ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
23.07.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego, jako surowca o znaczeniu strategicznym, realizowanego drogą morską, pełni kluczową rolę w procesie budowania bezpieczeństwa energetycznego państwa. Aktualnie mamy do czynienia z następującymi inwestycjami w ramach zwiększenia bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego realizowanych drogą morską - zapraszamy do zapoznania się z analizą Instytutu Polityki Energetycznej.

22.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Za każdą rewolucją w przemyśle stała nowa technologia. Mechanizacja produkcji, elektryczność, automatyzacja - to tylko niektóre z kamieni milowych, leżących na drodze, którą przebyliśmy od 1784 roku. Dzięki nauce możemy ciągle poszerzać nasze horyzonty i aplikować najnowsze technologie w naszym życiu i biznesie. Teraz nadchodzi czas na kolejny krok w przyszłość. Przygotuj się na czwartą rewolucję przemysłową i towarzyszący jej Internet Rzeczy (ang. Internet of Things).
22.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Coraz więcej z nas rozumie, że po prostu opłaca się zainwestować w fotowoltaikę i mieć własny prąd. To nie tylko tańsze, ale przede wszystkim właściwy kierunek, nakreślony przez Unię Europejską, która w pakiecie dyrektyw "Fit for 55" zapowiada prawdziwą energetyczną rewolucję. Czy przeciętny Kowalski, albo lokalny przedsiębiorca w Polsce może już całkowicie korzystać z "zielonej energii"?
22.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Międzynarodowa firma Aptiv, z oddziałami w Polsce, która opracowuje zaawansowane technologie dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, otrzymała grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 14 mln zł trafi na dalsze prace nad zaawansowanymi technologiami w pojazdach hybrydowych i elektrycznych następnej generacji.
22.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Sztucznie stworzona singapurska wyspa Bukom znana jest jako rafineryjne centrum świata. To dlatego statki płynące do Azji właśnie tam najczęściej tankują paliwo. Ale taki wizerunek Bukom zaczyna odchodzić do przeszłości, bo Singapur chce się zmienić. Docelowo zamierza stać się zieloną oazą w Azji.
21.07.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Po polskich drogach jeździ obecnie 26 985 samochodów z napędem elektrycznym. To o 6 proc. więcej niż miesiąc temu, jednak wciąż niewiele. Niestety jeśli elektryków wciąż będzie przybywać tak powoli, pierwszy milion ujrzymy za 49 lat.
21.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Japończycy walczą o pozycję lidera na rynku baterii. Lepsza produktywność we własnych fabrykach i niższe koszty produkcji baterii do samochodów elektrycznych i hybrydowych - to sposób Prime Planet Energy&Solutions, spółki joint-venture Toyoty i Panasonica, by odegrać poważną rolę na rynku zdominowanym przez firmy z Chin i Korei Południowej.
21.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Zniesienie sytemu opustów pozwalających prosumentom magazynowanie energii na preferencyjnych, a następnie zmniejszenie budżetu, który jest już na wyczerpaniu oraz kwoty dofinansowania w ramach programy Mój Prąd 3.0. Eksperci odpowiadają, jakie zmiany jeszcze czekają polski rynek fotowoltaiki.
21.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jak myślicie, czym dokładnie wyróżniają się specjalne opony dla elektrycznych samochodów? W przypadku felg sprawa jest prosta i sprowadza się do możliwie najlepszej aerodynamiki, ale opony? Co dokładnie zgotowało więc dla nas Pirelli w ramach P Zero HL?
21.07.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Na wykorzystanie technologii LTE 450 MHz w polskiej energetyce miały niewątpliwie wpływ trzy kluczowe wydarzenia: rezygnacja Orange z pasma 450 MHz, nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego w zakresie rezerwacji częstotliwości oraz przydzielenie pasma 450 MHz dla PGE Systemy.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE