ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
08.08.2019r. 09:49

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej przynosi zdecydowaną przewagę strony podażowej. Cena amerykańskiej ropy WTI wczoraj osiągnęła dzienne minimum na poziomie 50,50 USD za baryłkę, a dzisiaj powraca wyraźnie ponad poziom 52 USD za baryłkę. Z kolei notowania ropy Brent wczoraj zeszły nawet do okolic 56 USD za baryłkę, jednak dzisiaj odbijają do rejonu 57,50 USD za baryłkę.
07.08.2019r. 09:12

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w ubiegłym miesiącu nerwy producentów energii odnawialnej mogła nadwyrężyć informacja o ponownej próbie ograniczenia cen zielonych certyfikatów przy okazji prac nad uchwaloną w lipcu nowelizacją ustawy o OZE. Mimo to średnia lipcowa cena certyfikatów utrzymała się na poziomie zbliżonym do notowanej w kilku ostatnich miesiącach.
06.08.2019r. 10:07

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po dynamicznym tąpnięciu notowań ropy naftowej w minionym tygodniu, bieżący tydzień na razie przynosi uspokojenie nastrojów inwestorów. Strona podażowa jest jednak silna, zwłaszcza na wykresie cen europejskiej ropy naftowej, której notowania walczą obecnie z psychologiczną barierą na poziomie 60 USD za baryłkę. W przypadku ropy naftowej WTI, po czwartkowej dynamicznej zniżce, notowania wpadły w konsolidację w okolicach 54-55 USD za baryłkę.
05.08.2019r. 14:38

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po tąpnięciu notowań ropy naftowej w poprzednim tygodniu, nowy tydzień rozpoczyna się na tym rynku spokojnie. Presja sprzedających na wykresie cen tego surowca jednak się wyraźnie utrzymuje. Notowania ropy Brent poruszają się poniżej poziomu 61 USD za baryłkę, natomiast cena ropy WTI zeszła poniżej poziomu 55 USD za baryłkę.
05.08.2019r. 08:00

Eksperci Autobaza porównali ceny pojazdów elektrycznych objętych rządową dopłatą. Okazuje się, że ten sam model samochodu u polskiego dealera kosztuje ok. 20 tys. więcej niż w pozostałych krajach UE.
VIN-Info
05.08.2019r. 05:10

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Jeżeli ktoś czytał mój komentarz dla Biznes Alert do programu "Mój prąd" zatytułowany "Mój prąd czyli pogoda dla bogaczy", publikowany również na CIRE, to wie, że w pierwszej kolejności subsydia dla prosumentów trafiają do ludzi zamożnych, którzy posiadają własne domy i są też na tyle zamożni, że do oferowanych 5000zł mogą "dołożyć" około 25 tys. zł plus, aby stać się posiadaczami instalacji fotowoltaicznej.
02.08.2019r. 10:10

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień nie zapowiadał się szczególnie emocjonująco na rynku ropy naftowej. Notowania tego surowca w pierwszej połowie tygodnia rosły, odrabiając straty z wcześniejszych tygodni. Niemniej, wczoraj ceny ropy naftowej dynamicznie spadły. Notowania ropy WTI zeszły poniżej 55 USD za baryłkę, a cena ropy Brent dotarła do okolic 61 USD za baryłkę. Dzisiaj rano zniżka jednak nie jest kontynuowana, a notowania ropy naftowej delikatnie odbijają się w górę.
01.08.2019r. 15:03

"Czysta planeta dla wszystkich" przy zachowaniu warunków sprawiedliwej transformacji i stworzenia mechanizmu podziału korzyści i kosztów. Polski Komitet Energii Elektrycznej o strategii niskoemisyjnej Unii Europejskiej do 2050 r.

PKEE
31.07.2019r. 10:46

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Rządowy program wsparcia mikroinstalacji OZE "Mój Prąd" to nic więcej jak finansowanie nowobogackich wizji przez mieszkańców biednych blokowisk - powiedział prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej w komentarzu dla BiznesAlert.pl.
31.07.2019r. 10:31

Tak jak trudno byłoby przekonać właściciela jedynego do tej pory sklepu na osiedlu, że potrzebny byłby jeszcze i drugi, tak nie sposób zjednać lobbystów w energetyce, żeby obok ich branży rozwijały się jeszcze inne sposoby pozyskiwania energii! I w jednym i w drugim przypadku dotychczasowy monopolista będzie dążył do utrzymania status quo. Różnica jest jedynie taka, że w energetyce chodzi o dużo większe pieniądze. Prawdziwym nieszczęściem zaś jest, gdy lobbystyczną propagandę zaczyna się brać za obraz rzeczywistości!
mgr. inż. Jerzy Lipka, Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej

REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE