ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.04.2021r. 10:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Widzimy zmianę wśród Polaków i rozwój świadomości ekologicznej, gorący sprzeciw, żebyśmy zostawili naszym dzieciom planetę w stanie zdegradowanym - powiedział w środę podczas panelu "Przyszłość zaczyna się dziś. Polityka energetyczna Polski 2040" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
21.04.2021r. 10:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Najwięcej odnawialnej energii w Polsce powstaje w północnych województwach. Wynika to z faktu, że pochodzi ona z siłowni wiatrowych, które są w tej części kraju przeważającym rodzajem elektrowni - stwierdza raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
21.04.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Średnie zapotrzebowanie na prąd w 15 tygodniu tego roku wzrosło w kraju o 3,4 proc., porównując do danych z 15 tygodnia 2019 roku - poinformował Polski Fundusz Rozwoju.
21.04.2021r. 09:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Osiem nowych pojazdów trafiło do zespołów pogotowia energetycznego działających na terenie kaliskiego oddziału Energi Operatora. Ich zakup znacząco przyczyni się do poprawy warunków i komfortu pracy elektromonterów. Energa Operator sukcesywnie realizuje wymianę środków transportu z obszaru technicznego. Tylko w zeszłym roku we wszystkich oddziałach spółki wymieniono ponad 30 pojazdów pogotowia energetycznego.
21.04.2021r. 08:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Nikola Corporation (NASDAQ: NKLA), IVECO i OGE poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie współpracy w zakresie budowy infrastruktury transportu wodoru poprzez sieć rurociągów od miejsc produkcji do stacji tankowania wodoru, w ramach wsparcia popularyzacji samochodów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV). Celem podjętej współpracy jest dokładniejsze zdefiniowanie i sformalizowanie ról i odpowiedzialności stron, a także sformułowanie niezbędnych zasad nadzoru nad współpracą, która pozwoli realizować cele określone w planowanych w wiążących umowach.
21.04.2021r. 08:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje kolejną sesję. Na rynkach rosną obawy o nasilającą się pandemię Covid-19 w niektórych częściach świata, co może negatywnie wpłynąć na popyt na paliwa - informują maklerzy.
21.04.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Jest umowa na budowę elektrociepłowni na biomasę z turbiną parową w PEC Ciechanów. Wartość kontraktu 48,7 mln zł. Inwestycje w modernizację sieci poprawią bezpieczeństwo dostaw oraz wzmocnią efekt ograniczenia udziału węgla w wytwarzaniu energii cieplnej w Ciechanowie.

21.04.2021r. 07:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Administracja Joe Bidena nie jest chętna do obejmowania Nord Stream 2 dodatkowymi sankcjami - ocenia w rozmowie z PAP Peter Rough z waszyngtońskiego think tanku Hudson Institute. I spekuluje, że ewentualne niepowodzenie w zablokowaniu gazociągu skutkować może większym wsparciem dla Inicjatywy Trójmorza.
21.04.2021r. 06:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Pieniędzy na inwestycje w nowe źródła wiatrowe jest dość, przeszkodą spowalniającą budowy są procedury administracyjne - ocenia Wind Europe. Jak podkreśla organizacja, Europa musi przyspieszyć, jeśli chce osiągnąć 55 proc. cel redukcji emisji w 2030 r.
21.04.2021r. 06:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Związkowcy z kopalni i elektrowni węgla brunatnego GK ZE PAK skierowali list z apelem o pomoc do Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa - poinformowało w komunikacie biuro prasowe spółki.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE