ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
30.03.2020r. 16:00

Yves Desbazeille, dyrektor generalny stowarzyszenia Foratom, tłumaczy w jaki sposób energia jądrowa może pomóc Unii Europejskiej osiągnąć cele klimatyczne.
30.03.2020r. 11:31

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od zniżki i powrotu do okolic wieloletnich minimów cenowych. Obawy o popyt na ten surowiec związany z konsekwencjami koronawirusa, jak również wojna cenowa pomiędzy producentami ropy naftowej, nieustannie wywierają presję podażową na wykresie cen tego surowca.
30.03.2020r. 09:06

W elbląskim ciepłownictwie czasu na rozpoczęcie niezbędnych inwestycji jest coraz mniej. Wyzwaniem będzie zapewnienie gorących kaloryferów już w najbliższym sezonie. Obie działające w mieście spółki zaprezentowały rozwiązania tymczasowe do zastosowania w tym okresie. Zastanawiająca jest jednak kwestia kosztów jednego z nich.
30.03.2020r. 06:01

dr Adam Węgrzyn
Dyrektor Programowy DISE, Ekspert rynku gazu
Niniejszy artykuł jest trzecim z serii publikacji podsumowujących wyniki prac analitycznych w zakresie identyfikacji najlepszych praktyk regulacyjnych w zakresie stosowania mechanizmów promowania podnoszenia efektywności OSD gazu ziemnego i energii elektrycznej na wybranych rynkach krajów Unii Europejskiej.
28.03.2020r. 20:46

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
- Przewiduję, że rola węgla jako bezpiecznika energetycznego bardzo wzrośnie - mówi prof. Władysław Mielczarski.
27.03.2020r. 11:37

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Mimo że początek bieżącego tygodnia przyniósł odbicie notowań ropy naftowej w górę, kolejne dni na rynku tego surowca były okresem przewagi strony podażowej. W rezultacie, cena ropy nadal porusza się relatywnie niedaleko tegorocznych - i wieloletnich - minimów cenowych.
26.03.2020r. 11:45

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po odbiciu notowań ropy naftowej na początku tygodnia, notowania tego surowca delikatnie osuwają się w dół. Mimo że rynek ropy jest już mocno wyprzedany, a potencjał do dalszych zniżek cen już praktycznie się wyczerpał, to nadal strona popytowa nie ma siły na doprowadzenie do dynamicznych i trwałych zwyżek cen tego surowca.
25.03.2020r. 11:22

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zwyżki - w poniedziałek i wtorek na rynku tym przeważała strona popytowa. Niemniej, na razie odbicie cen ropy w górę ma niewielką dynamikę, a dzisiejsze poranne zwyżki zostały szybko stłumione przez stronę podażową.
25.03.2020r. 06:10

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Pomimo niewątpliwego kryzysu, jaki wystąpi w efekcie pandemii, to jednak będzie ona ozdrowieńcza dla gospodarki i przyśpieszy już zaczynające się zmiany społeczne i gospodarcze. Zachowanie społeczeństw do 2020 roku przypominało bale bohemii, gdy na dużym wzroście gospodarczym zaczęły dominować zachowania i polityki pasożytnicze. Teraz "walec" pandemii to wszystko wyrówna włączenie z wykwitami typu "polityki klimatycznej czy "zielonego ładu".
25.03.2020r. 05:14

mgr inż. Jerzy Lipka
Epidemia korona wirusa choć nieco odracza w czasie zasadnicze decyzje dotyczące polskiej energetyki, to jednak nie likwiduje problemów związanych z produkcją energii. Nie zmienia także na dalszą metę problemów i kłopotów związanych z zatruciem środowiska naturalnego. A przecież umierających z powodu zatrucia powietrza jest znacznie więcej, niż z powodu epidemii wirusowych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE