ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
09.04.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W Malmö, w neutralnej klimatycznie dzielnicy Hyllie, domy wyposażono w inteligentne liczniki i magazyny energii, a mieszkańcy zarządzają jej zużyciem za pomocą aplikacji na smartfonach. W Polsce supernowoczesne rozwiązania wprowadza do zarządzanych przez siebie sieci ciepłowniczych przedsiębiorstwo Veolia.
08.04.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemiecka firma z dziedziny instalacji fotowoltaicznych bada efekty połączenia fotowoltaiki i upraw owoców. Może ona pomóc w staraniach o dobrą jakość.
08.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jakie korzyści może nam przynieść transformacja energetyczna? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci z Instytutu Jagiellońskiego. Wskazali, że zmiany mogą przełożyć się na setki tysięcy nowych miejsc pracy, obniżki cen energii, redukcję emisji dwutlenku węgla oraz wzrost udziału źródeł odnawialnych w krajowej produkcji energii elektrycznej.
07.04.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Samochód elektryczny zamiast spalinowego? Polacy zmieniają zdanie w sprawie aut na prąd. I zaskakująco dużo chętnych do zakupu takich pojazdów wcale nie mieszka w domach jednorodzinnych...
07.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Aż 67 proc. właścicieli domów jednorodzinnych planuje inwestycje w energię słoneczną w ciągu najbliższych trzech lat ze względu na przyszłe oszczędności finansowe - wynika z raportu Sunday Polska. Czy to zapowiedź rewolucji?
07.04.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W ostatnim czasie coraz więcej się mówi o konieczności nadrabiania sporych zaległości w obszarze cyfryzacji i wdrożeń rozwiązań technologicznych - zarówno po stronie firm, administracji publicznej jak i indywidualnych konsumentów. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, NMG S.A. stworzyło system do efektywnego zarządzania energią elektryczną w małych i średnich obiektach.
06.04.2021r. 18:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Reaktor pracujący w układzie przepływowym, wykorzystujący nowatorskie nanofotokatalizatory do wytwarzania wodoru z biomasy w warunkach oświetlenia światłem widzialnym opracowują naukowcy z PW i UW w ramach grantu z NCBR.
06.04.2021r. 07:21

Marek Nowak, Ireneusz Baran
Wykorzystanie nowoczesnych metod badawczych w ocenie stanu technicznego urządzeń technicznych pracujących w sektorze energetycznym, chemicznym czy też petrochemicznym jest realizowane przez Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego (CLDT) zgodnie z przyjętym przez Urząd Dozoru Technicznego kierunkiem działań. Dla spełnienia przyjętego w UDT założenia zdobycia pozycji lidera innowacyjności w obszarze bezpieczeństwa publicznego i realizowania celów w tym zakresie, specjaliści CLDT od kilku lat wprowadzają do codziennej praktyki badania z wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych. Jedną z takich metod nieniszczących jest metoda emisji akustycznej (AE).
Urząd Dozoru Technicznego
Centralne Laboratorium Dozoru Technicznego
Dział Badań Laboratoryjnych w Krakowie
05.04.2021r. 18:33

dr Piotr Syryczyński
Rynek baterii do samochodów elektrycznych jest obszarem starcia o patenty, prawa do informacji handlowej oraz zaciekłej konkurencji o kontrakty długoterminowe z odbiorcami. 10 lutego 2021 zapadł wyrok trybunału ITC, który ma też znaczenie dla Polski jako miejsca produkcji tych baterii.
05.04.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jak przeprowadzić transformację energetyczną z pomocą energetyki gazowej tak, aby nie skończyła się problemami politycznymi, ekonomicznymi i społecznymi znanymi z sektora węglowego? Polacy nie można polegać zbytnio na gazie, nawet jeśli obronią go w sporze o taksonomię unijną - zastanawia się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE