ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

TEMAT TYGODNIA
11.06.2002r. 00:00

Uzyskanie dochodów z prywatyzacji ustalonych z Ministrem Finansów na poziomie 6 mld zł rocznie do 2005r jest wg Ministra Kaczmarka na granicy wykonania. Uwzględniwszy dodatkowe obciążenia związane z prywatyzacją, przychody, które będą wpływać do budżetu w najbliższych latach, mogą być jeszcze wyższe. Znaczny ich procent będzie pochodził ze sprzedaży przedsiębiorstw energetycznych, co do których plany Ministerstw Skarbu i Gospodarki różnią się w kilku istotnych punktach.
05.06.2002r. 00:00

Electrabel Polska od miesiąca dostarcza energię do pierwszego uprawnionego klienta przemysłowego – Huty Szkła Jarosław należącej do amerykańskiego koncernu Owens-Illinois. Electrabel Polska jest chyba pierwszą spółką obrotu, której udało sie pozyskać dużego klienta przemysłowego. Czy oznacza to, że w Polsce można bez przeszkód korzystać z zasady TPA a Electrabel rozpoczął dobrą passę dla spółek obrotu?
29.05.2002r. 00:00

Od 1 lipca PSE chce wprowadzić na Rynku Bilansującym zróżnicowaną cenę CRO, a w dalszym etapie prawdopodobnie od 1 stycznia również alokację kosztów usuwania ograniczeń. Głównie o pierwszej z propozycji dyskutowali 27 maja na spotkaniu przedstawiciele PSE i uczestnicy Rynku Bilansującego z udziałem reprezentantów URE.
13.05.2002r. 00:00

Związki zawodowe zrzeszone w sektorze energetycznym protestują już od paru miesięcy przeciwko planom rządowym. Przeciwko planom prywatyzacyjnym Ministra Kaczmarka opowiedzieli się również posłowie i senatorowie należący zarówno do klubów opozycyjnych jak i SLD – UP. We środę dwie komisje sejmowe – Gospodarki i Skarbu Państwa debatować będą w tej sprawie nad dezyderatem do Ministra Skarbu.
02.05.2002r. 00:00

Kontrakty norweski i duński stają się coraz mniej realne. Oznacza to, że postulat dywersyfikacji źródeł dostaw gazu może pozostać tylko w sferze dokumentów rządowych a dodatkowo jeśli nie zostaną podpisane nowe umowy z innymi dostawcami, to udział gazu importowanego z Rosji w 2005r. wyniesie aż 86,1%.
30.04.2002r. 00:00

Zarówno energetyka jak i górnictwo nie mają się obecnie najlepiej. Za politykę i strategię obu branż odpowiada Ministerstwo Gospodarki przed którym pojawia się obecnie dylemat – komu dać a komu zabrać.
23.04.2002r. 00:00

Zarząd PGNiGu opracował nową koncepcję restrukturyzacji i prywatyzacji spółki, zgodnie z którą powstać mają m.in. nowe spółki tzw. SPOKi (Spółki Pozyskania i Obsługi Klienta), akcje grupy PGNiG mają zostać upublicznione w trzech etapach a w przyszłości przewiduje się alianse PGNiGu np. z PKE czy z PZU, dowiedziało się nieoficjalnie CIRE.
21.04.2002r. 00:00

Mimo iż Założenia polityki energetycznej przyjęte zostały przez rząd, nie wiadomo jednak jak dokładnie wyglądać będą zmiany w sektorze energetycznym. Dodatkowo z wypowiedzi obu odpowiedzialnych za sektor Ministrów można odnieść wrażenie, że każdy z resortów ma nieco inną koncepcję restrukturyzacji i prywatyzacji energetyki.
17.04.2002r. 00:00

Systemu Opłat Kompensacyjnych nie będzie. Rząd ma za to nowy pomysł na rozwiązanie kontraktów długoterminowych.
15.04.2002r. 00:00

Zgodnie z czwartkowymi rozmowami pomiędzy Gazpromem a PGNiGiem ustalono m.in. podwyższenie kapitału spółki EuRoPol Gaz. Strony zgodziły się również na podwyższenie stawek przesyłowych pobieranych przez tę spółkę przy czym ich wysokość podlegać będzie jeszcze dyskusji.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE