.2021r. 18:00

Redakcja CIRE
Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli sektora energetyczno-ciepłowniczego z polskich i zagranicznych spółek działających na terenie Polski i Basenu Morza Bałtyckiego oraz najważniejszych organizacji branżowych zajmujących się działalnością sektora energetyczno-ciepłowniczego. Celem Szczytu było stworzenie możliwości wymiany doświadczeń oraz zapoznanie uczestników z nowymi trendami w energetyce, innowacyjnymi technologiami i rozwiązaniami służącymi bezpieczeństwu energetycznemu. Podczas Szczytu wręczono statuetki "Bursztyn Polskiej Energetyki" za szczególne zasługi dla rozwoju polskiej energetyki.
23.06.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Bezpieczeństwo procesowe to dziedzina bezpieczeństwa, której działania skupiają się głównie na zapobieganiu zagrożeniom występującym przy eksploatacji instalacji, w których zachodzą procesy chemiczne związane ze zmianą stanu skupienia medium bądź też z występowaniem niebezpiecznych substancji. Przykładami instalacji objętych bezpieczeństwem procesowym czy też systemem zarządzania bezpieczeństwem procesowym są instalacje w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i rafineryjnym, a także gazowniczym oraz w energetyce - pisze Dorota Bałachowska z Departamentu Certyfikacji i Oceny Zgodności Urzędu Dozoru Technicznego

23.06.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Urząd Dozoru Technicznego ma już 110-letnie doświadczenie w dozorowaniu urządzeń ciśnieniowych. W związku z nieustannym rozwojem technologicznym i gospodarczym Urząd, dbając o bezpieczeństwo techniczne, stara się być innowacyjną i nowoczesną organizacją, która wdraża w swojej praktyce najnowsze światowe rozwiązania pozwalające między innymi na dopasowanie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń technicznych do potrzeb przemysłu oraz potrzeb związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego - pisze Tomasz Klinkosz z Działu Oceny Zgodności Urzędu Dozoru Technicznego Oddział w Gdańsku.
23.06.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
Albania rozpoczęła 21 czerwca przetarg na realizację projektów onshore w ramach pierwszego programu z zakresu lądowej energetyki wiatrowej, którego celem jest dywersyfikacja źródeł energii, w szczególności w odniesieniu do energii wodnej.
23.06.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
Samorząd Częstochowy dołączył dzisiaj do zainicjowanego przez firmę InPost projektu "Green City", służącego rozwojowi nowoczesnych usług miejskich wspierających poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu. Do końca roku program ma objąć kilkadziesiąt największych miast w Polsce.
23.06.2021r. 17:00

W ciągu najbliższych pięciu lat sieć ciepłownicza spółki Tauron Ciepło zostanie rozbudowana poprzez przyłączenie do niej nowych odbiorców, zamawiających blisko 122 megawaty mocy cieplej - wynika z informacji tego największego dostawcy ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE