ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE CMS
CMS


KOMENTARZE CMS
18.09.2017r. 05:06

Piotr Ciołkowski - radca prawny, partner, departament energetyki CMS
Piotr Prawda - prawnik, departament energetyki CMS
13 września 2017 roku TSUE ogłosił wyrok w sprawie kwalifikacji obowiązku zakupu energii elektrycznej wytworzonej w skojarzeniu z wytwarzaniem ciepła, orzekając, że obowiązek ten nie stanowi pomocy państwa.
17.08.2017r. 15:15

Agnieszka Skorupińska, adwokat i lider praktyki prawa ochrony środowiska w kancelarii CMS
W dniu 17 sierpnia 2017 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostały opublikowane tzw. "konkluzje BAT dla LCP". Jest to decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2017/1442 z dnia 31 lipca 2017 roku ustanawiająca konkluzje dotyczące najlepszych dostępnych technik (BAT) w odniesieniu do dużych obiektów energetycznego spalania (LCP). Na ten dokument polska energetyka czekała od dłuższego czasu i jest on wynikiem wieloletniej pracy nad aktualizacją BREF dla LCP.
10.07.2017r. 09:43

Piotr Ciołkowski, radca prawny
Kinga Makuch
Jakub Sasin
W dniu 28 czerwca 2017 roku, po niespełna czterech tygodniach od prezentacji założeń nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii ("Ustawa OZE") oraz niektórych innych ustaw na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii, został opublikowany projekt ustawy o zmianie Ustawy OZE oraz niektórych innych ustaw ("Projekt Nowelizacji"). Projekt Nowelizacji wprowadza zmiany zarówno w Ustawie OZE, jak i w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych ("Ustawa odległościowa") oraz w ustawie prawo budowlane ("Prawo budowlane").
Kancelaria CMS
18.05.2017r. 12:44

Piotr Kocoł, prawnik z zespołu energetycznego kancelarii CMS Cameron KcKenna
W dniu 28 kwietnia 2017 r. przyjęte zostały tzw. konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego spalania (LCP) wprowadzające restrykcyjne wymogi, w szczególności w zakresie dopuszczalnych wielkości emitowanych zanieczyszczeń. Choć wynik głosowania nad konkluzjami BAT nie stanowi wielkiego zaskoczenia - od dawna obserwuje się bowiem tendencje w polityce klimatycznej UE do dokręcenia emisyjnej śruby - to nowe wymogi oznaczają dla energetyki kolejne niemałe wydatki związane z pro-środowiskowymi regulacjami. Mimo że krytyczne wobec restrykcyjnych wymogów stanowisko Polski poparło ostatecznie 7 państw - Niemcy, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Finlandia oraz Słowacja - to nie udało się zebrać tzw. mniejszości blokującej i zapobiec przyjęciu konkluzji w proponowanym kształcie.
CMS
24.11.2016r. 11:10

Po ogłoszeniu decyzji o Brexicie ponad trzykrotnie wzrosło przekonanie, że aktywność na rynku fuzji i przejęć w Europie ulegnie wyciszeniu. Jednocześnie jednak w nadchodzących 12 miesiącach oczekiwany jest wzrost liczby oraz wartości transakcji dokonywanych w Europie przez graczy pochodzących spoza tego kontynentu - wynika z raportu "Into the unknown: European M&A Outlook 2016" przygotowanego przez kancelarię CMS we współpracy z Mergermarket.
08.11.2016r. 05:50

W dniu 27 października br. odbyło się seminarium organizowane przez kancelarię CMS we współpracy z Polską Izba Magazynowania Energii (PIME) pt. "Rola klastrów i magazynów energii w systemie elektroenergetycznym". Podczas tego spotkania przedstawiciele sektora dyskutowali o barierach rozwoju klastrów i znaczeniu magazynowania energii dla przyszłości polskiej elektroenergetyki.
22.08.2016r. 05:18

Kancelaria CMS doradzała spółce PKN Orlen przy inwestycji w nową instalację metatezy służącą do produkcji propylenu o jakości polimerowej. Pozwoli ona zwiększyć moce wytwórcze w zakładzie w Płocku o 100 tys. ton propylenu rocznie do poziomu 550 tys. ton.
Kancelaria CMS
15.07.2016r. 15:39

Zapowiadana przez Ministerstwo Środowiska gruntowna reforma regulacji o gospodarowaniu wodami wzbudza ogromne zainteresowanie bardzo wielu sektorów gospodarki. Dyskusja, jaka toczy się w tym zakresie w przestrzeni publicznej skupia się jednak niemal wyłącznie na jednym zagadnieniu – wprowadzeniu powszechnej opłaty za usługi wodne. Niewątpliwie zmiana ta może odcisnąć swoje piętno niemal na całej gospodarce, ponieważ dla wielu jej sektorów stanowić będzie kolejną pozycję w rachunku kosztów prowadzenia działalności. Niemniej zmiany jakie niesie ze sobą projektowana ustawa nie ograniczają się tylko do tej kwestii i warto zwrócić uwagę na kilka innych nowości legislacyjnych, które znaleźć można w aktualnym projekcie nowego Prawa wodnego.
Zbigniew Kozłowski, Adwokat, Counsel kierujący Zespołem Prawa Ochrony Środowiska CMS
Miłosz Tomasik, Radca prawny w Zespole Prawa Ochrony Środowiska CMS
05.07.2016r. 07:26

Z rynku docierają informacje o wszczynaniu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki ("Prezes URE") postępowań w zakresie nałożenia kar pieniężnych za niedostosowanie się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w sierpniu ubiegłego roku. Pierwsze podmioty, które miały dopuścić się naruszeń, otrzymały już zawiadomienia o wszczęciu postępowania.
Piotr Ciołkowski - radca prawny, partner, departament energetyki CMS
Piotr Prawda - prawnik, departament energetyki CMS
29.06.2016r. 11:16

Kancelaria CMS doradza chińskiemu inwestorowi China Everbright International Limited (CEI) przy nabyciu Novago, spółki zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Sprzedającym jest fundusz private equity Abris Capital Partners, a wartość transakcji wynosi 123 mln EUR. Transakcja wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
CMS

O CMS
CMS - to jedna z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce, należąca do sieci CMS - szóstej na świecie pod względem liczby prawników.
W Polsce ponad 160 prawników CMS wspiera klientów usługami doradztwa prawnego i podatkowego we wszystkich obszarach prawa i sektorach gospodarki. Nasze zespoły w Warszawie i Poznaniu działają w ramach międzynarodowej sieci 74 biur zlokalizowanych w 42 krajach na całym świecie. Do naszych klientów należą zarówno międzynarodowe koncerny, jak i największe polskie przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne, instytucje finansowe i sektor publiczny. Dzięki specjalizacji sektorowej prawników CMS nasi klienci otrzymują kompleksową wiedzę o aktualnych wyzwaniach i trendach w danej branży, a także wsparcie zespołu, który rozumie specyfikę prowadzenia działań biznesowych w poszczególnych sektorach gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów regulowanych. Najważniejsze obszary doradztwa prawnego to: energetyka, infrastruktura i finansowanie projektów, fuzje i przejęcia, private equity, postępowania sporne i arbitraż, nieruchomości i budownictwo, finanse i bankowość oraz własność intelektualna i nowe technologie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE