ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE
14.06.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Postępujące zmiany klimatu i konieczność zapobiegania im to wyzwanie, przed którym stoi cały świat. By temu sprostać konieczne jest podjęcie współpracy między ekspertami i biznesem. Climate Leadership to program realizowany przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, który ma na celu budowanie społeczności liderów realnej zmiany w biznesie na rzecz przeciwdziałania nieodwracalnym zmianom klimatycznym.
14.06.2021r. 12:00

Rok 2020 okazał się najlepszym w historii dla polskiej fotowoltaiki. Moc zainstalowana w PV wzrosła aż o 200 proc. W czasie pandemii przyłączono w Polsce aż 2 GW nowych mocy ze źródeł fotowoltaicznych, co może wynikać z faktu, że w dobie niepewności własne źródło energii elektrycznej dla wielu Polaków okazało się rozwiązaniem zwiększającym poczucie bezpieczeństwa. Ponadto - jak wskazuje "Raport o rynku fotowoltaiki" opracowany przez OLX - praca z domu wiązała się z większym zapotrzebowaniem na komfort cieplny, lepszą jakość powietrza, a co za tym idzie z wyższymi rachunkami za prąd. Koszt wytworzenia energii z systemu fotowoltaicznego jest już od dawna niższy niż prądu ze źródeł konwencjonalnych. Dlatego zainteresowanie inwestycją w panele rośnie dynamicznie z miesiąca na miesiąc.
14.06.2021r. 08:00

Grzegorz Romanowski - radca prawny z kancelarii prawnej M. Romanowski i Wspólnicy
Filip Wawrzak - adwokat z kancelarii prawnej M. Romanowski i Wspólnicy
Prezes URE pełni na szeroko rozumianym rynku energetycznym funkcję regulatora sektorowego, przy czym zakres jego kompetencji na rynku ciepła systemowego jest szczególnie szeroki. Jednym z podstawowych jego zadań regulacyjnych jest kontrola i nadzór nad procesem taryfowym.
14.06.2021r. 05:00

Okres stabilnych cen benzyny i oleju napędowego, utrzymujący się na stacjach niemal od początku kwietnia, dobiega prawdopodobnie końca. Póki co delikatny ruch cen w górę obserwujemy na części stacji, jednak jeśli ceny w hurcie będą dalej rosły to w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać większych podwyżek.
12.06.2021r. 09:00

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej postuluje co najmniej dwuletnie vacatio legis dla zmiany systemu rozliczania prosumentów z energii. Według projektu ministerstwa klimatu, likwidacja systemu opustów nastąpi z końcem tego roku.
12.06.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W kolejnych dniach nie należy spodziewać się gwałtownego wzrostu cen paliw na stacjach - prognozują analitycy e-petrol.
11.06.2021r. 15:00

Niewątpliwie Polska jest celem zaplanowanej i szeroko zakrojonej akcji dezinformacyjnej ze strony Rosji dotyczącej bezpieczeństwa energetycznego - ocenił w rozmowie z Fakehunter PAP, Grzegorz Kuczyński, publicysta i ekspert ds. wschodnich.
11.06.2021r. 11:00

Polski Alarm Smogowy wystosował pismo do premiera z apelem o podtrzymanie wsparcia dla fotowoltaiki i nielikwidowanie korzystnego dla prosumentów systemu rozliczeń za energię produkowaną w przydomowych instalacjach. Chodzi o tzw. opusty dzięki którym prosumenci mają możliwość w sposób barterowy odzyskać do 80% wyprodukowanej energii. Likwidację tego systemu od 1 stycznia 2022 r. zaplanowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Projektowane zmiany utrudnią walkę o czyste powietrze.
10.06.2021r. 14:00

Redakcja CIRE
Kalifornia ma zdecydowanie największą zainstalowaną moc fotowoltaiczną ze wszystkich stanów USA. Według informacji z września 2020 r. Kalifornia miała łączną moc słoneczną ponad 29 gigawatów. Drugie miejsce zajął Texas z mocą około 6,8 gigawatów.
10.06.2021r. 13:00

Jerzy Lipka - Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej.
Ostatnie wydarzenia winny skłaniać głównych decydentów w kraju a także decydentów w głównych spółkach energetycznych do głębokich przemyśleń. Rychłe ukończenie Nord Stream 2 oznaczać będzie ni mniej ni więcej ale utrwalenie znanej z czasów Bismarcka niemiecko-rosyjskiej kooperacji, która tym razem przybiera formę ścisłych powiązań gospodarczych. Zablokowanie Baltic Pipe oznaczałoby natomiast brak alternatywy dla Polski jeśli chodzi o dostawy rosyjskiego gazu i konieczność przedłużenia w jakiejś formie kontraktu jamalskiego, wygasającego w 2022 roku - uważa Jerzy Lipka, przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE