ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.04.2021r. 21:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Morze Bałtyckie może odegrać znaczącą rolę w osiągnięciu neutralności klimatycznej Europy w 2050 r. Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. i ustawa o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskiej energetyce wiatrowej przewidują, że do 2030 r. na Bałtyku powstaną farmy wiatrowe o mocy 5,9 GW, do 2040 r. łącznie będzie ok. 11 GW, a w 2050 zdaniem ekspertów ok. 28 GW. Powstaną w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej. Farmy chcą budować m. in. Grupa PGE i Grupa ORLEN - pisze portal salon24.pl
20.04.2021r. 21:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Przebudowa gazociągu wysokiego ciśnienia między Brnem, Adamovem i Blanskiem, którą GasNet rozpoczął w 2018 r. będzie kontynuowana w tym roku na trzykilometrowym odcinku między Vranovem a Olešną. Ten etap będzie kosztował 33 miliony koron i będzie realizowany na bardzo trudnym terenie, podał GasNet w komunikacie prasowym.
20.04.2021r. 21:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ciągle trwa kontrola Najwyższej Izby Kontroli w stołecznym MPWiK. Została wszczęta po pierwszej awarii kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczalni Czajka latem 2019 r. Wyników jeszcze nie ma.
20.04.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zaplanowana pierwotnie na wtorek kolejna runda rozmów związkowców z przedstawicielami rządu o umowie społecznej dla górnictwa odbędzie się w najbliższy czwartek - podali przedstawiciele strony społecznej. Negocjacje będą prowadzone w formule hybrydowej - stacjonarnie w Katowicach oraz online.
20.04.2021r. 20:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Annegret Kramp-Karrenbauer nie jest pewna, czy Nord Stream 2 zostanie kiedykolwiek wykorzystany; minister obrony nie uważa jednak, że należy zrezygnować z budowy - informuje we wtorek agencja "dpa".
20.04.2021r. 20:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Koncern Renault skupia się na szybkim rozwoju nowych modeli, które chce wprowadzać do oferty w najbliższych latach. Będą to zarówno nowe wersje znanych hitów sprzedażowych producenta jak i zupełnie nowe modele. Równolegle prowadzi prace nad optymalizacją struktury i wydatków.
20.04.2021r. 20:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Młodzieżowa Rada Klimatyczna działająca przy Ministrze Klimatu i Środowiska organizuje Akademickie Konsultacje Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku "Młodzi Energetycy o PEP40". Głównym założeniem projektu jest pogłębiona analiza dokumentu strategicznego "Polityka Energetyczna Polski do 2040 r.", mająca na celu przedstawienie apolitycznej, popartej zdobytą wiedzą i doświadczeniem, młodzieżowej wizji zrównoważonej transformacji polskiego systemu energetycznego, która przedstawiona zostanie w trzech głównych ujęciach: uwarunkowań technologiczno-środowiskowych, bezpieczeństwa energetycznego oraz społeczno-ekonomicznych skutków gospodarczych.
20.04.2021r. 20:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Według raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego budowa infrastruktury dla samochodów elektrycznych w UE nie przebiega wystarczająco szybko. Jeśli budowa infrastruktury ładowania będzie przebiegać w obecnym tempie, istnieje duże ryzyko, że cel UE wynoszący 1 mln punktów ładowania do 2025 roku, nie zostanie osiągnięty. Informował o tym portal Euractiv .
20.04.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na salonie samochodowym w Szanghaju Toyota przedstawiła studyjny model bZ4X. To średniej wielkości SUV z napędem elektrycznym, zapowiadający produkcyjną wersję auta, które wejdzie do sprzedaży w 2022 r. i będzie konkurentem dla Volkswagena ID.4 oraz Nissana Ariya. Co ciekawe, to pierwsza z gamy 15 elektrycznych Toyot, jakie mają trafić na rynek do 2025 r.
20.04.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
GreenWay Polska uruchomił kolejny hub ładowania aut elektrycznych. Wielostanowiskowa stacja znajduje się na terenie Dyskontu Paliwowego Citronex w Kątach Wrocławskich i umożliwia ładowanie 4 samochodów elektrycznych w tym samym czasie. To już drugi, obok zlokalizowanego w Galerii Młociny, hub ładowania w sieci GreenWay w Polsce.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE