ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
12.04.2021r. 16:23

Dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. NCBJ
Aktywiści OZE wielokrotnie powtarzają, że prąd z elektrowni jądrowych dlatego jest tańszy niż prąd z OZE, bo energetyka jądrowa korzysta z subsydiów które są wielokrotnie większe niż subsydia na wiatraki i panele słoneczne. Warto więc przyjrzeć się faktom.
11.04.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Czy czekają nas rewolucje związane ze zmianami w systemem opustów? Ewidentnie producenci fotowoltaiki oferują coraz lepsze warunki dotyczące bilansowania energii w sieci, niż te wskazane w ustawa o OZE. W jakim kierunku będzie rozwijał się polski rynek fotowoltaiczny? O to spytaliśmy ekspertów.
10.04.2021r. 09:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jednostki sektora finansów publicznych nie stosowały zasady oszczędnego wydatkowania środków publicznych przy zakupie energii elektrycznej. Pracownicy kontrolowanych podmiotów zazwyczaj nie posiadali niezbędnej wiedzy o możliwych sposobach oszczędzania na opłatach za dystrybucję energii. W efekcie nie prowadzono rzetelnych i kompleksowych analiz danych zamieszczonych w fakturach, a bez takich analiz niemożliwe było podjęcie skutecznych działań ograniczających wielomilionowe wydatki w tym zakresie.
NIK
09.04.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W Malmö, w neutralnej klimatycznie dzielnicy Hyllie, domy wyposażono w inteligentne liczniki i magazyny energii, a mieszkańcy zarządzają jej zużyciem za pomocą aplikacji na smartfonach. W Polsce supernowoczesne rozwiązania wprowadza do zarządzanych przez siebie sieci ciepłowniczych przedsiębiorstwo Veolia.
09.04.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Elektryfikacja, która jeszcze kilka lat temu była traktowana jako odległa przyszłość, staje się rzeczywistością. Oferta samochodów elektrycznych i hybrydowych stale się powiększa czego doskonałym przykładem jest koncern Stellantis. Jakie modele elektryczne ma w swojej gamie gigant, który powstał z połączenia grup PSA i Fiat Chrysler.
08.04.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemiecka firma z dziedziny instalacji fotowoltaicznych bada efekty połączenia fotowoltaiki i upraw owoców. Może ona pomóc w staraniach o dobrą jakość.
08.04.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jakie korzyści może nam przynieść transformacja energetyczna? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć eksperci z Instytutu Jagiellońskiego. Wskazali, że zmiany mogą przełożyć się na setki tysięcy nowych miejsc pracy, obniżki cen energii, redukcję emisji dwutlenku węgla oraz wzrost udziału źródeł odnawialnych w krajowej produkcji energii elektrycznej.
07.04.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Samochód elektryczny zamiast spalinowego? Polacy zmieniają zdanie w sprawie aut na prąd. I zaskakująco dużo chętnych do zakupu takich pojazdów wcale nie mieszka w domach jednorodzinnych...
07.04.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Aż 67 proc. właścicieli domów jednorodzinnych planuje inwestycje w energię słoneczną w ciągu najbliższych trzech lat ze względu na przyszłe oszczędności finansowe - wynika z raportu Sunday Polska. Czy to zapowiedź rewolucji?
07.04.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W ostatnim czasie coraz więcej się mówi o konieczności nadrabiania sporych zaległości w obszarze cyfryzacji i wdrożeń rozwiązań technologicznych - zarówno po stronie firm, administracji publicznej jak i indywidualnych konsumentów. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, NMG S.A. stworzyło system do efektywnego zarządzania energią elektryczną w małych i średnich obiektach.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE