ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

TEMAT TYGODNIA
26.06.2003r. 00:00

„Nie ma odejścia od programu” zapowiedział energetykom Tadeusz Soroka Wiceminister Skarbu Państwa we środę. Wygląda jednak na to, że MSP raczej wycofuje się z prowadzonych procesów prywatyzacyjnych na rzecz konsolidacji poziomej.
27.05.2003r. 00:00

Zakłady dystrybucyjne rzetelnie rozliczają się z tytułu sprzedaży energii zapewniając przy tym swoim odbiorcom możliwość całodobowego przyjmowania reklamacji, jednak większość spółek nie przestrzega procedur przyłączania do sieci - wynika z informacji przedstawionej przez NIK. Część dystrybutorów nie przystosowała również umów sprzedaży energii do wymogów Prawa Energetycznego.
13.05.2003r. 00:00

Ceny energii elektrycznej w Polsce po wejściu do UE wzrosną dla gospodarstw domowych do 2020r o ok. 17,8 proc. w stosunku do roku 2001r., wynika z „Bilansu korzyści i kosztów przystąpienia do UE” przygotowanym przez UKIE. Wzrost cen spowodowany m.in. koniecznością dostosowania firm energetycznych do wymogów dyrektyw unijnych nie będzie jednak oznaczał automatycznego wzrostu udziału wydatków na zakup energii w budżetach domowych. Co więcej w wypadku nie wstąpienia Polski do UE udział kosztów zakupu energii, wody i utylizacji śmieci w budżetach gospodarstw domowych byłyby wyższy.
05.05.2003r. 00:00

Dużych odbiorców energii elektrycznej uprawnionych do korzystania z zasady TPA, nie licząc spółek dystrybucyjnych, było w ubiegłym roku ok. 560. Jednak tylko 19 z nich skorzystało z zasady TPA i zdecydowało się na zakup ok. 3.8 TWh energii od dostawców innych niż zakłady energetyczne.
28.04.2003r. 00:00

Na początku maja aneks do kontraktu jamalskiego wynegocjowany wcześniej przez Gazprom i PGNiG powinien uzyskać akceptację Ministra Skarbu, uważa Minister Infrastruktury Marek Pol.
25.03.2003r. 00:00

Wprowadzanie ‘ekologicznego myślenia’ w innych resortach, wprowadzenie rynku ekologicznego w tym rynku energii odnawialnej oraz maksymalne wykorzystanie funduszy unijnych niezbędnych do przeprowadzenia kosztownego procesu dostosowania się do norm unijnych, zapowiada nowy Minister Środowiska Czesław Śleziak.
10.03.2003r. 00:00

Od 1 stycznia tego roku wprowadzone zostały roczne opłaty za użytkowanie gruntów wodnych należących do Skarbu Państwa. Dla budżetu państwa oznacza to dodatkowe wpływy, elektrownie wodne obawiają się jednak, że nowe obciążenie finansowe obniży ich rentowność.
03.03.2003r. 00:00

W 2006 r rynek energii w Polsce ma być w pełni zliberalizowany. Do tego czasu polska energetyka ma być efektywniej zarządzana, koszty wytwarzania przedsiębiorstw energetycznych oraz finalne ceny energii mają ulec redukcji a kontrakty długoterminowe krępujące rynek zostaną rozwiązane. Miejsca pracy w sektorze mają być zachowane. O takiej przyszłości dla energetyki mówili w Sejmie Ministrowie resortu skarbu i gospodarki.
21.02.2003r. 00:00

Rozwój energetyki odnawialnej i osiągnięcie w 2010r. poziomu 7,5 procentowego udziału energii z OZE w bilansie energetycznym Polski, będą bardzo trudne czy wręcz niemożliwe, jeśli nie zostaną wprowadzone odpowiednie mechanizmy wspierające.
19.02.2003r. 00:00

Rozwiązanie kontraktów długoterminowych polegające na częściowej kompensacji kontraktów w ramach BOTu i sekuratyzacji KDT pozostałych wytwórców miało trafić 20 lutego, we czwartek na przełożone posiedzenie Rady Ministrów. Zgłoszony przez Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Socjalnej punkt dotyczący Aktualizacji programu wdrażania konkurencyjnego rynku energii prawdopodobnie zostanie jednak omówiony dopiero na przełomie marca i kwietnia.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE