ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE
01.06.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Samochody elektryczne uważane są za przyszłość motoryzacji, to na nich opiera się planowane światowe zmiany przejścia na transport bezemisyjny. Jednak, jak się okazuje, elektryki nie są nową koncepcją. Pierwszy produkowany samochód elektryczny został zbudowany w 1884 roku przez angielskiego wynalazcę Thomasa Parkera. Przekonajmy się ile wspólnego współczesne samochody elektryczne mają z tym z XIX wieku.
01.06.2021r. 07:00

Wodór może stać się jednym z fundamentów transformacji energetycznej, ale aby tak się stało konieczne są nakłady inwestycyjne na projekty, które umożliwią popularyzację wodoru jako paliwa - wynika z raportu Deloitte.
31.05.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Energia jądrowa "powraca na stół" jako opcja dla wielu krajów i może pracować wraz z odnawialnymi źródłami energii, zapewniając bardzo wyraźną drogę do osiągnięcia neutralności węglowej w 2050 r., powiedział dyrektor generalny Agencji Energii Jądrowej OECD podczas forum internetowego zorganizowanego przez hiszpańską grupę przemysłową Foro Nuclear.
29.05.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według nowych badań, półwieczne dziedzictwo Wielkiej Brytanii jako wiodącego morskiego centrum naftowo-gazowego zostanie przyćmione przez szybko rozwijający się przemysł zielonej energii na Morzu Północnym w ciągu następnej dekady - podaje The Guardian.
29.05.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Mieszkaniec Rybnika pozwał Skarb Państwa o zadośćuczynienie za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci prawa do oddychania czystym powietrzem, podnosząc odpowiedzialność państwa za zaniechania ustawodawcze w ochronie środowiska. Sąd Najwyższy zdecydował dzisiaj że prawo do życia w czystym środowisku nie jest dobrem osobistym.
28.05.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W nadchodzącym tygodniu litr benzyny Pb95 na stacjach paliw wyniesie od 5,18 zł do 5,29 zł - prognozują analitycy e-petrol.
28.05.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Hiszpania nie powinna wykluczać energii jądrowej jako opcji energetycznej po 2050 r., bowiem technologia jądrowa ma "wielki potencjał", aby przyczynić się do dekarbonizacji poprzez dostawy ciepła o wysokiej temperaturze i produkcję wodoru, stwierdza raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).
27.05.2021r. 23:00

W myśl projektu nowelizacji ustawy Prawo energetyczne Polskie Sieci Elektroenergetyczne zostały wyznaczone do pełnienia funkcji Operatora Informacji Rynku Energii (OIRE). Celem działalności OIRE będzie utworzenie i nadzorowanie Centralnego Systemu Informacji Rynku Energii (CSIRE). W CSIRE będą gromadzone oraz przetwarzane dane niezbędne między innymi do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, czy też dokonywania rozliczeń za jej sprzedaż oraz dostarczanie. Dzięki ujednoliceniu standardów informacji przetwarzanych w CSIRE, zostaną znacznie usprawnione i przyspieszone procesy zachodzące na detalicznym rynku energii elektrycznej w Polsce. Przyjrzymy się roli jaką ma pełnić OIRE.
27.05.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Warsaw Enterprise Institute zorganizował we wtorek, 25 maja debatę pt. "Współpraca energetyczna w ramach Trójmorza", w której eksperci WEI oraz zaproszeni goście przeanalizowali jeden z głównych filarów kooperacji państw w ramach inicjatywy Trójmorza, jakim jest energetyka.
27.05.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ceny ropy będą znacząco wpływać na inflację w Polsce - napisano w opublikowanym w czwartek wydaniu Tygodnika Gospodarczego Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Prognozy analityków rynków surowcowych sugerują możliwość drobnych spadków cen surowca - dodano.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE