ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
15.05.2020r. 05:05

Anna Kozicka-Kołaczkowska, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza (www.instytutpe.pl), ("Historia Sektora Energii" - 1/2020)
To prawdziwie historia na dziś. Jak sequel, wprawka lub przyczynek do książki o polskim, światowym gigancie, z którego laboratorium na zapleczu apteki wyruszył rollercoaster cywilizacji ropy naftowej. "Powietrze, głód, ogień i wojna" - cztery śmiercionośne dopusty ludzkości. Urodzonemu w 1822 roku Ignacemu Łukasiewiczowi ta kwadryga jeźdźców zagłady znana była od dzieciństwa. Trzebiła ona Europę, a tym bardziej nie oszczędzała Polaków, którzy cały XIX wiek i dekady przeszłe oraz późniejsze płacili tragiczną cenę utraty niepodległości.

13.05.2020r. 05:30

prof. dr hab.inż. Władysław Kryłłowicz, dr inż. Kiriłł Kabałyk ("Instal" - 4/2020)
W artykule opisano krajowe doświadczenia w dziedzinie projektowania i wykonawstwa turbin parowych małej mocy ( do 400 kW) dla energetyki rozproszonej na tle turbin dostępnych na rynku. Omówiono własne konstrukcje, możliwości obliczeniowe i uwarunkowania technologiczne oraz przedstawiono estymacje kosztów wytwarzania takich maszyn
11.05.2020r. 06:24

dr Piotr Syryczyński
Przez ostatnie dwa lata Irak szuka sposobu podniesienia się na nogi. W maju 2020 uzgodniono pakt o nieagresji elit politycznych, które doszły do wniosku, iż potrzebne jest czasowe zawieszenia broni.
08.05.2020r. 05:24

Grzegorz Bartnicki, Bogdan Nowak ("Instal" - 4/2020)
Artykuł przedstawia wyniki badań działania systemów zaopatrzenia w ciepło budynków wielorodzinnych, w końcu sezonu grzewczego. Pomiary przeprowadzono w 2019 r. dla nietypowego sezonu grzewczego, wydłużonego do końca maja. W oparciu o przeprowadzone pomiary wyznaczono efektywność energetyczną instalacji dystrybucji ciepła
07.05.2020r. 08:52

Najbliższe miesiące to szczyt produkcji energii. W tym czasie świetną wiadomość dla klientów ceniących sobie wysoką jakość produktów otrzymaliśmy od firmy RENELED, która swoje produkty od tego roku sprzedaje także w Polsce. RENELED (Ningbo Reneled New Energy Co., Ltd) to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na świecie. Specjalizuje się w produkcji, badaniach i rozwoju oraz sprzedaży ogniw, paneli i systemów słonecznych. Firma działa na rynku już 7 lat , a jej kapitał inwestycyjny wynosi 200 mln RMB.
- Artykuł sponsorowany -
06.05.2020r. 05:21

dr hab. inż. Waldemar Dołęga ("Rynek Energii" - 1/2020)
This paper describes selected current problems and perspectives of development of wind energy in Poland. Analysis of wind energy in Poland is shown. Technical, economical and market potential of wind energy in Poland is defined. Analysis and assessment of wind energy in Poland in technical, economical and environmental aspects is made.
04.05.2020r. 05:04

Międzynarodowa Agencja Energii
After a year of market stabilization, preliminary reported market data shows a global annual PV market at a slightly higher level than 2018 and 2017. At least 114,9 GW of PV systems have been installed and commissioned in the world last year. The total cumulative installed capacity for PV at the end of 2019 reached at least 627 GW.
30.04.2020r. 04:12

prof. dr hab. inż Jan Popczyk
Jeśli jest już powszechna zgoda, że nic nie będzie takim jak było przed pandemią, to na pewno dotyczy to energetyki, i to nie w szczególności a przede wszystkim. Oczywiście, dalej pozostaje pytanie jaka będzie energetyka?
29.04.2020r. 12:16

Raport jest wprowadzeniem do różnych strategii, jakie korporacje mogą przyjąć w zakresie pozyskiwania energii elektrycznej z OZE w Europie.
Platforma RE-Source
28.04.2020r. 05:21

Marcin Pluta, Artur Wyrwa, Wojciech Suwała, Janusz Zyśk, Maciej Raczyński i Stanisław Tokarski ("Energies")
Analiza stabilności i uwarunkowań pracy krajowego systemu elektroenergetycznego w 2030 r. wobec planowanych odstawień wyeksploatowanych bloków węglowych i inwestycji w źródła odnawialne była przedmiotem badań przeprowadzonych przez zespół ekspertów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, których wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie "Energies".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE