ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE
28.02.2021r. 16:00

Mirosław Lewiński
Wśród niezliczonych mitów głoszonych przez przemysł wiatrowy znaleźć można i ten o milionach nowych, wspaniałych - bo "zielonych" - miejsc pracy.
28.02.2021r. 16:00

Mirosław Lewiński
Niemcy są uznawane za światową stolicę energetyki wiatrowej i słonecznej. Ale w tej chwili "zielonej" energii nie można kupić za żadną cenę.
26.02.2021r. 07:23

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Tylko 9 proc. słupów będących w dyspozycji operatorów sieci dystrybucyjnych jest udostępnianych przedsiębiorcom telekomunikacyjnym. Popyt jest tym czasem znacząco większy. Dlatego potrzebna była decyzja regulacyjna Prezesa UKE - wyjaśnia w obszernym opracowaniu przedstawiciel UKE.
23.02.2021r. 15:43

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Twierdzenie, że odpady promieniotwórcze są niebezpieczne jest mniej istotne. O wiele bardziej sensowne jest pytanie: niebezpieczne w porównaniu z czym?
23.02.2021r. 10:16

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W całej Europie pracują miliony transformatorów dystrybucji energii. Każdego roku sieć elektroenergetyczną uzupełniają kolejne tysiące urządzeń. Branża ta napotyka jednak na problem, którym są sięgające nawet 2% straty energii. Aby zwiększać efektywność infrastruktury oraz podnosić jej przyjazność dla środowiska Komisja Europejska uchwaliła siedem lat temu ekodyrektywę 548/2014. Od 1 lipca 2021 roku zacznie obowiązywać jej druga część, bardziej rygorystyczna pod względem poziomu dopuszczalnych strat. W efekcie wdrażane będą droższe urządzenia, które jednak obniżą koszty ich użytkowania - podają eksperci firmy Eaton.
22.02.2021r. 12:25

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Na rynku ropy naftowej dzieje się obecnie dużo - inwestorzy próbują oszacować wpływ mrozów w Teksasie na produkcję ropy, spekulują na temat możliwych działań OPEC+ oraz rozważają możliwe scenariusze dotyczące utrzymywania się lub luzowania pandemicznych restrykcji.
21.02.2021r. 16:00

Mirosław Lewiński
Współcześni "zieloni" czczą turbiny wiatrowe i panele słoneczne w przekonaniu, że dosłownie ratują planetę, beztrosko ignorując falę szkód środowiskowych spowodowaną przez ich bożki.
21.02.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zgodnie z danymi Polskich Sieci Elektroenergetycznych w sierpniu 2020 roku aż 78% energii elektrycznej w Polsce było produkowane z węgla brunatnego i kamiennego. Z kolei według raportu "Ciepłownictwo w Polsce" z 2019 roku do celów grzewczych zużywamy rocznie 26 mln ton tego surowca. W poszukiwaniu alternatyw pojawia się kogeneracja gazowa.
19.02.2021r. 14:32

Bogumił Dudek ("Energetyka" - 1/2021)
Któż nie staje przed dylematem ograniczenia własnych zasobów bibliotecznych. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy sięgamy po lektury lat minionych. Niektóre przeczytaliśmy kilka razy, w innych może nie brakuje nierozciętych kart, czekają na swe odkrycie lub makulaturę. Nie przeczytamy wszystkiego, bo aby być oczytanym nie jest to potrzebne. Które tematy nas pobudzą, aby jeszcze raz zagłębić się w lekturze.
19.02.2021r. 13:29

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Rynek ropy naftowej w ostatnich tygodniach był już mocno rozgrzany, a zwyżki doprowadziły notowania ropy naftowej do najwyższych poziomów od ponad roku. Wczoraj jednak nastąpiło już pewne przesilenie, a notowania ropy zawróciły w dół i dzisiaj rano kontynuują zniżkę.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE