ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
13.10.2019r. 22:15

Grzegorz Wiśniewski
W dniu 10 października na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się skierowany do konsultacji (w terminie 7 dni) projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z OZE, która może zostać sprzedana w drodze aukcji w 2020 r.
11.10.2019r. 16:52

Marcin Kopeć
Energetyka, także a może przede wszystkim, jądrowa jest branżą kosztowną jeśli chodzi o instalację mocy, ale również bardzo lukratywnym biznesem - zwłaszcza energetyka jądrowa o najwyższym współczynniku mocy do potrzebnej infrastruktury. Oczywiście, mówimy o blokach dużej mocy a nie np. o pojedynczych masztach wiatrowych. Uznanie inwestycji w energetykę jądrową w kraju tak dużym jak Polska za "historyczną pomyłkę gospodarczą" jest - delikatnie mówiąc - nieporozumieniem lub dowodem oparcia prezentowanych przekonań na wybranych faktach, wygodnych dla tego, kto taką tezę głosi.
11.10.2019r. 11:20

Marcin Ścigan
W Polsce właśnie osiągnęliśmy 1 GW mocy w instalacjach fotowoltaicznych. Ich tempo wzrostu przyspieszyło w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Przy zwiększającej się atrakcyjności ekonomicznej fotowoltaiki, już nie zastanawiamy się czy ten rozwój będzie kontynuowany, ale jakie są jego granice. Jedno jest pewne - na kolejny gigawat będziemy czekali znacznie krócej i będzie co najmniej kilka motorów tego wzrostu.
Forum Energii
11.10.2019r. 10:50

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej w końcu wyrwały się w kilkudniowej konsolidacji. Cena amerykańskiej ropy gatunku WTI dzisiaj rano już wyraźnie przekracza 54 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent przekroczyły barierę na poziomie 60 USD za baryłkę.
10.10.2019r. 10:30

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej nadal poruszają się bez wyraźnego kierunku. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się w okolicach 52-53 USD za baryłkę, z kolei notowania europejskiej ropy Brent oscylują w rejonie 58-59 USD za baryłkę. Tym samym, cena ropy naftowej nie oddala się od okolic tegorocznych minimów.
10.10.2019r. 08:53

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Amerykanie nieraz zadają pytanie będące sprawdzianem zaufania: Czy kupiłbyś od tego człowieka używany samochód? A kto kupiłby samochód od lobbysty atomu? Warto zadać sobie takie pytanie zanim rozpoczniemy program energetyki jądrowej.
07.10.2019r. 23:03

W trakcie V Kongresu Energetycznego we Wrocławiu, Iweta Opolska, dyrektor Biura Handlu Gazem w PKN Orlen zaprezentowała analizę cen gazu ziemnego na Towarowej Giełdzie Energii na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
DISE
07.10.2019r. 12:40

Jerzy Lipka - Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
Odpowiedz na artykuł pt "Atomowa pułapka" prof. Włodzimierza Mielczarskiego z Politechniki Łódzkiej z 4 października 2019 r.
07.10.2019r. 05:55

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski poinformował: "z ministerstwem finansów uzgodniliśmy, że na 2020 rok pozostanie obniżona akcyza i obniżona opłata przejściowa - te rzeczy już mamy domówione" (za TVP Info). Odbiorców energii oficjalna zapowiedź utrzymania niskiej stawki podatków i parapodatków (opłata przejściowa) z pewnością ucieszy. Ale co ona w praktyce oznacza i czy faktycznie oznacza brak wzrostu cen w przyszłym roku?
04.10.2019r. 10:56

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej jak dotychczas upływał pod znakiem wyraźnych przecen. Notowania ropy WTI wczoraj sięgnęły nawet okolic 51 USD za baryłkę, a cena ropy Brent zbliżyła się do 56 USD za baryłkę - w obu przypadkach, były to ceny bliskie tegorocznych minimów. Już wczoraj notowania ropy naftowej odbiły w górę i dzisiaj kontynuują wzrosty.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE