ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.03.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
KGHM w 2020 r. osiągnął 1 mld 797 mln zł zysku netto. Był on wyższy o 26,5 proc. niż w 2019 r. - podała spółka w środowym komunikacie. Dodano, że poziom zysku operacyjnego EBITDA przekroczył 6,6 mld zł.
25.03.2021r. 05:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W Iławie rozpoczęła działalność nowa stacja paliw MOYA, której właścicielem jest spółka Anwim. Nowa stacja paliw MOYA mieści się przy ul. Produkcyjnej 2 - na drodze krajowej nr 16, u wylotu z Iławy w kierunku Ostródy.
24.03.2021r. 23:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Shell doświadczył incydentu bezpieczeństwa danych, do którego doszło poprzez wykorzystanie przez zewnętrznego aktora luk w oprogramowaniu firmy Accellion, przeznaczonego do przesyłania plików. Jak wskazano w oświadczeniu, przedsiębiorstwo używa go do wymiany "dużych plików z danymi" - informuje specjalistyczny portal CyberDefence24.pl
24.03.2021r. 20:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Brytyjski rząd przedstawił w środę porozumienie z zawarte branżą paliw kopalnych, którego celem jest odejście od wydobycia ropy i gazu z wód wokół Wielkiej Brytanii, ale wbrew nadziejom ekologów nie zabronił przyznawania nowych licencji na odwierty na Morzu Północnym.
24.03.2021r. 20:27

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Program antysmogowy "Czyste powietrze" coraz bardziej przyspiesza, w ciągu roku podwoiła się liczba wniosków o dotację, a w zeszłym tygodniu do NFOŚiGW wpłynęło ich ponad 3 tys. - przekazał w środę minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
24.03.2021r. 20:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Minister Michał Kurtyka wziął udział w piątej sesji Ministerial on Climate Action (MoCA). Tegoroczne spotkanie zatytułowane "Drogi do realizacji Porozumienia paryskiego poprzez solidarność i współpracę" poświęcono kwestiom związanym z przygotowaniem i implementacją krajowej polityki klimatycznej, pomocy międzynarodowej oraz oczekiwaniom co do wyników COP26.
24.03.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
"Ukraina w perspektywie średnioterminowej planuje reorientację rurociągu Przyjaźń w celu transportu wodoru do krajów Unii Europejskiej" - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl". premier Ukrainy Denis Szmyhal w rozmowie z niemieckim "Handelsblatt".
24.03.2021r. 19:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemcy przeznaczą 5,5 mld euro na infrastrukturę służącą do ładowania samochodów elektrycznych. Będzie to znaczące wsparcie dla jednej z kluczowych gałęzi przemysłu tego kraju - czytamy w serwisie "pb.pl".
24.03.2021r. 19:50

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
PGE szacuje koszt budowy modułowego magazynu energii w Żarnowcu o mocy 200 MW na 900 mln zł. Grupa nie wyklucza akwizycji farm wiatrowych na lądzie - poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.
24.03.2021r. 19:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Tauron pracuje nad strategią dostosowania spółki do konieczności ograniczania produkcji energii elektrycznej z węgla kamiennego. Przedstawiciele firmy zastrzegają, że tempo i zakres działań w tym zakresie zależy m.in. od unijnych regulacji, opłacalności produkcji i mechanizmów pomocowych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE