ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
22.10.2019r. 12:40

Przejście na gazowe paliwa alternatywne LNG, CNG w niektórych gałęziach transportu, w tym także komunikacji zbiorowej jest nie tylko opłacalne i podyktowane europejskimi przepisami prawa, ale także najbardziej neutralnym środowiskowo rozwiązaniem - mówił w trakcie minionego V Kongresu Energetycznego we Wrocławiu, Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG ds. handlowych

DISE
22.10.2019r. 10:48

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Sytuacja na rynku ropy naftowej na początku bieżącego tygodnia jest mało wyrazista. Na rynku tym dominuje strona podażowa, jednak spadki nie są znaczące. Notowania ropy WTI nadal poruszają się powyżej poziomu 53 USD za baryłkę, podczas gdy cena ropy Brent oscyluje w okolicach 59 USD za baryłkę.
21.10.2019r. 12:14

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Ropa naftowa straciła na wartości, jednak w ujęciu ogólnym wydaje się, że zarówno cena ropy WTI, jak i Brent w dalszym ciągu utrzymuje się w relatywnie wąskim przedziale w okolicach odpowiednio 55 USD/b i 60 USD/b.
18.10.2019r. 12:30

dr Józef Sobolewski
Dyskusje toczone na forum Unii Europejskiej w kwestii taksonomii, czyli swoistego "indeksu projektów niepożądanych" mogą zaważyć na przyszłości unijnej energetyki jądrowej. Opisuje je dla E24 dr Józef Sobolewski.
18.10.2019r. 09:27

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczoraj strona popytowa na rynku ropy naftowej pokazała siłę, odbijając się w górę i w dużej mierze odreagowując zniżki z wcześniejszych dni tygodnia. Ruch ten jednak nie był istotnie powiązany z rynkowymi fundamentami - te wciąż pokazują sporą niepewność na globalnym rynku tego surowca.
17.10.2019r. 15:15

Tomasz Nowacki, Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Energii ("Wszystko co najważniejsze")
Polski sektor energetyczny czeka transformacja. Możemy ją przeprowadzić, wprowadzając nowe źródło - energetykę jądrową, która zapewni nam prąd po przewidywalnej cenie nawet przez 80 lat. Ale możemy też patrzeć przez pryzmat zysku tu i teraz, obarczając każde kolejne pokolenie kosztami transformacji energetycznej - pisze Tomasz Nowacki.
16.10.2019r. 11:29

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej zaczął się od wyraźnych przecen. Wyhamowały one dopiero wczoraj wieczorem, a notowania ropy naftowej wpadły w konsolidację, w której pozostają dzisiaj rano. Cena ropy WTI oscyluje w okolicach 53 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent poruszają się w rejonie 58-59 USD za baryłkę.
15.10.2019r. 11:18

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej odznacza się spadkami notowań. Cena amerykańskiej ropy WTI ponownie zeszła poniżej poziomu 53 USD za baryłkę, a notowania europejskiej ropy Brent zeszły do okolic 58 USD za baryłkę.
14.10.2019r. 12:07

Cena ropy Brent powróciła do poziomu 60 USD/b po tym, jak obawy o popyt zrównoważyły rozmowy w sprawie handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Ponownie pojawiła się ponadto niewielka premia za ryzyko, która wcześniej zniknęła po ataku na saudyjskie zakłady Aramco w ubiegłym miesiącu. Wkroczenie tureckich wojsk do północnej Syrii i atak na irański tankowiec w ubiegły piątek przypomniały rynkowi, że mimo iż obawy o popyt są istotne, to zakłócenia podaży stanowią największe zagrożenie w kontekście nieoczekiwanych i gwałtownych ruchów cen.
14.10.2019r. 10:03

Jerzy Lipka - Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
Zadam czytelnikom pytanie, czy kupiliby samochód, który ma możliwość jeździć tylko za dnia albo tylko gdy wieje wiatr? A zatem kto kupi samochód od anty- atomowego lobbysty, biorąc pod uwagę jego wiarygodność? Warto zadać sobie podobne pytanie właśnie o wiarygodność i rzetelność ludzi zwalczających ideę budowy w Polsce elektrowni jądrowych!

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE