ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
15.03.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Od lat wiadomo, że Polska należy w Europie do państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Od lat mówi się o konieczności eliminacji pyłów zawieszonych i od lat niewiele się zmienia. Mimo świadomości ich szkodliwości dla zdrowia i liczby zgonów, do których smog corocznie się przyczynia, zachowujemy się jakby nas to nie dotyczyło.
14.03.2021r. 18:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Fotowoltaika pozwala na czerpanie energii ze słońca i przekształcanie jej na prąd, który można wykorzystać do zasilania urządzeń elektrycznych. Instalator zaproponuje moc instalacji odpowiedniej dla twojego domu, ale jeśli chcesz wiedzieć, czy jego wyliczenia są poprawne, dowiedz się, jak poprawnie dobrać moc paneli. Nie powinna ona być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Moc fotowoltaiki to jedna z kluczowych kwestii w wyborze paneli PV.
14.03.2021r. 16:00

dr inż. Sławomir Skwierz, mgr inż. Michał Raczkiewicz - Departament Statystyki i Prognoz, Agencja Rynku Energii S.A. w Warszawie
W artykule przedstawiono wyniki porównań z projekcjami zawartymi w KPEiK, które jednoznacznie potwierdzają tezę mówiącą o tym, że bez wprowadzenia ograniczeń na import najbardziej emisyjnych pojazdów osobowych oraz na ruch wysokoemisyjnych pojazdów w miastach, osiągnięcie poziomów redukcji zapisanych w KPEiK będzie niemożliwe.
14.03.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Znaczne zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych do zasilania polskiej kolei zapowiada PKP Energetyka. Aby zmniejszyć wpływ transportu na jakość powietrza, warto też popularyzować rower i podróże piesze - przekonywali paneliści Kongresu Czystego Powietrza. W miastach dużym problemem wciąż są pozostające w ruchu stare samochody z silnikami Diesla.
14.03.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niespełna 90 proc. osób poszukujących mieszkania ocenia aspekty ekologiczne jako atrakcyjne. To główny powód zmian, jakie zachodzą w podejściu do budownictwa mieszkaniowego. Do Polski coraz mocniej przenikają standardy wypracowane za granicą. Przykładami są nowe inwestycje we Wrocławiu.
14.03.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Żeby wodór wolny od węgla odegrał znaczącą rolę w redukcji emisji, będzie musiał być produkowany w dużych ilościach przy niskich kosztach, aby móc konkurować z węglowodorami.
13.03.2021r. 16:00

dr inż. Sławomir Skwierz, mgr inż. Michał Raczkiewicz - Departament Statystyki i Prognoz, Agencja Rynku Energii S.A. w Warszawie
W artykule zaprezentowano polityki i środki zaplanowane do wdrożenia w sektorze transportu w ramach KPEiK i przewidywane rezultaty, jak również zaproponowano kilka dodatkowych działań umożliwiających przybliżenie Polski do wyznaczonych celów, które nie zostały ujęte w Planie.
12.03.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Niewiele wiemy o współczesnych Chinach. Dyskusja na temat Chin zaczyna się i kończy wokół porównań ChRL do PRL, albo do ZSRR, zazwyczaj chodzi o to, że wszystko co chińskie jest złe. Albo jakościowo, albo etycznie.
Leszek Ślazyk: politolog, publicysta, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, związany z organizacją produkcji w Chinach dla przedsiębiorstw z Polski i krajów Europy Środkowej. Propagator idei współpracy z Państwem Środka w obszarze nowych technologii, zwłaszcza cyfrowych. Twórca portalu chiny24.com. oraz podcastu "Chiny według Leszka Ślazyka".
10.03.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W motoryzacji wyścig o miano zielonego lidera nabiera rumieńców. Ale koncerny obawiają się zbyt szybkiego wygaszania silników spalinowych.
09.03.2021r. 17:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zerowa emisja CO2, znacznie niższe koszty eksploatacji, lepsza wydajność - to tylko wybrane zalety samochodów elektrycznych, na które coraz chętniej stawiają największe firmy kurierskie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE