ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
03.10.2019r. 19:03

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Każdy kraj który zainwestował w energetykę jądrową ponosi olbrzymie koszty. Największe ponosi Francja, która zaczyna likwidować dumę swojej energetyki: elektrownie jądrowe. Oparcie energetyki o elektrownie jądrowe to historyczna pomyłka gospodarcza.
03.10.2019r. 18:28

Współcześnie, niepozorne gazomierze kojarzą się z cichutko obracającym się kółkiem z czerwonym paskiem. I choć od ponad 200 lat pełnią one podobne funkcje, to historia tych urządzeń pokazuje, że na długo zanim w naszym życiu powszechne i modne stały się usługi na żądanie, ten sam model sprzedaży stosowano już w gazownictwie. Dawne gazomierze działały na zasadzie automatów wrzutowych - dawały określoną ilość gazu po uiszczeniu opłaty monetami lub żetonami, wtedy, kiedy był akurat potrzebny. Historia zatoczyła więc koło, bo współczesna konsumpcja wielu mediów - np. dostęp do seriali czy filmów - odbywa się właśnie w ten sposób.
03.10.2019r. 10:46

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, mimo, że zbliża się koniec 2019 r., inwestorzy w sektorze energetyki odnawialnej nadal nie wiedzą, czy po tegorocznych aukcjach w przyszłym roku odbędą się kolejne i ewentualnie na jakich warunkach. Ministerstwo Energii ma jednak finalizować prace nad rozporządzeniem, w którym powinno wskazać kluczowe parametry ewentualnych przyszłorocznych aukcji.
02.10.2019r. 10:47

Polski Komitet Energii Elektrycznej popiera wypracowanie wspólnego języka, mającego jasne ramy działania dla inwestorów i przedsiębiorców. Głównym celem taksonomii musi być zapewnienie najlepszych warunków dla inwestycji umożliwiających dokonywanie się transformacji w sposób efektywny kosztowo.
PKEE
01.10.2019r. 16:00

Agneta Rising, World Nuclear Association (NEInt)
Agneta Rising, dyrektor generalna World Nuclear Association, prezentuje konieczność wdrażania energii jądrowej, aby jutro było jaśniejsze.
30.09.2019r. 17:46

Grzegorz Wiśniewski
Dyskusja o strategii energetycznej nie prowadzi do konkretnych propozycji działań, takich na "tu i teraz", aby dojść do gospodarczo sensownych rozwiązań. Częściowo winą za brak konkretów można obarczyć sposób w jaki stawiane są pytania, które zazwyczaj nie dotyczą realnej gospodarki (rynku energii) i obywateli (odbiorców energii i podatników) lub brak dociekliwości oraz niewiedzę.
30.09.2019r. 10:53

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po ubiegłotygodniowych wyraźnych zniżkach notowań ropy naftowej, nowy tydzień nie przynosi istotnych zmian nastrojów inwestorów. Cena tego surowca znajduje się nadal pod presją podaży. Cena ropy Brent znajduje się w okolicach 61 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy WTI oscylują tuż poniżej poziomu 56 USD za baryłkę.
27.09.2019r. 20:33

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
W 1212 roku wyruszyły dwie krucjaty dziecięce. Ich uczestnikami były dzieci francuskie i niemieckie. Miały one przez samą czystość serca oswobodzić Ziemię Świętą zawstydzając bezczynnych dorosłych.
27.09.2019r. 10:32

Jerzy Lipka - Obywatelski Ruch na Rzecz Energetyki Jądrowej
Zielone ugrupowania w Europie Zachodniej i w Polsce postulujące zero-emisyjna energetykę w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, wbrew pozorom nie lansują takiej utopii, jakby się komuś wydawało! Technicznie podobne rozwiązania są jak najbardziej możliwe. Tyle, że nie poprzez rozbudowę w nieskończoność energetyki słonecznej i wiatrowej, ponieważ te cały czas wymagać będą wsparcia I zbilansowania przez energetykę gazową. A spalanie gazu jest jednak emisyjne.
27.09.2019r. 05:13

W 1961 Joseph Heller wydaje "Catch -22" (Paragraf 22) - swoją najsłynniejszą książkę opisującą tragedię, absurd i groteskę wojny (pośrednio na pewno zawarł w książce wiele swoich wspomnień, bo brał udział w 60-ciu misjach bombowych w czasie II wojny światowej). (...) Energetyka polska jest dziś też na linii frontu - walki o klimatyczną przyszłość. Zmiany klimatyczne są bezdyskusyjne, widzimy je własnymi oczami, sposób reakcji wszystkich państw tak naprawdę pozostaje niewiadomy, ale sama idea walki o klimat - ogarnęła powoli cały świat.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE