ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
20.04.2018r. 13:28

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Rynki towarowe rozpoczęły 2018 r. mocnym akcentem, jednak wkrótce znalazły się pod silną presją, ponieważ coraz większe napięcia w handlu międzynarodowym zagroziły dalszym spowolnieniem i tak już hamującego tempa wzrostu gospodarczego. Zmniejszyły się również oczekiwania co do korzystnego dla surowców wzrostu inflacji - bieżące i przyszłe prognozy nie wykazują istotnego wzrostu presji na światowe ceny.
20.04.2018r. 10:14

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie tygodnie na rynku gazu ziemnego nie należą do szczególnie emocjonujących. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych już od ponad miesiąca poruszają się w konsolidacji ograniczonej poziomami 2,61-2,76 USD za mln BTU. Wczorajsza sesja, mimo że cechowała się dużą zmiennością notowań gazu, nie przyniosła na tym rynku istotnych zmian.
20.04.2018r. 10:11

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W środę notowania ropy naftowej zakończyły sesję na 3-procentowym plusie, docierając do najwyższego poziomu od przełomu listopada i grudnia 2014 r. Osiągnięcie nowych lokalnych maksimów ożywiło stronę podażową - wczoraj cena ropy delikatnie spadała, odreagowując wspomnianą zwyżkę. Dzisiaj rano notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI utrzymują się w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli tuż powyżej poziomu 68 USD za baryłkę.
19.04.2018r. 10:51

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja była niezwykle interesująca na rynku ropy naftowej. Cena tego surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych zwyżkowała aż o 3 proc., docierając do okolic 68,50 USD za baryłkę - a tym samym, wybijając się na nowe tegoroczne maksima. Dzisiaj rano cena ropy WTI przekroczyła już poziom 69 USD za baryłkę, podczas gdy ostatnio tak wysokie ceny ropy naftowej były obserwowane na przełomie listopada i grudnia 2014 roku.
18.04.2018r. 09:49

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej zniżkowały w poniedziałek oraz przez sporą część wczorajszej sesji. Ostatecznie jednak cena tego surowca zakończyła wtorkową sesję na niewielkim plusie, a dzisiaj kontynuuje wzrosty. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI powróciły do okolic 67 USD za baryłkę, czyli do poziomu zbliżonego do tegorocznych maksimów z ubiegłego tygodnia.
17.04.2018r. 11:37

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej rozpoczął się od zniżki cen tego surowca. Dzisiaj rano presja spadkowa jest nieco mniejsza. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach poniedziałkowych minimów, czyli w rejonie 66,20-66,50 USD za baryłkę.
16.04.2018r. 10:26

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej rozpoczyna się zniżką cen. Notowania surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych, które zakończyły miniony tydzień powyżej poziomu 67 USD za baryłkę, dzisiaj rano osuwają się do okolic 66,30-66,40 USD za baryłkę.
16.04.2018r. 08:34

Grzegorz Wiśniewski
Trwają konsultacje w sprawie referendum konstrukcyjnego. Ostatnia debata w tej sprawie była poświęcona gospodarce. "Osobiście podoba się to, że w naszej Konstytucji jest mowa właśnie o społecznej gospodarce rynkowej, o zrównoważonym rozwoju, o tych elementach, które dla mnie stanowią fundament do budowy nowoczesnego państwa. ( ...) Czy one są dobrze uregulowane, czy nie? (...) Czy jesteśmy w stanie lepiej to uregulować? - Tak pytał i zachęcał do dalszej dyskusji Prezydent RP Andrzej Duda na konferencji "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o gospodarce", zorganizowanej w ramach procesu konsultacji, zbierania i formułowania pytań do referendum konstytucyjnego.
16.04.2018r. 07:13

Zamiast starać się o poszerzanie planów realnej dekarbonizacji, energochłonny przemysł w Unii Europejskiej zdołał osiągnąć profit z zanieczyszczania środowiska - informuje w badaniach z 9 kwietnia europejska organizacja pozarządowa CAN (Climate Action Network Europe), o czym informuje BiznesAlert.pl.
EurActiv.com
13.04.2018r. 14:37

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Nie jest ważne co mówimy, ale jak nas rozumieją. Na styku pomiędzy USA a Rosją trwa nieprzerwany przekaz komunikacyjny, ale rzeczywiste intencje przeplatają się z przekłamaniami na łączach i całkowitym niezrozumieniem po obu stronach. Jadąc wczoraj po zatłoczonej Moskwie (6 pasów w jedną stronę, przejazd z Centrum na lotnisko trwa od 2 do 3 godzin w szczycie!) miałem chwilę na pomyślenie nad tym tematem, ale obawiam się, że na razie sprawy idą w konfrontacyjnym kierunku.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE