ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.02.2021r. 08:18

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dwie osoby zostały poparzone w wyniku wybuchu, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji paliw w Sosnowcu - poinformowała straż pożarna. Prawdopodobnie wybuchł gaz. Poszkodowani to dwaj pracownicy stacji, którzy trafili do szpitala.


11.02.2021r. 08:14

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Z raportu ONZ wynika, że rząd w Pjongjang na dużą skalę kradnie kryptowaluty, aby sfinansować swoją broń jądrową i programy rakietowe - podaje agencja Agence France Presse (AFP)
11.02.2021r. 07:40

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
11.02.2021r. 07:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jeżeli poważnie traktujemy cele obniżenia emisji, to potrzebujemy energii nuklearnej, wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej chcą energii nuklearnej; w ciągu następnych 20 lat będziemy potrzebowali także elektrowni gazowych - powiedział w środę w Juracie prezydent Węgier Janos Ader.
11.02.2021r. 07:24

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Specyficzny punkt startowy i wymiar potrzeb transformacji Polskiej energetyki wynika w dużym stopniu z uwarunkowań historycznych - pisze w czwartkowej "Rzeczpospolitej" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
11.02.2021r. 06:58

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Paliwem przyszłości ma być wodór - twierdzi Ireneusz Zyska w rozmowie z Radiem Wnet wskazując, że w Ministerstwach Klimatu, Rozwoju i Finansów trwały prace zakończone wypracowaniem strategii wykorzystania w energetyce tego surowca. Będzie on pochodził z paliw kopalnianych. Obecnie opracowywana jest technologia wytwarzania niskoemisyjnego wodoru.
11.02.2021r. 06:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Portal Przyłączeniowy umożliwia skuteczne składanie wniosków o przyłączenie w każdym miejscu i o każdej porze. Tylko w styczniu br. za pośrednictwem Portalu Przyłączeniowego Klienci Polskiej Spółki Gazownictwa złożyli rekordową liczbę ponad 10,5 tys. wniosków o przyłączenie do sieci gazowej.
11.02.2021r. 06:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W ciągu kilku lat wszystkie budynki należące do gminy Walce mają być niezależne energetycznie. Prąd potrzebny do ich użytkowania ma pochodzić z paneli fotowoltaicznych. Pierwsze dwa obiekty, które niedawno były remontowane, już w ten sposób funkcjonują - to świetlica w Dobieszowicach i szkoła podstawowa w Straduni.
11.02.2021r. 06:39

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Energia w 100 proc. z OZE, system wykorzystania wody deszczowej i mnóstwo zieleni to tylko część ekologicznych rozwiązań w szwedzkim Malmö. A dokładnie - w Bo01, nowatorskim osiedlu, gdzie udało się połączyć miejskie życie z dbaniem o środowisko.
11.02.2021r. 06:34

W rankingu transformacji energetycznej Szwecja zajmuje pierwsze miejsce, Polska - sześćdziesiąte dziewiąte. Szwedzi radykalnie ograniczyli zużycie paliw kopalnych i pełną parą idą w OZE. Zamieniają domy w mikroelektrownie, rozwijają klastry energetyczne, a do 2040 r. chcą generować energię wyłącznie z wykorzystaniem źródeł odnawialnych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE