ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

TEMAT TYGODNIA
22.10.2002r. 00:00

Konsolidacja pierwszej z grup spółek dystrybucyjnych, grupy P-5, posuwa się do przodu, jednak proces nie przebiega tak szybko jak zakładano jeszcze w czerwcu. Oznacza to, że P-5 a raczej Enea, bo taką nazwę chcą nadać nowemu podmiotowi szefowie pięciu spółek, rozpocznie działalność najwcześniej pod koniec pierwszego kwartału 2003r.
16.10.2002r. 00:00

We wtorek po południu Minister Skarbu Państwa podpisał z RWE Plus AG umowę sprzedaży 85 proc. akcji warszawskiego STOENu. Wcześniej na Komisji Skarbu Minister przedstawił przyszłoroczne plany prywatyzacyjne wśród których znalazły się m.in. oferta publiczna PKE oraz przesunięta z tego roku sprzedaż G-8.
07.10.2002r. 00:00

Strategia restrukturyzacji i prywatyzacji sektora energetycznego trafi jutro na obrady Rady Ministrów. Nowy program określi ile grup dystrybucyjnych powstanie, czy ze skonsolidowanych podmiotów wydzielone zostaną spółki obrotu, czy rząd zdecyduje się na utworzenie BOTu i jaki będzie harmonogram prywatyzacyjny poszczególnych przedsiębiorstw.
30.09.2002r. 00:00

Podczas zeszłotygodniowych rozmów polsko - norweskich okazało się, że budowa podmorskiego gazociągu z Norwegii dostarczającego 5 mld m sześc. gazu rocznie przesunie się co najmniej o rok a w międzyczasie od 2004r., Polska będzie kupować niewielkie ilości gazu norweskiego za pośrednictwem gazociągu Bernau – Szczecin.
15.09.2002r. 00:00

W zeszłym tygodniu, 9 września, po raz kolejny negocjacje na wyłączność z kolejnym inwestorem w sprawie zakupu akcji G-8 zakończyły się niepowodzeniem. Minister Kaczmarek zapowiedział powrót do krótkiej listy z marca 2001r.
09.09.2002r. 00:00

Rosjanie nie są w stanie wywiązać się z kontraktu jamalskiego – przyznaje Prezes PGNiGu Michał Kwiatkowski. Zgodnie z podpisanymi z Rosjanami porozumieniami i umowami (w 1993, 1995 i 1996r), dostawy gazu do Polski pierwszą nitką powinny wynosić do 2,88 mld m sześc. rocznie. Reszta dostaw, jak wynika z logicznej analizy, miała być realizowana poprzez drugą nitkę. Druga nitka jednak nie istnieje, więc zgodnie z zapisami kontraktu Rosjanie nie wywiązują się podpisanych porozumień.
02.09.2002r. 00:00

Zaplanowane przez PSE na 31 sierpnia stałe wstrzymanie dostaw energii do Huty Częstochowa nie doszło do skutku. Obie firmy po intensywnych negocjacjach doszły do wstępnego porozumienia, jednak problem niepłacących energetyce klientów nadal pozostaje nierozwiązany. Pojawia się też pytanie, czy energetyka powinna ponosić koszty restrukturyzacji przedsiębiorstw z innych gałęzi gospodarki.
27.06.2002r. 00:00

We wtorek,25 czerwca, w MSP została złożona strategia restrukturyzacji i prywatyzacji PGNiGu, którą Rada Nadzorcza zatwierdziła w zeszłym tygodniu, poinformował Wiceprezes PGNiGu Stanisław Jakubowski. 26 czerwca Zarząd spółki spotkał się z przedstawicielami skarbu, aby omówić przedstawiony program a w piątek, 28 czerwca, odbędzie się WZA spółki, na którym zatwierdzona zostanie nowa koncepcja restrukturyzacji i prywatyzacji spółki. Strategię musi też zaakceptować Minister Gospodarki.
25.06.2002r. 00:00

Plan konsolidacji dystrybucji w pięć grup przygotowany przez MSP nie jest jeszcze zatwierdzony i jak podkreślają szefowie zakładów pozostaje w sferze projektów. Mimo to prace nad konsolidacją pierwszej z pięciu grup spółek dystrybucyjnych rozpoczęły się w zeszłym tygodniu, tak aby grupa zaczęła funkcjonować już w styczniu 2003r. Reszta zakładów zostanie połączona do 2003r.
14.06.2002r. 00:00

W ubiegłym tygodniu Leszek Miller spotkał się z Leonidem Kuczmą podczas Polsko - Ukraińskiej Komisji Gospodarczej a w piątek otwarta została handlowa wystawa w Dniepropawłowsku. Rynek ukraiński się rozwija - czy z zdążymy z sąsiedzkimi inwestycjami zanim inni nas wyręczą?

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE