ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE
07.05.2021r. 12:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W drugim tygodniu maja można oczekiwać niewielkich zmian cen paliw na stacjach benzynowych, w przypadku autogazu możliwe są dalsze obniżki - prognozują analitycy e-petrol.
07.05.2021r. 05:44

Waldemar Szulc, Dyrektor Biura Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie
"Kwiecień plecień, który poprzeplata trochę zimy trochę lata.." niestety nie spełnił się. Zapomniał w tym roku o odrobinie lata dla nas. Ale dla energetyków był podobnym miesiącem jak w poprzednich latach. Spadek krajowego zapotrzebowania w stosunku do poprzednich miesięcy był podobny jak zawsze. Ograniczenia covidowe i zakłócenia w gospodarce nie zmieniły tendencji z poprzednich lat.
07.05.2021r. 05:37

dr inż. Andrzej P. Sikora, Prezes Instytutu Studiów Energetycznych
Zgodnie z danymi ENTSO-E w kwietniu 2021 r. wytworzenie EE z gazu ziemnego w Polsce wynosiło 787 553 MWh wobec 873 124 MWh w marcu (spadek o 9,8 proc. m/m) i było znacząco niższe w porównaniu do kwietnia roku ubiegłego (984 409 MWh - czyli spadek o 20 proc. r/r).
06.05.2021r. 21:37

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak informuje ekspert Alians OZE - z analizy trendów rynku fotowoltaicznego wynika, że minęły już czasy, kiedy koszty instalacji fotowoltaicznej wraz z jej mocnym rozwojem malały. Prognozy przewidują okres, kiedy będziemy musieli liczyć się z pewnymi niedoborami komponentowymi,
a z drugiej strony korektą cen w górę. Czy mamy do czynienia z kryzysem na rynku PV i z czego on wynika? - pisze Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE.
06.05.2021r. 10:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według nowego badania przeprowadzonego przez analityka rynku energii elektrycznej EnAppSys, energia jądrowa była największym pojedynczym źródłem w bilansie energetycznym Europy w pierwszym kwartale bieżącego roku.
06.05.2021r. 07:21

Mgr inż. Jerzy Lipka - absolwent kierunku energetyka jądrowa, wydział MEL Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Stowarzyszenia Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej.
Pozornie te dwie sprawy są od siebie tak czasowo odległe, że trudno tu się doszukiwać analogii i wspólnych cech. A jednak!
Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku, a następnie wydarzenia które nastąpiły później, były próbą ratunku dla tonącej Rzeczpospolitej Obojga Narodów rozbieranej po kawałku przez agresywnych sąsiadów. Ciąg zdarzeń, zmierzających do odzyskania niepodległości nie ogranicza się przy tym do wojny w obronie Konstytucji, czy zaraz potem Powstania Kościuszkowskiego, ale ciągnie się przez całą "Epokę Legionów" i "Okres Napoleoński".
30.04.2021r. 15:22

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W przyjętym stanowisku przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych - w związku z obowiązywaniem restrykcyjnych przepisów dotyczących lokalizowania budynków mieszkalnych oraz budynków o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa w sąsiedztwie elektrowni wiatrowych, wynikających z ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 654) - zwracają uwagę na potrzebę wprowadzenia zmian w powyższej ustawie.
30.04.2021r. 12:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wahania cen w polskich rafineriach mogą przełożyć się jedynie na nieznaczne korekty detalicznych cen paliw w nadchodzącym tygodniu - prognozują analitycy e-petrol.
28.04.2021r. 21:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W przeciągu ostatnich kilku lat widoczny jest ogólny wzrost trendu nowoczesnego, ekologicznego budownictwa, które ma na celu w sposób jak najbardziej optymalny uniezależnić się energetycznie. Obok boomu fotowoltaicznego, w tym trendzie znaczącą rolę odgrywają także pompy ciepła - pisze Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE
28.04.2021r. 20:16

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
26 kwietnia 2021 odbyło się kolejne spotkanie Platformy Sprawiedliwej Transformacji dla regionów węglowych na poziomie Komisji Europejskiej. Po raz kolejny, z powodu pandemii covid-19, odbyło się ono online. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele obszaru turoszowskiego, który szczególnie intensywnie stara się o objęcie unijnym Funduszem Sprawiedliwej Transformacji, na czele z Agnieszką Spirydowicz z Klastra Zgorzeleckiego oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska i Komitetu Sprawiedliwej Transformacji Turowa. Komisję Europejską reprezentowały panie komisarz Elisa Ferreira i Kadri Simson z DG Regio oraz dyrektor Nicola De Michelis.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE