ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
17.06.2019r. 06:10

Grzegorz Wiśniewski
Zamrożenie cen energii na poziomie ub. roku, w ciągu zaledwie kilku miesięcy pokazało skalę braku konkurencyjności polskiej energetyki wobec krajów mających niższe koszty.
10.06.2019r. 11:48

Inwestorzy skupili się na ryzyku dla światowego wzrostu gospodarczego i popytu, co spowodowało ostatni spadek cen ropy o 10 USD. Ponadto tygodniowy raport w sprawie zapasów ropy w Stanach Zjednoczonych okazał się niekorzystny po kolejnym dużym wzroście amerykańskich zapasów.
Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
10.06.2019r. 09:17

Grzegorz Wiśniewski
Europejski Trybunał Obrachunkowy (ECA) opublikował właśnie sprawozdanie pokontrolne pt. "Energia wiatrowa i słoneczna w produkcji energii elektrycznej - do osiągnięcia celów unijnych potrzebne są istotne działania". Kontrolerzy uznali, że w UE po 2014 r. nastąpiło spowolnienie w rozwoju produkcji energii elektrycznej z OZE, w tym w energetyce wiatrowej i słonecznej.
07.06.2019r. 13:24

Czy think tank gospodarczy spoza Polski zatrudniający kilka osób może wysadzić polski rynek mocy, na którym wisi obecnie bezpieczeństwo energetyczne kraju? - zastanawia się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
07.06.2019r. 10:21

Marcin Brożek
Czy w Polsce opłaca się budować sektor energetyki jądrowej? To pytanie z gatunku: czy ludzie powinni zażywać antybiotyki? Jeśli padnie odpowiedź "Tak", to wówczas można mieć pretensje, że odpowiadający chce, niepotrzebnie, faszerować zdrowych ludzi antybiotykami. Jeśli odpowiedź "Nie", to można odpowiadającej osobie zarzucić, że nie chce pomagać chorym ludziom. Zatem jaka jest poprawna odpowiedź? Otóż najsensowniej powiedzieć: kiedy jest taka potrzeba/konieczność, to należy zażywać.
05.06.2019r. 12:46

Ole Hansen,
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Trudność poruszania się po rynku, na który oddziałuje kilka istotnych, a przy tym sprzecznych sił, została udowodniona w ubiegłym tygodniu, kiedy to po tygodniowym utrzymywaniu się w granicach przedziału cena ropy Brent nieoczekiwanie gwałtownie poszła w dół. Mocny spadek w kierunku kluczowego wsparcia na poziomie 60 USD za baryłkę spowodowała decyzja prezydenta Donalda Trumpa o wkroczeniu na nowy front eskalującej już wojny handlowej z Chinami. Jednak jego decyzja o zastosowaniu broni taryfowej wobec Meksyku, aby wymusić ograniczenie napływu migrantów z Ameryki Środkowej, została przez środowiska biznesowe uznana za potencjalnie przyspieszającą widoczne już spowolnienie gospodarcze.
03.06.2019r. 10:47

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Końcówka maja na rynku ropy naftowej była okresem zdecydowanej przewagi strony podażowej. Notowania ropy gatunku WTI zakończyły miniony tydzień w okolicach 53 USD za baryłkę, a ceny ropy Brent zbliżyły się do poziomu 61 USD za baryłkę. W przypadku obu rodzajów surowca oznacza to najniższe poziomy cenowe od lutego bieżącego roku.
03.06.2019r. 08:18

Grzegorz Wiśniewski
Mija rok od początku skokowego wzrostu cen energii elektrycznej. Nikt nie dokonał solidnej diagnozy problemu. Energetycy beztrosko lub cynicznie tłumaczą wszystko wzrostem cen uprawnień do emisji CO2, bez poodejmowania działań mitygujących, na zasadzie "niech się martwią politycy". Politycy z kolei koncentrują się wyłącznie na doraźnych działaniach wokół ustawy o zamrożeniu cen prądu, obliczonych na mniejszy lub większy efekt w 2019 roku i zdają się nie dostrzegać że ceny są związane z kosztami, a te dalej rosną i niestety - wobec braku działań - będą rosły
31.05.2019r. 09:26

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie dni na rynku ropy naftowej były okresem zażartej walki strony popytowej i podażowej na rynku tego surowca. Pierwsza połowa tygodnia upłynęła na próbach odparcia ataku niedźwiedzi, jednak ostatecznie się to nie udało, a wczorajsza sesja zakończyła się na rynku ropy na sporym minusie. Dzisiaj rano zniżka jest kontynuowana.
30.05.2019r. 08:08

Instytut Badań Strukturalnych
Rola węgla kamiennego w gospodarce regionu śląskiego systematycznie maleje, a razem z nią zatrudnienie w górnictwie. Górnicy jednak widzą dla siebie szanse znalezienia pracy poza kopalnią. I ta praca jest,i będzie - przede wszystkim w przetwórstwie przemysłowym, transporcie czy budownictwie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE