ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
19.04.2019r. 08:22

Za niecałe dwa tygodnie wejdą w życie nowe zasady przyłączania do sieci jednostek wytwórczych - w tym odnawialnych źródeł energii i mikroinstalacji. O tym, jakie zmiany zajdą w zakresie procedur związanych z przyłączaniem do sieci najmniejszych instalacji OZE, pisze portal Gramwzielone.pl.
18.04.2019r. 10:39

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej na razie są na drodze do neutralnego zakończenia bieżącego tygodnia. Po konsolidacyjnym poniedziałku i wtorkowej zwyżce, wczorajsza sesja przyniosła zniżkę cen ropy naftowej, która kontynuowana jest dzisiaj rano. Na razie jednak trudno mówić tu o jakimkolwiek większym pesymizmie - cena ropy naftowej WTI nadal porusza się w okolicach 63,50 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy Brent wciąż przekraczają poziom 71 USD za baryłkę.
17.04.2019r. 11:55

Aktualny stan i perspektywy rozwoju polskiej energetyki to nasz największy problem w kontekście konkurencyjności całej gospodarki. Zaniechania i brak strategicznego myślenia niebezpiecznie zbliżają nas do systemowej recesji i spadku poziomu życia obywateli. Polska pilnie potrzebuje doktryny energetycznej uwzględniającej procesy zachodzące na świecie, a nie tylko życzeniowe myślenie polityków.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
17.04.2019r. 10:58

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja pokazała, że strona popytowa na rynku ropy naftowej nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Notowania amerykańskiej ropy WTI zwyżkowały we wtorek do poziomu 64,30 USD za uncję, natomiast cena europejskiej ropy Brent zbliżyła się do poziomu 72 USD za uncję. Oba gatunki ropy dzisiaj rano kontynuują ruch na północ, a cena ropy Brent znajduje się na najwyższym poziomie w bieżącym roku.
16.04.2019r. 10:54

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie dni na rynku ropy naftowej przyniosły nieco gorsze nastroje, jednak dalekie od pesymizmu. Cena ropy naftowej Brent wyhamowała zwyżkę i porusza się od paru dni w konsolidacji w okolicach 71-72 USD za baryłkę. Z kolei notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI delikatnie osuwają się w dół, oscylując w okolicach 63,30-63,40 USD za baryłkę.
15.04.2019r. 11:08

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie dni na rynku ropy naftowej przyniosły spadek aktywności kupujących. Co prawda nie doszło do większych przecen ropy naftowej, ale wzrost cen tego surowca wyhamował. Inwestorzy na tym rynku ewidentnie wyczekują na informacje, które w bardziej klarowny sposób mogłyby wskazać na to, co będzie działo się z podażą ropy naftowej w kolejnych miesiącach. A scenariusze są bardzo różne.
15.04.2019r. 10:39

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Sernik to zwykle dobrze przemielona serowa masa i umieszczone w niej bakalie. Większość amatorów sernika preferuje bakalie, traktując ser jako niezbędny dodatek. Polsko-ukraińskie relacje energetyczne nieuchronnie przywodzą na myśl problem optymalnego podziału korzyści, albo w uproszczeniu wspólnego jedzenia ciasta.
12.04.2019r. 13:37

Mariusz Swora, Jacek Zimmer, Kancelaria Adwokacka dr hab. Mariusz Swora
W artykule "Ułatwienie dostępu do ładowania w nocy niezbędne dla rozwoju elektromobilności" (Cire.pl 9.04.2019) R. Czyżewski postawił wiele istotnych postulatów, które dotyczą wykorzystania różnych rodzajów nieruchomości dla potrzeb ładowania pojazdów elektrycznych. Zasadniczo zgadzamy się z głównymi tezami artykułu i kierunkami proponowanych zmian, jednak problem dotyczący instalacji stacji ładowania w na parkingach oraz w budynkach jest złożony1 i wymaga kompleksowych rozwiązań.
11.04.2019r. 11:15

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po mocnym rozpoczęciu bieżącego tygodnia, wzrosty notowań ropy naftowej wyhamowały. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych (ropa WTI) porusza się w konsolidacji w okolicach 64 USD za uncję, natomiast cena europejskiej ropy Brent niewiele przekracza poziom 71 USD za baryłkę. Wciąż nie można mówić o pesymizmie inwestorów na rynku ropy naftowej, ale coraz częściej słychać opinię, że dalsze systematyczne zwyżki notowań tego surowca nie byłyby do końca uzasadnione fundamentalnie.
10.04.2019r. 11:38

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po dynamicznych wzrostach na przełomie minionego i bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej wyhamowały zwyżkę i poruszają się w wąskiej konsolidacji. Cena ropy WTI nadal przekracza poziom 64 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy Brent poruszają się w rejonie 70-71 USD za baryłkę. Chociaż optymiści ustąpili nieco miejsca stronie podażowej, to na rynku ropy naftowej trudno na razie mówić o pesymizmie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE