ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE
07.06.2021r. 09:00

Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej
Jak corocznie, w maju został opublikowany "Rynek fotowoltaiki w Polsce", który podsumował rozwój ten branży z 2020 r. i nakreślił perspektywy na lata 2021-2025. W 2020 r. 1,5 proc. energii elektrycznej wyprodukowanej w kraju pochodziło ze źródeł fotowoltaicznych. W 2021 r. będzie to już 3,5 proc., a w 2025 r. energia słoneczna zapewni ok. 10 proc. energii elektrycznej.
07.06.2021r. 07:00

dr inż. Andrzej P. Sikora, Prezes Instytutu Studiów Energetycznych
Maj, to następny miesiąc, który w strukturze produkcji EE z gazu ziemnego (maj 2021 r./maj 2020 r.) pokazuje spadek do 7,2 proc. wobec 9,4 proc. rok wcześniej. Taka struktura wynika także ze stosunkowo wysokich cen gazu w Polsce, o rekordowych cenach uprawnień EUR prawie do 57 euro za tonę emisji. Praktycznie cały czas obserwujemy powolny, systematyczny wzrost cen gazu ziemnego w punkcie Henry Hub.
07.06.2021r. 06:00

Waldemar Szulc, Dyrektor Biura Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie
Miesiąc maj minął w strukturze produkcji bez rewolucji ale z dużym zwiększeniem produkcji z węgla. Natomiast w bilansie mocy w KSE w trakcie miesiąca trzy istotne zdarzenia dotyczyły elektrowni węglowych. Pojawiło się bardzo wiele publikacji, opinii, komentarzy, komunikatów we wszystkich mediach, nie tylko na portalach energetycznych, co świadczy o istotności wydarzenia. W tym miejscu nie ma potrzeby przytaczać szczegółowych opisów tych wydarzeń.
07.06.2021r. 05:00

Reakcje polityczne, gospodarcze, dziennikarskie, a nawet energetyczne w sprawach klimatu i energii są w ostatnich okresie czasu zadziwiające. Skrajne opinie, emocje, utrwalone schematy, przyzwyczajenia, tak naprawdę brak polemik i poważnych dysput szacownych profesorów i menadżerów, z przywoływaniem ukrytych pod nickami różnych (także rzekomych) specjalistów.
06.06.2021r. 21:00

Redakcja CIRE
Eksperci z Instytutu Bezpieczeństwa Energetycznego im. Ignacego Łukasiewicza, dr Anna Kucharska oraz dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz, brali udział w debacie eksperckiej, której temat stanowił: "Czy polska energia dogoni europejską? Transformacja energetyczna". Spójrzmy jakie argumenty pojawiły się w debacie
06.06.2021r. 08:00

prof. Tomasz Grzegorz Grosse
Postanowienie wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczące kopalni Turów wywołało słuszną krytykę w Polsce. Wątpliwości budzą argumenty sędzi i radykalna decyzja, którą podjęła. Mogą one przyczynić się do dalszego obniżenia autorytetu TSUE w Polsce.
06.06.2021r. 05:00

Redakcja CIRE
Jest jakiś projekt powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, tylko nie wiemy, na jakich zasadach. Pozostają same pytania: w jaki sposób dotknie to pracowników, jakie będą gwarancje pracy, czy będą honorowane układy i porozumienia zbiorowe, jak długo nowa spółka ma funkcjonować, kiedy będą wyłączane poszczególne bloki energetyczne itd. - Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność udzielił wywiadu portalowi netTG.pl
04.06.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W najbliższych dniach ceny paliw na stacjach benzynowych powinny pozostać stabilne - wskazują analitycy BM Reflex. Dodają jednak, że jeśli ceny ropy pozostaną na poziomie powyżej 70 USD/bbl na dłużej, na stacje mogą wrócić podwyżki cen
03.06.2021r. 22:00

Redakcja CIRE
Żadne inne miejsce w Polsce nie zapewnia tyle prądu, co elektrownia w Bełchatowie. I żaden inny region nie jest tak źle przygotowany do sprawiedliwej transformacji, co bełchatowski. Jeśli w najbliższych tygodniach nie powstanie wiarygodny i ambitny plan dla życia po węglu, pozostanie czekać na bolesny upadek.
02.06.2021r. 18:00

kmdr por. dr Rafał Miętkiewicz
kmdr ppor. mgr inż. Tomasz Chyła
Czy Rzeczypospolita, jako kraj morski, dysponujący rozwijającym się potencjałem infrastrukturalnym w zakresie odbioru i magazynowania oraz dalszej dystrybucji surowca o znaczeniu strategicznym w postaci gazu ziemnego, potrzebuje własnej, narodowej floty zbiornikowców kriogenicznych?

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE