ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
25.05.2018r. 10:17

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ruch wzrostowy cen ropy naftowej trwa już od wielu miesięcy. Ostatnie dni na rynku tego surowca przynoszą jednak ochłodzenie nastrojów i zniżkę notowań. Cena amerykańskiej ropy naftowej WTI wczoraj spadła poniżej poziomu 71 USD za baryłkę i dzisiaj rano zbliża się powoli do bariery 70 USD za baryłkę.
23.05.2018r. 11:43

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po wzrostowym rozpoczęciu bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej oddały sporą część tej zwyżki. W rezultacie, dzisiaj rano notowania amerykańskiej ropy gatunku WTI powróciły poniżej poziomu 72 USD za baryłkę. Niemniej, wciąż poruszają się one w średnioterminowym trendzie wzrostowym.
23.05.2018r. 09:35

mgr inż. Jerzy Lipka, absolwent kierunku energetyki jądrowej na Wydziale Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej - przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowe
Nietrudno zauważyć, że polska energetyka różni się dość zasadniczo od energetyki w większości krajów europejskich, a wręcz od energetyki wszystkich krajów wyżej rozwiniętych na świecie. Czy proces który tak a nie inaczej ją ukształtował, był jednak procesem naturalnego rozwoju? Twierdzę zdecydowanie że nie, i że jej dzisiejszy kształt jest efektem gry poszczególnych grup interesu.
22.05.2018r. 10:25

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję spokojnie, jednak w późniejszych godzinach strona popytowa zyskała na sile. W rezultacie, cena amerykańskiej ropy naftowej WTI w poniedziałek wzrosła do okolic 72,60-72,70 USD za baryłkę i dzisiaj rano nadal porusza się w tych okolicach.
21.05.2018r. 10:33

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem spokojnej kontynuacji zwyżki notowań z poprzedniego tygodnia. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI dzisiaj rano porusza się w okolicach 71,40-72,00 USD za baryłkę, a więc blisko ubiegłotygodniowych maksimów.
21.05.2018r. 10:25

Zakończony właśnie Europejski Kongres Gospodarczy (EKG) potwierdził gotowość rządu do zmiany narracji w kwestii odnawialnych źródeł energii, ale też ujawnił trudności w ocenie efektów dotychczasowej polityki i sprzeczności w doraźnych pomysłach na energetykę i hasłach im towarzyszącym, i ujawnił frustracje związane z koniecznością zmiany.
18.05.2018r. 10:34

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu spokojnie pną się w górę. Dynamika wzrostów nie jest tak duża jak we wcześniejszych tygodniach, jednak kupujący wciąż są silni za sprawą sprzyjającej im sytuacji technicznej oraz fundamentalnej na rynku ropy naftowej. W rezultacie, notowania amerykańskiej ropy WTI poruszają się wciąż w pobliżu poziomu 72 USD za baryłkę.
18.05.2018r. 06:31

Prof. Konrad Świrski, wykładowca Politechniki Warszawskiej i prezes Transition Technologies jest sceptyczny co do możliwości sfinansowania projektu polskiej elektrowni jądrowej.
17.05.2018r. 10:19

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Podczas gdy notowania europejskiej ropy Brent poruszają się już bardzo blisko bariery 80 USD za baryłkę, cena amerykańskiej ropy WTI radzi sobie gorzej, wciąż nie przekraczając poziomu 72 USD za baryłkę.
16.05.2018r. 20:49

Ochrona danych osób fizycznych zostanie ujednolicona na obszarze całej Unii Europejskiej za pośrednictwem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). 25 maja 2018 r. to termin wejścia w życie regulacji stosowanej bezpośrednio we wszystkich państwach członkowskich.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE