ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
04.06.2020r. 15:04

Krystian Krupa, Kamil Moskwik, Marcin Roszkowski, Olga Wasilewska, Paweł Wróbel - Instytut Jagielloński
Od wielu lat polityka energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej (UE) konsekwentnie dąży do stworzenia warunków, które umożliwiałyby zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Wspólnoty, oparty na wzajemnym poszanowaniu, poprawie stanu środowiska naturalnego, racjonalnym wykorzystaniu zasobów oraz innowacyjności i konkurencyjności.
04.06.2020r. 05:22

("Instal" - 5/2020)
W nr 4/2020 Instal został opublikowany artykuł dr. inż. Grzegorza Bartnickiego i dr. inż. Bogdana Nowaka pt. "Koniec sezonu grzewczego a efektywność energetyczna instalacji odbioru ciepła", który został również opublikowany 8 maja br w portalu CIRE. Artykuł wzbudził zainteresowanie i interesującą dyskusję, którą za zgodą ww portalu publikujemy (bez korekty). Na koniec publikujemy również uwagi Autorów tego artykułu.
03.06.2020r. 10:38

Prezes URE przygotował kolejny raport roczny. Sprawozdanie to nie tylko podsumowanie prac prowadzonych w Urzędzie w minionym roku, ale także kompendium wiedzy o sektorze energetycznym w Polsce.
03.06.2020r. 05:15

International Renewable Energy Agency (IRENA)
IRENA's latest global cost study shows solar and wind power reaching new price lows. The report highlights cost trends for all major renewable electricity sources.
02.06.2020r. 10:20

Climate Action Network Europe, ZERO - Association for the Sustainability of the Earth System
Under the Governance Regulation, all Member States must prepare their National Energy and Climate Plans (NECPs) to describe, in an integrated manner, their climate and energy objectives, targets, policies and measures for the period from 2021 to 2030. This report presents an assessment of 15 final NECPs that were submitted to the Commission before 1st May 2020.
02.06.2020r. 05:10

Sylwia Zakrzewska, Agnieszka Gil - Świderska, Paweł Szmitkowski ("Rynek Energii" - 2/2020)
Na tle państw sąsiadujących, a przede wszystkim Europy Zachodniej, polska infrastruktura elektroenergetyczna jest w słabej kondycji technologicznej. Cechuje ją przede wszystkim znaczne zaawansowanie wiekowe, mała gęstość sieci oraz niewielka ilość linii najwyższych napięć. Implikują one, poza znacznymi stratami energii, także istotne ryzyko poważnych awarii i długotrwałych przerw w dostawach energii elektrycnej.
01.06.2020r. 06:18

dr Adam Węgrzyn, dyrektor programowy DISE
Zdaniem ekspertów DISE do najważniejszych stymulatorów rozwoju rynku gazu w Polsce, który należy wzmocnić dla podniesienia rentowności inwestycji w sektorze - jest zapewnienie stabilnego środowiska regulacyjnego, w tym głównie taryfy wieloletniej.
29.05.2020r. 05:34

Sebastian Brzozowski ("Energia elektryczna" - 5/2020)
W poprzednim artykule dotyczącym instalacji PV, opublikowanym w nr 3/2020 miesięcznika "Energia Elektryczna", opisałem koszt montażu i starałem się wyznaczyć czas, po którym zwróci się inwestycja we własną mikroinstalację PV. Teraz chciałbym zaprezentować kilka szczegółów związanych z pierwszymi doświadczeniami z jej eksploatacji.
28.05.2020r. 14:25

PTPIREE
Raport to obszerne i kompleksowe wydawnictwo, które na ponad 120 stronach prezentuje wiele liczb, wskaźników i wykresów, a przede wszystkim analiz i opinii eksperckich, które składają się na kompleksowy obraz podsektora przesyłu i dystrybucji energii w Polsce.
28.05.2020r. 05:12

prof. dr hab. inż. Andrzej Rusin, dr inż. Adam Wojaczek, dr inż. Krzysztof Nawrat ("Rynek Energii" - 2/2020)
W artykule omówiono zmianę struktury krajowego systemu energetycznego w ostatnich dziesięciu latach. Przeanalizowano również zmianę wskaźników awaryjności i dyspozycyjności bloków węglowych. Oszacowano poziomy mocy możliwe do pokrycia przez źródła zainstalowane w krajowym systemie energetycznym.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE