ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
25.11.2020r. 10:21

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Na rynku ropy naftowej optymizm trwa w najlepsze. Ceny ropy gatunku WTI poruszają się już powyżej poziomu 45 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy Brent przekraczają 48 USD za baryłkę. Dla obu tych rodzajów ropy naftowej są to najwyższe poziomy od marca - a dokładniej, od 6 marca, czyli momentu, w którym rozpoczęło się gwałtowne tąpnięcie notowań tego surowca.
23.11.2020r. 12:40

Rafał Czyżewski
Wejście w życie e-taryfy jest istotnym krokiem dla rozwoju elektromobilności w Polsce. E-taryfa reguluje opłaty pomiędzy operatorami sieci energetycznych a operatorami stacji ładowania aut elektrycznych.
23.11.2020r. 11:02

Konieczność zmian w miksie paliwowym czołowych polskich firm elektroenergetycznych staje się faktem. Deklaracje polityków europejskich w sprawie neutralności klimatycznej i przyspieszenia odchodzenia od węgla, stawiają przed branżą nowe wyzwania w obszarze inwestycji i modernizacji. O ile najwięksi już od lat wdrażają rozwiązania, które ułatwią realizację celów polityki klimatycznej UE, o tyle mniejsze podmioty i spółki komunalne muszą w szybkim tempie zrewidować swoje plany, aby sprostać rygorystycznym normom emisyjności.
PTEZ
20.11.2020r. 10:48

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej na razie przynosi zwyżkę notowań, aczkolwiek dzisiejsza sesja póki co jest mało dynamiczna - przynosi ona wąską konsolidację cen ropy. Faktycznie, na rynku tego surowca panuje obecnie względna równowaga sił i wyczekiwanie na kolejne impulsy cenowe. Z jednej strony, inwestorzy liczą na wsparcie rynku ze strony OPEC+, ponieważ na oficjalnym spotkaniu "rozszerzonego kartelu" na przełomie listopada i grudnia mają zapaść decyzje modyfikujące porozumienie naftowe i ograniczające wydobycie ropy.
20.11.2020r. 05:05

Bogumił Dudek ("Energetyka" - 1/2020)
W styczniu 2020 mija 75. rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz- Birkenau. W lutym 2020 mija 100. rocznica napisanego przez o. Kolbego w Krakowie - Regulaminu życia, co jest okazją do powrotu do dokonań tego Świętego, patrona energetyków i elektryków.
19.11.2020r. 11:03

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W tym tygodniu na rynku ropy naftowej przeważa strona popytowa - optymizm ten wynika z kilku przyczyn: nadziei na skuteczną szczepionkę na koronawirusa, spadku wartości amerykańskiego dolara oraz oczywiście oczekiwanych działań OPEC+ w zakresie modyfikacji porozumienia naftowego i utrzymywania produkcji ropy w ryzach.
19.11.2020r. 10:51

Piotr Naimski
Państwo niepodległe to państwo umiejące obronić swoje granice, zdolne zapewnić narodowi bezpieczeństwo kulturowe, społeczne, żywnościowe, materialne i w każdym innym wymiarze. Niepodległe państwo jest gwarantem wszystkich duchowych i życiowych potrzeb narodu a za realizację tych celów odpowiada władza zdolna do podejmowania suwerennych decyzji. Warto o tych podstawach pamiętać dyskutując o roli dostępu do bezpiecznych źródeł energii i o sposobach osiągania tego celu. To polski rząd odpowiada za bezpieczeństwo energetyczne i żadne międzynarodowe traktaty ani umowy nie zwalniają go z tej odpowiedzialności
18.11.2020r. 06:33

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Konsolidację postrzega się jako ratunek dla trudnej sytuacji konwencjonalnych aktywów wytwórczych i powstrzymywanie przejmowania rynku energii elektrycznej. Jednak bez skonstruowania odpowiednich mechanizmów przychodowych będzie dalej postępowała dekapitalizacja aktywów w wyniku nadmiernego importu i rosnącego udziału OZE.
17.11.2020r. 09:20

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po wczorajszej zwyżce, dzisiaj notowania ropy naftowej wpadły w konsolidację w okolicach poniedziałkowych poziomów zamknięcia. Oznacza to, że strona popytowa na rynku ropy nadal jest relatywnie silna, ale inwestorzy powoli zaczynają oceniać, czy niedawne zwyżki są uzasadnione fundamentalnie.
16.11.2020r. 10:23

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej zakończyły miniony tydzień na plusie. Strona popytowa przeważa również podczas dzisiejszej sesji - cena ropy WTI porusza się powyżej poziomu 41 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent ponownie zbliżają się do okolic 44 USD za baryłkę.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE