ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
07.10.2019r. 23:03

W trakcie V Kongresu Energetycznego we Wrocławiu, Iweta Opolska, dyrektor Biura Handlu Gazem w PKN Orlen zaprezentowała analizę cen gazu ziemnego na Towarowej Giełdzie Energii na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
DISE
07.10.2019r. 12:40

Jerzy Lipka - Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
Odpowiedz na artykuł pt "Atomowa pułapka" prof. Włodzimierza Mielczarskiego z Politechniki Łódzkiej z 4 października 2019 r.
07.10.2019r. 05:55

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski poinformował: "z ministerstwem finansów uzgodniliśmy, że na 2020 rok pozostanie obniżona akcyza i obniżona opłata przejściowa - te rzeczy już mamy domówione" (za TVP Info). Odbiorców energii oficjalna zapowiedź utrzymania niskiej stawki podatków i parapodatków (opłata przejściowa) z pewnością ucieszy. Ale co ona w praktyce oznacza i czy faktycznie oznacza brak wzrostu cen w przyszłym roku?
04.10.2019r. 10:56

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej jak dotychczas upływał pod znakiem wyraźnych przecen. Notowania ropy WTI wczoraj sięgnęły nawet okolic 51 USD za baryłkę, a cena ropy Brent zbliżyła się do 56 USD za baryłkę - w obu przypadkach, były to ceny bliskie tegorocznych minimów. Już wczoraj notowania ropy naftowej odbiły w górę i dzisiaj kontynuują wzrosty.
03.10.2019r. 19:03

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Każdy kraj który zainwestował w energetykę jądrową ponosi olbrzymie koszty. Największe ponosi Francja, która zaczyna likwidować dumę swojej energetyki: elektrownie jądrowe. Oparcie energetyki o elektrownie jądrowe to historyczna pomyłka gospodarcza.
03.10.2019r. 18:28

Współcześnie, niepozorne gazomierze kojarzą się z cichutko obracającym się kółkiem z czerwonym paskiem. I choć od ponad 200 lat pełnią one podobne funkcje, to historia tych urządzeń pokazuje, że na długo zanim w naszym życiu powszechne i modne stały się usługi na żądanie, ten sam model sprzedaży stosowano już w gazownictwie. Dawne gazomierze działały na zasadzie automatów wrzutowych - dawały określoną ilość gazu po uiszczeniu opłaty monetami lub żetonami, wtedy, kiedy był akurat potrzebny. Historia zatoczyła więc koło, bo współczesna konsumpcja wielu mediów - np. dostęp do seriali czy filmów - odbywa się właśnie w ten sposób.
03.10.2019r. 10:46

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, mimo, że zbliża się koniec 2019 r., inwestorzy w sektorze energetyki odnawialnej nadal nie wiedzą, czy po tegorocznych aukcjach w przyszłym roku odbędą się kolejne i ewentualnie na jakich warunkach. Ministerstwo Energii ma jednak finalizować prace nad rozporządzeniem, w którym powinno wskazać kluczowe parametry ewentualnych przyszłorocznych aukcji.
02.10.2019r. 10:47

Polski Komitet Energii Elektrycznej popiera wypracowanie wspólnego języka, mającego jasne ramy działania dla inwestorów i przedsiębiorców. Głównym celem taksonomii musi być zapewnienie najlepszych warunków dla inwestycji umożliwiających dokonywanie się transformacji w sposób efektywny kosztowo.
PKEE
01.10.2019r. 16:00

Agneta Rising, World Nuclear Association (NEInt)
Agneta Rising, dyrektor generalna World Nuclear Association, prezentuje konieczność wdrażania energii jądrowej, aby jutro było jaśniejsze.
30.09.2019r. 17:46

Grzegorz Wiśniewski
Dyskusja o strategii energetycznej nie prowadzi do konkretnych propozycji działań, takich na "tu i teraz", aby dojść do gospodarczo sensownych rozwiązań. Częściowo winą za brak konkretów można obarczyć sposób w jaki stawiane są pytania, które zazwyczaj nie dotyczą realnej gospodarki (rynku energii) i obywateli (odbiorców energii i podatników) lub brak dociekliwości oraz niewiedzę.

REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE