ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE
15.05.2018r. 12:56

Eksperci innogy
Na terminowym rynku energii elektrycznej na przełomie kwietnia i maja impuls wzrostowy dały informacje o planowanych zmianach na rynku bilansującym oraz drożejące uprawnienia do emisji CO2. Na rynku spot na uwagę zasługuje wyraźne przereagowanie na rynku w dostawach na poniedziałek 7 maja. Cena gazu na rynku terminowym nadal pozostawała w mocnym trendzie wzrostowym. Również cena zielonych certyfikatów na przełomie kwietnia i maja rosła.
15.05.2018r. 10:01

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po ubiegłotygodniowych wzrostach, notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień spokojnie. Cena amerykańskiej ropy WTI porusza się obecnie w okolicach 70,50-71,00 USD za baryłkę, czyli tuż poniżej maksimów z poprzedniego tygodnia.
15.05.2018r. 06:27

Wojciech Jakóbik
Polacy mają prawo odwołać się od jednej z dwóch decyzji zezwalających na budowę Nord Stream 2 na terytorium Niemiec.
14.05.2018r. 10:23

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od delikatnej presji spadkowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych już w piątek zeszła poniżej poziomu 71 USD za baryłkę i dzisiaj rano porusza się w okolicach 70,30 USD za baryłkę.
11.05.2018r. 12:28

Łukasz Kotarba, radca prawny, kancelaria Hoogells Oleksiewicz sp.k.
W dniu 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (dalej jako "KPA"), która dopuściła stosowanie mediacji w ramach toczącego się postępowania administracyjnego (art. 96a i nast. KPA).
11.05.2018r. 10:10

Według UOKiK, mimo iż nie powstało konsorcjum Nord Stream 2 z udziałem spółek zachodnich, to fakt, że projekt Gazpromu jest finansowany przez te spółki, przynosi ten sam efekt; oznacza, że te spółki mogą działać w zmowie, tworząc kartel gazowy - powiedział PAP naczelny portalu BiznesAlert Wojciech Jakóbik.
11.05.2018r. 08:57

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem przewagi kupujących. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj poruszała się w okolicach 70,50-71,80 USD za baryłkę, a dzisiaj rano notowania tego surowca ustabilizowały się powyżej poziomu 71 USD za baryłkę.

10.05.2018r. 21:19

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Energetyka europejska od dłuższego czasu przypomina dobre powieści polskich pisarzy z czasów komunistycznych. Pisali o zbrodni, namiętnościach i seksie a i tak wszyscy czytelnicy wiedzieli (i czytali miedzy wierszami), że w moralnych dylematach bohatera jest na pewno sprzeciw przeciwko reżimowi. Tak też i w każdej informacji dotyczącego europejskiego rynku energii wiadomo, w którą stronę ten temat skręci i jakie przyniesie konsekwencje.
09.05.2018r. 10:01

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej była wyjątkowo nerwowa. Notowania ropy gatunku WTI gwałtownie spadły, chwilowo schodząc nawet poniżej poziomu 68 USD za baryłkę - jednak później równie dynamicznie nastąpiło odrabianie strat, które sprawiło, że cała sesja zakończyła się neutralnie. Z kolei dzisiaj rano cena ropy naftowej WTI powraca do wzrostów, docierając do okolic 71 USD za baryłkę.
09.05.2018r. 08:40

mgr inż. Jerzy Lipka, absolwent kierunku energetyki jądrowej na Wydziale Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej - przewodniczący Obywatelskiego Ruchu na Rzecz Energetyki Jądrowej
Ostatnie posiedzenie rządu R.P. dotyczące losów polskiego programu budowy elektrowni jądrowych nie przyniosło rozstrzygnięcia. Czy opóźnianie decyzji o budowie elektrowni jądrowej wpłynie i w jaki sposób na inne elementy planu odpowiedzialnego rozwoju Premiera Mateusza Morawieckiego? Czy w ogóle możliwa jest jego realizacja bez odpowiednich ilości względnie taniej energii elektrycznej? Czy zatem opóźnienie programu jądrowego i nienadanie mu odpowiedniego priorytetu nie oznacza przypadkiem odroczenia i spowolnienia gruntownej modernizacji naszego państwa? I czy możemy sobie na tego typu ruch pozwolić jako społeczeństwo?

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE