ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
21.07.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W odpowiedzi na ogłoszony 14 lipca przez Komisje Europejską Pakiet Klimatyczny, Europejski Komitet Regionów domaga się, by zapewnienia miastom i regionom centralnej roli i bezpośredniego finansowania zadań wchodzących w skład Pakietu.
21.07.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Plan klimatyczny Komisji Europejskiej przypieczętowuje odejście od samochodów spalinowych. Bez dopłat do elektryków może się nie udać.
20.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kim jest prosument? Na czym polega bilansowanie z siecią? Do tego jeszcze koszty magazynowania, kilowatogodziny i moc instalacji. Odszyfrujmy kilka prawniczych formuł, by nie pogubić się na początku przygody z fotowoltaiką.
20.07.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Czy inwestować w fotowoltaikę w polskiej strefie klimatycznej? Czy instalacja fotowoltaiczna działa w pochmurne dni i jak funkcjonuje zimą?
20.07.2021r. 19:00

Trwają prace nad właściwym składem ekologicznego asfaltu, który - zastosowany w nawierzchni - będzie się przyczyniał do redukcji zanieczyszczeń w obrębie pasa drogowego. Konsorcjum badawcze zaprezentowało dotychczasowy postęp prac.
20.07.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Pierwszy krok to ogniwa małej mocy, w dalszej perspektywie ogniwa dla pojazdów.
20.07.2021r. 11:50

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Narodowy islandzki przewoźnik zawarł porozumienie z dwoma firmami, które w przyszłości pomogą Icelandair realizować loty zasilane czystą energią. Jak uważa rząd, krótkie islandzkie trasy krajowe są idealnym miejscem do wprowadzania tego typu ekologicznych rozwiązań.
20.07.2021r. 08:00

Politechnika Białostocka
Naukowcy z Wydziału Elektrycznego przeprowadzili badania dotyczące wytrzymałości udarowej paneli fotowoltaicznych w Laboratorium Techniki Wysokich Napięć PB. Fotowoltaika cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, ale czy wiemy o niej wszystko? Ostatnio w internecie krąży coraz więcej zdjęć płonących paneli PV. Pojawiają się więc pytania użytkowników, czy to alternatywne źródło energii jest bezpieczne.
19.07.2021r. 22:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Nowe propozycje Komisji Europejskiej w ramach Fit for 55 odczuje mocno m.in. transport lotniczy. Przewoźników czeka sporo zmian - opodatkowane zostanie paliwo lotnicze do tej pory zwolnione z opłat, wycofywane będą stopniowo darmowe uprawnienia do emisji CO2 przysługujące temu sektorowi, a dodatkowo zwiększany ma być w napędzie udział zrównoważonych paliw, w tym niskoemisyjnych paliw syntetycznych. Ceny biletów zapewne wzrosną.
19.07.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Komisja Europejska planuje wprowadzenie granicznego podatku węglowego na nawozy, który w pewnych okolicznościach mógłby wyraźnie zwiększyć wydatki rolników.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE