ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
26.03.2021r. 16:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) zatwierdziło Plan Pięcioletni na lata 2021-2025. Było to ważne wydarzenie z perspektywy globalnej gospodarki, dręczonej pandemią koronawirusa. Należy przypomnieć, że początkowo plany władz centralnych zakładały, iż Chiny osiągną neutralność klimatyczną do 2060 roku, a szczyt emisji w 2030 roku. Jednak teraz można śmiało powiedzieć, że rzeczywistość brutalnie zweryfikowała rządowe plany, a ci, którzy mieli nadzieję na odejście od węgla, będą zawiedzeni - czytamy w opinii Jacka Perzyńskiego, współpracownika BiznesAlert.pl.
25.03.2021r. 17:54

Kancelaria Dentons we współpracy z BloombergNEF
Kancelaria Dentons przygotowała kolejną edycję międzynarodowego przewodnika pt.: "Investing in renewable energy projects in Europe" ("Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie"), w której przedstawia najważniejsze zmiany regulacyjne oraz podsumowuje perspektywy rozwoju projektów z obszaru energetyki odnawialnej (OZE) w 21 jurysdykcjach europejskich oraz Azji Środkowej.
25.03.2021r. 11:10

Herbert Leopold Gabryś ("Energetyka" - luty 2021)
W artykule podano bilans energii za rok 2020 w porównaniach z rokiem poprzednim. Wyniki gospodarcze Polski za cały 2020 rok potwierdzają kosztowne skutki z przyczyn pandemii. Mniej produkujemy, więcej zużywamy, coraz więcej kupujemy za granicą. Transformacja elektroenergetyki w Polsce to proces, który zmierza do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Musi jednak biec rozważnie, aby nie zburzyć stabilności dostaw energii nie tylko na nasze potrzeby.
25.03.2021r. 06:43

prof. dr hab. inż Jan Popczyk
W artykule opisano historię polskiej elektryfikacji i historię kształtowania się po II wojnie światowej polskiej elektroenergetyki jako sektora. Stwierdzono, że 800 wydań i 74 lata istnienia "Energetyki" są argumentem na rzecz jej włączenia się w transformację polskiej energetyki paliw kopalnych do elektroprosumeryzmu.
("Energetyka" - luty 2021)
23.03.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Elektrownia jądrowa Cofrentes potwierdziła, że hiszpański regulator jądrowy zatwierdził przedłużenie jej okresu eksploatacji do listopada 2030 r., otwierając drogę do działania reaktora z wrzącą wodą o mocy 1064 MWe łącznie przez 45 lat.
22.03.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zielona energia to nieodwracalny trend, który ma przede wszystkim pomóc chronić klimat i środowisko. Okazuje się, że nowe technologie mogą być także opłacalne.
17.03.2021r. 13:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Odpowiednie nasłonecznienie ma ogromne znaczenie dla rolnictwa - wpływa na wzrastanie plonów i tym samym wielkość zbiorów. Korzyści płynących ze słońca może być jednak więcej. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym rolnicy mogą dodatkowo potraktować je jako darmowe źródło energii, oszczędzając przy tym na rachunkach za prąd.
17.03.2021r. 12:28

mgr inż. Grzegorz Kwiecień
Według apologetów OZE, noc, to okres, w którym się śpi, zapotrzebowanie na prąd jest tak pomijalnie małe, że fotowoltaika nie musi nikogo i niczego wspierać, i w związku z powyższym noc jest to okres, który wirtualnie trwa zero godzin. Wszelkie niedoskonałości fotowoltaiki są w ten sposób bagatelizowane i wypierane ze świadomości własnej i czytelników, a fotowoltaika czuje się moralnie zwolniona od obowiązków ciążących na użytkownikach systemu, z którego korzysta, ale nie zamierza z nim prawidłowo współpracować.

17.03.2021r. 08:20

dr Krzysztof Chlebowski
W artykule kontynuuję rozważania na temat prężności miasta, odnosząc je do warunków Bełchatowa, po ogłoszeniu tzw. Zielonego ładu i nowej strategii grupy PGE. Opisuję jak znana koncepcja klastra (grona) wpisuje się w model Urban resilience, opisany w poprzednim artykule opublikowanym w CIRE oraz w jaki sposób miasto może wykorzystać klastry do poprawy efektów ekonomicznych firm działających w mieście i regionie jednocześnie tworząc i wzmacniając odporność ośrodka na kryzysy.
15.03.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Od lat wiadomo, że Polska należy w Europie do państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Od lat mówi się o konieczności eliminacji pyłów zawieszonych i od lat niewiele się zmienia. Mimo świadomości ich szkodliwości dla zdrowia i liczby zgonów, do których smog corocznie się przyczynia, zachowujemy się jakby nas to nie dotyczyło.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE