ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
04.12.2020r. 11:02

Bogumił Dudek ("Energetyka" - 3/2020)
Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie, autorstwa Adama Higginbothama, to spore dzieło1) z szeroką analizą przyczyn i konsekwencji awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu z 1986 roku.
04.12.2020r. 10:57

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczoraj doszło do wyczekiwanego kompromisu OPEC+ w sprawie porozumienia naftowego. Inwestorzy czekali na te wieści od poniedziałku, kiedy to rozpoczęło się spotkanie państw rozszerzonego kartelu - i kiedy też okazało się, że osiągnięcie konsensusu do wtorku jest niemożliwe.
03.12.2020r. 10:26

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W bieżącym tygodniu najważniejszym tematem na rynku ropy naftowej są wirtualne rozmowy OPEC+, dotyczące porozumienia naftowego - a dokładniej tego, jakie warunki porozumienia będą obowiązywać w 2021 roku.
03.12.2020r. 06:13

dr inż. Andrzej P. Sikora, prezes Instytutu Studiów Energetycznych
I mamy w listopadzie 2020 r., w czasie pandemii, wzrost produkcji EE w stosunku do listopada 2019 r. o 1,9%. To bardzo dobry prognostyk dla gospodarki (może nie tylko warunki pogodowe i praktycznie "brak świąt - podróży z nimi związanych" wyzwoliły taki trend). Oby tak dalej.
03.12.2020r. 06:10

Waldemar Szulc, Dyrektor Biura Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie
W strukturze krajowej produkcji w listopadzie nie mieliśmy istotnych zmian w stosunku do poprzednich miesięcy. Naprawdę istotna zmiana dotyczyła salda wymiany transgranicznej (importu).
03.12.2020r. 06:03

Grzegorz Wiśniewski
"Co widać i czego nie widać" to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii Frederica Bastiata, XIX wiecznego demaskatora prawdziwego oblicza socjalizmu. Warto do jego myśli sięgnąć analizując najnowsze, comiesięczne dane ENTSO-E, które można sprowadzić do "widocznej" gołym okiem krzepiącej obserwacji.
02.12.2020r. 12:18

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Patrząc na absurdalność sporów w historii, w których zwykle na plan pierwszy wysuwa się coś co nie jest tak naprawdę ich prawdziwą przyczyną, patrzymy obecnie na sytuację polskiej energetyki wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Niechybnie nasuwa się myśl (dla energetyków), że cały czas obecnie dyskutujemy o jakichś innych sprawach niż dla nas (energetyków) najważniejszych i że w negocjacjach i sporach, wetach i kontr-wetach, gubi się nasze (energetyczne) stanowisko.
02.12.2020r. 10:00

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Spotkanie państw OPEC+ w sprawie porozumienia naftowego miało zakończyć się wczoraj i przynieść decyzję na temat limitów produkcji ropy w I kwartale przyszłego roku. Bazowym scenariuszem było przedłużenie dotychczasowych cięć, wynoszących 7,7 mln baryłek dziennie, na cały przyszły kwartał, a być może nawet na dłużej.
01.12.2020r. 18:27

Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE) w odpowiedzi na konsultacje publiczne Komisji Europejskiej w sprawie rewizji dyrektywy ETS zwrócił szczególną uwagę na odzwierciedlenie różnych punktów startowych państw członkowskich UE poprzez proporcjonalnie zwiększenie środków kompensacyjnych oraz planowane rozszerzenia systemu EU ETS na nowe sektory.

PKEE
01.12.2020r. 11:32

Izabela Kloc - poseł do Parlamentu Europejskiego, członek komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii
W koncepcji Zielonego Ładu do rangi kluczowego paliwa urósł ostatnio wodór. Ale jaki? "Zielony" - bezemisyjny czy "niebieski" - niskoemisyjny? Różnica jest spora ze względów technologicznych, a jeszcze większa na gruncie ideologicznym. Podejście do wodoru pogrupowało państwa członkowskie w dosyć nieoczekiwane koalicje.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE