ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





MATERIAŁY PROBLEMOWE
04.04.2021r. 10:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Długo główną barierą dla sprawnego przeprowadzenia transformacji energetycznej była bariera świadomościowa. Bardzo długo nie dostrzegano konieczności zielonej transformacji polskiej energetyki, a nawet gdy ją dostrzeżono, uważano przede wszystkim jako zagrożenie, a nie szansę. W świadomości społecznej panowało przekonanie, że węgiel jest niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i zapewnienia stosunkowo niskich cen energii - pisze Piotr Ważniewski, analityk zespołu foresightu gospodarczego Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
03.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Branża motoryzacyjna jest jedną z kluczowych gałęzi chińskiej gospodarki, a stała się taką dzięki nieustannemu planowaniu i konsekwencji w realizacji założeń. Jej przyszłość jest również planowana z niezwykłą starannością. Nowy plan rozwoju chińskiej branży motoryzacyjnej przedstawiono pod koniec zeszłego roku na corocznym Forum i Wystawie Chińskiego Stowarzyszenia Inżynierów Branży Samochodowej w dokumencie noszącym tytuł Mapa drogowa 2.0 rozwoju technologii dla pojazdów energooszczędnych i NEV (New Energy Vehicle).
03.04.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Za sprawą instalacji fotowoltaicznej w budynku jednorodzinnym można skutecznie zminimalizować koszty energii elektrycznej, co jest rozwiązaniem bardzo opłacalnym w dłuższej perspektywie czasu. Najlepiej obecność fotowoltaiki jest zaplanować już na etapie budowy domu. Co trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę?
02.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ekspozycja na zanieczyszczone powietrze we wczesnym dzieciństwie może mieć negatywny wpływ na sprawność umysłową 60 lat później - informuje "Journal of Alzheimer's Disease".
02.04.2021r. 17:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Fotowoltaika to temat, który od kilku lat budzi duże zainteresowanie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i rolników oraz przedsiębiorców. Jest to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego źródła - promieni słonecznych.
02.04.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Nowelizacja ustawy o elektromobilności to za mało dla szybkiego rozwoju rynku e-aut w Polsce - oceniło Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, wskazując m.in. na potrzebę mocniejszego uwzględnienia tego tematu w Krajowym Planie Odbudowy.
30.03.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Inwestycja w odnawialne źródła energii to najlepszy wybór zarówno do nowego domu, jak i podczas modernizacji już stojącego budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można znacznie ograniczyć koszty ogrzewania. Instalacja fotowoltaiczna jest najmniej wymagająca dla użytkownika oraz prawie bezawaryjna, a także działa praktycznie bezobsługowo. Jednak należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą przyczynić się do spadku jej efektywności.
30.03.2021r. 19:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Fotowoltaika inwestycja na lata dlatego nie warto oszczędzać kosztem jakości. Koszty instalacji można obniżyć dzięki programom wsparcia finansowego na odnawialne źródła energii. Co jeszcze wpływa na cenę fotowoltaiki i czy warto zainwestować we własną elektrownię słoneczną?
29.03.2021r. 14:15

Unia Europejska wyznaczyła sobie bardzo ambitne cele neutralności klimatycznej. Praga zamierza oprzeć transformację energetyczną na energii atomowej. Badanie zlecone przez eurodeputowanych wskazuje, że to jedyna wykonalna dla Czech droga. Eksperci do spraw energii i środowiska nie są jednak tak entuzjastycznie nastawieni do atomu.
27.03.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Fotowoltaika jest czymś, o czym mówi się od bardzo dawna, a co uważane jest za nadzieję przyszłości w kontekście energii elektrycznej. Już teraz na dachach mnóstwa domów znaleźć można instalacje pozwalające czerpać energię ze słońca. Czy jednak warto w tym momencie w nie inwestować? A może na horyzoncie są inne, lepsze rozwiązania? Jeśli zdecyduje się na panele słoneczne, jak wybrać firmę, która podejmie się instalacji całego systemu fotowoltaicznego?

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE