ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
27.04.2021r. 19:46

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Problem poszukiwania oszczędności dotyka chyba każdą gminę w okolicy. Pytanie o to, jak zaoszczędzić, spędza radnym sen z powiek. Tegoroczny budżet ciągle wymaga poprawek, a jedne inwestycje są wykonywane kosztem innych. Łososina Dolna znalazła na to sposób.
27.04.2021r. 19:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W kilku stołecznych dzielnicach m.in. na Woli czy Mokotowie istnieje ryzyko przekroczenia poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym PM10. Benzo(a)piren jest jednym z głównych składników zanieczyszczenia powietrza. Dla mieszkańców oznacza to wprowadzenie ograniczeń m.in. w rozpalaniu grilli i ognisk od początku tego tygodnia. Nie wolno też używać dmuchaw do liści.
27.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Do floty carsharingu Traficara, dołączył kolejny model samochodu. Tym razem firma stawia na elektryczną Dacię Spring.
27.04.2021r. 18:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Coraz częściej na dachach domów można zauważyć panele słoneczne, które wykorzystują promienie Słońca m.in. do nagrzewania wody. Jest to bardzo ekologiczne i oszczędne rozwiązanie, sprawdzające się niemal w każdej porze roku, gdyż efektywność paneli, zależy nie od temperatury, a od dostarczanych promieni słonecznych. Coraz większą popularność zdobywa również fotowoltaika, która przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną.
27.04.2021r. 18:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Dla wielu mieszkających w dużych miastach możliwość jazdy po buspasach jest poważnym argumentem za wyborem auta elektrycznego. Warto jednak wiedzieć, że nie każde auto elektryczne może się po nich poruszać, w dodatku prawo do jazdy po buspasach zostało przyznane tymczasowo.
27.04.2021r. 18:08

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dzięki fotowoltaice wysokość rachunków za energię spada średnio aż o 65 proc., pod warunkiem jednak, że została ona prawidłowo założona. W instalacje zainwestował do tej pory co trzeci właściciel nowo budowanego domu. Kolejne rodziny planują to zrobić.
27.04.2021r. 17:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gwarancje zatrudnienia, osłony socjalne dla górników, budżetowe dopłaty do redukcji mocy produkcyjnych, fundusz transformacyjny z 500-milionowym kapitałem początkowym i warte ponad 16 mld zł inwestycje w czyste technologie węglowe - to niektóre rozwiązania w projekcie umowy społecznej dla górnictwa.
27.04.2021r. 17:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Gmina Józefów jednak otrzyma dotację z Unii Europejskiej na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Z unijnych środków będą mogli skorzystać nie tylko ci mieszkańcy, którzy wcześniej zadeklarowali udział w projekcie, ale również nowi chętni. W obydwu przypadkach trzeba pojawić się w miejscowym urzędzie, by dopełnić formalności.
27.04.2021r. 17:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja (Jednostka Dominująca) przekazał do publicznej wiadomości wstępne wybrane skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za okres od 1 stycznia do 31 marca 2021 r.
27.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jest ich dokładnie 188. Ekologiczne oświetlenie pojawiło się w 15. miejscowościach między innymi Kotowicach, Ozorzycach czy Św. Katrzynie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE