ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
17.02.2020r. 05:16

Jan Wyganowski ("Energia Gigawat" - 1-2/2020)
"W 2019 r. USA zaczęły oficjalnie wycofywać się z porozumienia paryskiego, wycofały mnóstwo ważnych przepisów klimatycznych i rozbudowały infrastrukturę paliw kopalnych. Tymczasem Niemcy zobowiązały się do osiągnięcia zerowej wartości netto do 2050 r. Brytyjski przemysł naftowy i gazowy również zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r. Czy to nie sprawia, że chcesz uciec od tego amerykańskiego piekła i zarezerwować sobie bilet w jedną stronę do Londynu lub Monachium, aby napić się herbaty i wygrzewać się w blasku polityki ochrony środowiska? Cóż, może jeszcze nie teraz. Okazuje się, że Europa też truje" - pisze ironiczne amerykański portal Eartherow.
14.02.2020r. 06:12

Jan Wyganowski ("Energia Gigawat" - 1-2/2020)
- Odchodzimy od długoterminowych kontraktów na dostawy gazu, ponieważ w obecnych warunkach uniemożliwiają Europie osiągnięcie celu redukcji emisji CO2 do zera do 2050 r. - powiedział 30.01.2020 roku podczas konferencji prasowej Klaus-Dieter Borchardt, zastępca Dyrektora Generalnego Dyrekcji Generalnej ds. Energii Komisji Europejskiej (DG Energy).
12.02.2020r. 11:58

DLA Piper
Wyniki badań przeprowadzonych pod koniec 2019 roku przez firmę Acuris Studios na zlecenie kancelarii DLA Piper na grupie 50 osób stanowiących kadrę menedżerską w europejskich bankach i instytucjach finansowych, funduszach private equity, firmach telekomunikacyjnych i energetycznych oraz firmach zarządzających i budujących farmy wiatrowe na morzu. Raport obrazuje wyjątkową historię rozwoju tego rynku w Europie na przestrzeni ostatniej dekady.

12.02.2020r. 05:22

Jerzy Trzeszczyński, Jerzy Dobosiewicz, Radosław Stanek - Przedsiębiorstwo Usług Naukowo - Technicznych "Pro Novum" Sp. z o. o. ("Energetyka" - grudzień 2019)
Zmodernizowane bloki węglowe, zwłaszcza o mocy 200 MW i 360 MW to w energetyce zawodowej najtańsze i najbardziej elastyczne źródła energii, stanowiące znaczącą część KSE i podstawę bezpieczeństwa energetycznego.
10.02.2020r. 05:16

Kamil Parfianowicz ("Rynek Energii" - 6/2019)
The article describes a single-diode solar cell model and simulations of this model in the Simulink. The model was made in two variants - first where the value of serial resistance is known to the user and can be entered manually into the tested model and the second variant where the program calculates this value on the basis of the other module parameters from the datasheet. The obtained results were compared with the advanced program to make instalations PVSyst.
07.02.2020r. 05:25

("Energia i Recykling" - styczeń 2020)
Na rynku biogazowym wykorzystywany jest szereg substratów - od celowo uprawianych płodów rolnych, przez odpady rolno-spożywcze, po biodegradowalne odpady przemysłowe. Tak duża ich różnorodność wymusiła konieczność poznania kinetyki i dynamiki ich rozkładu, aby przekonać się, jak najskuteczniej produkować biogaz.
06.02.2020r. 05:28

Aleksandra Czajkowska, Daria Bożejewicz ("Rynek Energii" - 6/2019)
This review about recovery methods of waste from industry and power plant services. The following the extraction process have been described in the article, just like leaching, solvent extraction and polymer inclusion membrane. These methods can be used to recover metal transition from industry wastewater or metals contained in ores, sludges, concentrates or scrap, e.g. electronic
05.02.2020r. 05:12

("Energia i Recykling" - 1/2020)
Dostęp do energii elektrycznej to w dzisiejszych czasach podstawowy wyznacznik zamożności. Na tyle oczywisty, iż często nawet się o nim nie wspomina. Przyjmujemy bowiem w ciemno, że obecnie nie jest możliwe funkcjonowanie bez prądu. Tymczasem nic bardziej mylnego - na świecie wciąż wiele obszarów pozbawionych jest dostępu do energii elektrycznej.
04.02.2020r. 05:08

Andrzej Korczewski, Edward Ziaja, Wojciech Szubert, IASE
Spośród wielu znanych firm, które przyczyniły się do rozwoju polskiej elektroenergetyki, IASE (Instytut Automatyki Systemów Energetycznych) we Wrocławiu wyróżnia się szczególnie. To właśnie tutaj powstawały na przestrzeni kilkudziesięciu lat urządzenia automatyki, systemy sterowania, opracowania algorytmów optymalizacji pracy bloków energetycznych i ciepłowniczych, a także wiele innych opatentowanych rozwiązań. Instytut stanowił kolebkę znakomitych specjalistów, którzy przyczynili się do powstania we Wrocławiu wielu firm w branży automatyki takich jak INTEC, PROCOM, ZPUA, CONTROLTEC, czy CNPAE (ABB).
03.02.2020r. 06:50

Aleksander Andrzej Stachel ("Rynek Energii" - 6/2019)
W artykule scharakteryzowano stan elektroenergetyki geotermalnej na świecie, omówiono zasady działania elektrowni geotermalnych, a także przedstawiono możliwości budowy tego typu instalacji w Polsce.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE