ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
15.10.2018r. 10:46

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Patrząc na dzisiejsze, prawie tytaniczne zmagania w energetyce i walce nowych zielonych technologii ze starym światem paliw kopalnych, można się doszukać historycznych analogii ze strategii wojskowych. Węgiel uśpiony odwieczną dominacją, szczególnie w Polsce wciąż trzyma się koncepcji umocnionej linii, ustalonych mocy i tysięcy osób pracujących w sektorze wydobywczym.Tymczasem wróg atakuje zgodnie z napoleońską strategią. Wróg jest jeden (węgiel) i wszystkie wysiłki są skoncentrowane na przełamanie.
09.10.2018r. 22:06

W Brukseli, na dwa miesiące przed planowanym w Katowicach szczytem klimatycznym ONZ, miała miejsce konferencja pt. "Społeczny PRE_COP24. Polska droga do czystego środowiska", podczas której na forum międzynarodowym przedstawiono polskie postulaty dotyczące przyszłości polityki klimatycznej. Inicjatorką spotkania, w którym udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski, przedstawiciele związków zawodowych, organizacji branżowych i firm związanych z branżą górniczą i energetyczną, była europoseł PiS, Jadwiga Wiśniewska.
09.10.2018r. 09:50

Ceny energii w Polsce znajdują się pod silną presją rosnących cen uprawnień do emisji CO2. Polska potrzebuje zmiany miksu energetycznego. Jednak węgiel nadal będzie stanowił istotną część mocy wytwórczych nad Wisłą - podkreślali uczestnicy debaty pt.: ,,Energetyka wobec nowych wyzwań" odbywającej się w ramach Congress Energy Future.
05.10.2018r. 09:42

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej bardzo dobrze radziły sobie w pierwszej połowie bieżącego tygodnia. Cena tego surowca dynamicznie zwyżkowała, by dotrzeć do najwyższego poziomu od 2014 roku, zarówno w przypadku ropy naftowej gatunku Brent, jak i surowca typu WTI. Wczoraj notowania ropy naftowej jednak spadły, odreagowując wcześniejszy optymizm. Pojawiły się zresztą informacje, które wsparły stronę podażową - po pierwsze, znaczący wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, a po drugie, informacje o porozumieniu Rosji i Arabii Saudyjskiej w kwestii zwiększania wydobycia surowca.
04.10.2018r. 17:33

W ocenie ekspertów Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej wprowadzenie przez Rząd polityki energetycznej Polski będzie rozwiązaniem korzystnym zarówno z perspektywy odbiorców jak i dostawców energii. W istotnym stopniu rozwiązania proponowane przez Ministerstwo Energii wpłyną na utrzymanie bezpieczeństwa dostaw prądu do polskich domów oraz zakładów przemysłowych. Warto przy tym przypomnieć, że ogłoszona w 2015 roku "Polityka energetyczna Polski do 2050 roku" ostatecznie nie została sfinalizowana.
PKEE
04.10.2018r. 10:33

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej pną się coraz wyżej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wybija się na nowe tegoroczne szczyty, przekraczając obecnie poziom 76 USD za baryłkę. Z kolei ropa naftowa Brent kosztuje obecnie niemalże dokładnie 10 dolarów więcej na baryłce, poruszając się tuż powyżej poziomu 86 USD za baryłkę.
03.10.2018r. 14:27

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej ostatnio znajdują się pod wyraźną presją popytu. Cena europejskiej ropy Brent sięgnęła 4-letnich maksimów, docierając do poziomu 85 USD za baryłkę. Z kolei notowania ropy naftowej WTI oscylują w okolicach tegorocznych szczytów, czyli rejonu 75 USD za baryłkę. W przypadku obu gatunków ropy naftowej, po dynamicznej poniedziałkowej zwyżce notowania wpadły w konsolidację. Świadczy to o utrzymującej się sile strony popytowej na rynku ropy naftowej.
02.10.2018r. 12:52

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie kilka dni na rynku ropy naftowej upłynęły pod znakiem dynamicznych wzrostów cen. Notowania europejskiej ropy Brent już w poprzednim tygodniu wybiły się ponad barierę 80 USD za baryłkę, wczoraj docierając do poziomu 85 USD za baryłkę. To najwyższy poziom cen ropy Brent od 2014 roku. Zwyżkę przyspieszyły także ceny amerykańskiej ropy WTI, która wczoraj przekroczyła poziom 75 USD za baryłkę i dzisiaj dalej delikatnie pnie się w górę, osiągając tym samym najwyższe poziomy w bieżącym roku i również najwyższe notowania od 4 lat.
29.09.2018r. 10:24

Polska ma szansę stać się jednym z najbardziej ekscytujących rynków dla odnawialnych źródeł energii. Polski system energetyczny przechodzi transformację, a morska energetyka wiatrowa na Bałtyku może odegrać kluczową rolę w tym procesie. Rząd staje się coraz bardziej przychylny morskiej energetyce wiatrowej, ale wciąż pozostaje szereg wyzwań.
PSEW
27.09.2018r. 21:05

Grzegorz Sadowski, "Wprost"
Polska energetyka potrzebuje jasnej strategii energetycznej, która odpowie na wyzwania rynkowe i ambitną politykę energetyczno-klimatyczną UE. Najbliższe lata będą dla niej kluczowe - mówili uczestnicy IV Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE