ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.04.2021r. 21:38

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Biała księga zawierająca 13 zaleceń dla rządu holenderskiego dotyczących pomocy w realizacji budowy nowych elektrowni jądrowych w Niderlandach została wydana przez Fundację e-Lise. Założona pod koniec 2020 roku Fundacja ma na celu promocję wykorzystania energii jądrowej w kraju i za granicą. Obecnie uczestniczy w rządowych konsultacjach rynkowych dotyczących wykorzystania energii jądrowej.
19.04.2021r. 21:34

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Emisje gazów cieplarnianych w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (ETS) spadły w ubiegłym roku o 13,3 procent. Z tego emisje z sektora lotniczego spadły o prawie dwie trzecie - poinformowała Komisja Europejska. ETS reguluje obecnie około 40 procent produkcji gazów cieplarnianych w UE.
19.04.2021r. 21:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Transformacja energetyczno-klimatyczna, rozwój OZE, a także taksonomia to tematy spotkania wiceministra klimatu i środowiska Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Andreasem Feichtem, sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Gospodarki i Energii Niemiec, które odbyło się 15 kwietnia 2021 r.
19.04.2021r. 21:10

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Polskie Sieci Elektronergetyczne przekażą ponad 3 mln zł na realizację projektów społecznych w organizowanym przez nie, już po raz trzeci, ogólnopolskim programie grantowym "WzMOCnij swoje otoczenie". Samorządy i ich jednostki organizacyjne (m.in. przedszkola, szkoły, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej) oraz organizacje pozarządowe mogą już zgłaszać swoje wnioski.
19.04.2021r. 20:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Dzięki wsparciu Polskiej pomocy Fundacja PCPM mogła oświetlić jedną z głównych arterii w dystrykcie Akkar w Libanie. Droga łączy miejscowości, w których Polacy pomagają syryjskim uchodźcom. Prawie 100 zainstalowanych tam lamp solarnych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach i obniżenie zanieczyszczenia powietrza spalinami z generatorów prądu.
19.04.2021r. 20:47

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wicepremier, minister przemysłu i handlu Karel Havliczek poinformował w poniedziałek po posiedzeniu rządu, że rosyjska korporacja Rosatom nie zostanie poproszona przez władze Czech o udzielenie odpowiedzi na pytania o bezpieczeństwo i strukturę własności.
19.04.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Przez dwa lata do budżetu państwa z tytułu tzw. opłaty foliówkowej wpłynęło nieco ponad 266 mln zł z planowanych w 2020 roku 1,2 mld zł - wynika z informacji przekazanych PAP przez klimatu i środowiska. Na razie nie ma danych nt. liczby wprowadzonych na rynek toreb.
19.04.2021r. 20:29

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Bieżąca polityka klimatyczna Unii Europejskiej oraz kwestie związane z Polsko-Niemiecką Radą Ochrony Środowiska, były głównymi tematami rozmowy ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki z federalną minister środowiska, ochrony przyrody i bezpieczeństwa reaktorów Svenją Schulze. Spotkanie online odbyło się 14 kwietnia 2021 r.


19.04.2021r. 20:11

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Stacje ładowania samochodów elektrycznych, obsługiwane przez ČEZ w południowych Czechach, odnotowały w pierwszym kwartale wzrost zużycia o 29 %. pierwszych trzech miesiącach tego roku właściciele samochodów elektrycznych zabrali z nich 19 642 kilowatogodzin (kWh), o 4395 kWh więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
19.04.2021r. 19:45

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska kończy pracę nad projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE