ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
29.05.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Premiera na rynku smartfonów uruchomiła nieskończoną liczbę aplikacji do różnorodnych zastosowań. Nic więc dziwnego że koncerny energetyczne i gazowe prześcigają się w zakresie dedykowanych aplikacji dla klientów ułatwiających odczyt jak i kontrolę zużycia mediów. Komfort, bezpieczeństwo, wygoda - to tylko niektóre argumenty przedstawiane przez branżę.


29.05.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zmiany klimatu wymieszają nasze dostosowanie się, przeformatowanie w każdym obszarze życia. Nie ominie to także sektora żywności i rolnictwa. Można zaryzykować tezę, że będzie to jeden priorytetów adaptacji. Sprawdźmy czy agrofotowoltaika rzeczywiście może być receptą na bezpieczeństwo żywnościowe.
27.05.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W światowym trendzie obniżania emisji CO2 energetyka funkcjonuje na dobre, obecnie coraz więcej uwagi poświęca się lotnictwu. Branża ta, która jest odpowiedzialna za około dwa procent globalnych emisji, jest przedmiotem rozmów na temat jej roli w dążeniu do neutralności klimatycznej. W debacie na ten temat mówi się przede wszystkim o ograniczaniu latania, szczególnie na krótkich dystansach, ale to nie jest jedyne rozwiązanie tego problemu - czytamy w BiznesAlert.pl.
24.05.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
22 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Działania związane z klimatem są jednym z najważniejszych celów w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. Krajowe Plany Obudowy, które stanowią podstawę do wypłaty środków z "koronafunduszu", muszą przeznaczyć na ten cel minimum 37 proc. swoich wydatków podaje EURACTIV.pl. Jak pod tym względem wypada Polska?
21.05.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Fotowoltaika w Polsce stale zyskuje na popularności. Dotacje na odnawialne źródła energii oraz rosnące ceny prądu przekonują Polaków, że warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną. A to powoduje wzrost obrotów na polskim rynku fotowoltaiki.
19.05.2021r. 18:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Cały świat przechodzi na energię odnawialną, a ci którzy tego nie zrobią zostaną w tyle. Odnawialne źródła energii to już nie marketingowe hasło czy wymysł ekologów, lecz wymierne korzyści finansowe, gdyż rosnące ceny tradycyjnie wytwarzanej energii sprawiają, że OZE dziś się po prostu opłaca. W naszych szerokościach geograficznych bardzo dobrze spisuje się fotowoltaika, co uwidacznia się także w szybko rosnącej liczbie inwestycji.
17.05.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ekologia nie wydaje się priorytetem Francji, która zbyt wolno ogranicza emisję gazów cieplarnianych. Dowodzi tego nowo przegłosowane prawo klimatyczne ze swoją serią działań pozornych bądź połowicznych.
17.05.2021r. 19:12

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wbrew pozorom, w Polsce panują bardzo dobre warunki do tego, aby panele fotowoltaiczne generowały optymalną ilość energii. Jednak to, jak wydajnie będzie pracowała instalacja PV, zależy w dużym stopniu od doboru właściwych komponentów oraz przemyślanego montażu. Zastanawiasz się, jak zwiększyć wydajność fotowoltaiki? Oto rozwiązania, które na to pozwolą.
15.05.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Elektryczne autobusy, zielone przystanki z fotowoltaiką czy też wypożyczalnie hulajnóg i skuterów elektrycznych - te obiekty są już nieodłącznym elementem krajobrazu wielu polskich miast. Jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji w funkcjonowaniu miast, które z pewnością nie przestanie nas zaskakiwać.
15.05.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Język twórców miejskich przestrzeni, architektów i developerów wzbogaca się o definicje zarezerwowane dotychczas dla branży energetycznej. Efektywność energetyczna budynków, redukcja emisji CO2, gospodarka obiegu zamkniętego. Od tego trendu nie ma powrotu to już biznesowa konieczność. Ale na razie polskie budownictwo słabo radzi sobie ze zmniejszaniem zapotrzebowania na energię.
PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE