ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
30.10.2020r. 10:58

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej przyniosła spore przeceny - notowania zarówno ropy gatunku WTI, jak i gatunku Brent, zniżkowały o ponad 3 proc., schodząc na najniższe poziomy od ponad czterech miesięcy. Dzisiaj rano presja sprzedających na rynku ropy nadal się utrzymuje.
29.10.2020r. 13:12

Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica
Na rynkach kapitałowych leje się krew zaś dotychczasowych liderów kapitalizacji - najczęściej wielkie grupy przemysłowe - zastępowane są najczęściej zwłaszcza z sektora nowych technologii (CD projekt czy Allegro) lub innymi niespodziewanymi ulubieńcami inwestorów (Dino). Oczywiście porównywanie tylko kapitalizacji to w zasadzie zabawa cyframi z której praktycznie niewiele wynika, natomiast interesująca są źródła negatywnego sentymentu do sektora oil&gas.
28.10.2020r. 13:23

W raporcie "Cost of offshore transmission" (Koszty transmisji offshore) opublikowanym przez DNV-GL (Det Norske Veritas - Germanischer Lloyd) przedstawiono wyniki badań dotyczących kosztów morskich systemów przyłączeniowych w wybranych krajach europejskich.

28.10.2020r. 09:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej wczoraj nie zdołały obronić zwyżki, a dzisiaj rano na rynku tym z powrotem pojawiła się presja spadkowa. Ceny ropy WTI obecnie poruszają się już poniżej poziomu 39 USD za baryłkę, a notowania ropy Brent oscylują niewiele powyżej 40 USD za baryłkę.
27.10.2020r. 11:35

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od sporej przeceny, wywołanej zapowiedziami znaczącego wzrostu produkcji ropy w Libii oraz obawami o wyraźny i przedłużający się spadek popytu na ten surowiec na świecie w wyniku restrykcji związanych z pandemią. Dzisiaj rano jednak zniżka cen ropy wyhamowała, co wynika z powrotu na ten rynek znanych problemów.
26.10.2020r. 17:26

Izabela Kloc
poseł do Parlamentu Europejskiego, członek komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
Prezesi kilkudziesięciu polskich spółek gazowych zaapelowali do unijnych instytucji, aby nie wykluczać "błękitnego paliwa" z transformacji energetycznej. Polscy europarlamentarzyści powinni udzielić im silnego, politycznego wsparcia.
26.10.2020r. 11:57

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Załamanie cen i popytu na ropę naftową w okresie epidemii w połączeniu z coraz częstszym odchodzeniem przez rynki kapitałowe od finansowania odwiertów łupkowych - w miarę słabnięcia zainteresowania "starą gospodarką" - przyczyniło się i jeszcze bardziej się przyczyni do gwałtownego spadku wydatków inwestycyjnych, który wpłynie na spadek produkcji w krajach spoza OPEC. Na tej podstawie przewidujemy, że w 2021 r. ceny ropy i paliw pójdą w górę, ponieważ szybkie przywracanie równowagi na rynku i wyższe ceny mogą nie doprowadzić do wzrostu wydobycia w krajach spoza OPEC, jak miało to miejsce we wcześniejszych cyklach.
26.10.2020r. 10:07

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczynają tydzień od zniżki. Cena ropy WTI osuwa się w dół poniżej 39 USD za baryłkę, a jeszcze wyraźniejszą przecenę widzimy na wykresie notowań ropy Brent, gdzie notowania rozpoczęły bieżący tydzień od luki spadkowej i spadku poniżej 41 USD za baryłkę.
23.10.2020r. 18:37

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, członek komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii.
Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się dyskusja na temat stanu Unii Energetycznej. Głos w debacie zabrali, m.in. europosłowie Izabela Kloc i prof. Zdzisław Krasnodębski.

23.10.2020r. 10:42

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej znajdują się na drodze do zakończenia bieżącego miesiąca na minusie - aczkolwiek niewielkim. Notowania ropy naftowej WTI pozostają powyżej poziomu 40 USD za baryłkę, podczas gdy cena ropy Brent porusza się ponad poziomem 42 USD za baryłkę.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE