ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
28.05.2020r. 11:41

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej była czasem zdecydowanej przewagi strony podażowej. Po spokojnym poranku, notowania ropy w późniejszych godzinach zaczęły zniżkować, kończąc sesję na 4-procentowych minusach, zarówno w przypadku ropy Brent, jak i WTI.
27.05.2020r. 15:56

Reaktory badawcze mogą być wykorzystywane do różnych celów, od szkolenia inżynierów jądrowych i prowadzenia badań naukowych, po produkcję radioizotopów i opracowywanie zaawansowanych materiałów. Ale zanim jakiś kraj rozpocznie budowę nowego reaktora badawczego, musi najpierw stworzyć odpowiednią infrastrukturę jądrową.
MAEA
27.05.2020r. 10:11

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na razie przynosi mało wyraziste zmiany notowań ropy naftowej. Cena tego surowca porusza się delikatnie w górę, ale wzrosty są na tyle niewielkie, że nie wnoszą nic nowego w układ techniczny na wykresie cen ropy.
26.05.2020r. 15:03

Tomasz Jantczak, Departament Informatyki Urząd Dozoru Technicznego
Prezentacja "Integracja z Ewidencją Infrastruktury Paliw Alternatywnych" przedstawiona podczas webinarium "Wymagania techniczno-prawne dla infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych" zorganizowanego przez UDT i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych w dniu 21 maja br.
26.05.2020r. 14:56

Jarosław Kozłyk, Departament Techniki Urząd Dozoru Technicznego
Prezentacja przedstawiona podczas webinarium "Wymagania techniczno-prawne dla infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych" zorganizowanego w dniu 21 maja br. przez UDT i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
26.05.2020r. 10:32

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po wczorajszej, mało wyrazistej sesji, notowania ropy naftowej powróciły do zwyżek. Cena tego surowca dzisiaj rano pnie się w górę i obecnie znajduje się w okolicach ubiegłotygodniowych maksimów, a jednocześnie najwyższych poziomów od pierwszej połowy marca br.
26.05.2020r. 08:15

Susza i kurczące się zasoby wody czynią z kogeneracji atrakcyjny sposób na oszczędność wody w energetyce - ocenia Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ). Przemawia za tym m.in. niższy niż w tradycyjnej elektrowni wskaźnik zużycia wody.

Zespół PTEZ
25.05.2020r. 19:57

UPEBI - Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego
REGATRACE (REnewable GAs TRAde Centre in Europe www.regatrace.eu ) jest działaniem współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020 na rzecz badań i innowacji. Nadrzędnym celem projektu REGATRACE jest opracowanie i wdrożenie efektywnego systemu handlu opartego na emisji i obrocie gwarancjami pochodzenia (GoO)1 dla biometanu/ zielonego gazu (wytwarzanego z OZE), co przyczyni się w znacznym stopniu do rozwoju wspólnego rynku biometanu. Działania w ramach REGATRACE prowadzone są na trzech poziomach: europejskim, krajowym i regionalnym/ lokalnym.
25.05.2020r. 14:45

Krystian Andrzejewski & Przemysław Kałek
Kancelaria Radzikowski Szubielska i Wspólnicy
Zakłócenie globalnego łańcucha dostaw wskutek restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19 oraz nadciągający kryzys gospodarczy stawiają pod znakiem zapytania realizację inwestycji w farmy wiatrowe zgodnie z przyjętymi harmonogramami i wywołują niepewność co do ilości inwestycji planowanych do realizacji w najbliższych latach. Jak zauważa Komisja Europejska, obecny kryzys ujawnił wrażliwość europejskiego łańcucha dostaw, czego wynikiem jest spadek ilości nowych inwestycji, kurczenie się rynków oraz opóźnienia w realizacji projektów1.
25.05.2020r. 09:17

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień neutralnie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się w konsolidacji w okolicach poziomu 33,40-33,50 USD za baryłkę, z kolei notowania europejskiej ropy Brent pozostają tuż powyżej poziomu 35 USD za baryłkę.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE