ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
15.06.2021r. 10:00

Redakcja CIRE
Ponieważ świat dąży do zmniejszenia swojej zależności od paliw kopalnych w okresie transformacji energetycznej, kilka dużych gospodarek chce już teraz zwiększyć swój udział w energii słonecznej. Sprawdzamy gdzie znajdują się największe farmy solarne na świecie.
13.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Gościem I Forum Morskiego Radia Gdańsk pt. "Morska energetyka wiatrowa - dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki" był Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen. - Budowa morskiej farmy jest złożonym procesem, m. in. ze względu na badania środowiskowe i uzyskanie pozwoleń - tłumaczył.
08.06.2021r. 21:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Połączenie PKN Orlen i Lotosu spowoduje znaczące zmiany na rynku. O skutkach dla biznesu petrochemicznego i polityki międzynarodowej dyskutowali uczestnicy debaty "Współpraca energetyczna w ramach Trójmorza" zorganizowanej przez Warsaw Enterprise Institute.
08.06.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Marki samochodów prześcigają się w nowych, elektrycznych modelach, które niemal masowo podbijają światowe rynki. Wiele firm walczy ze sobą o popularność. Okazuje się, że ani Tesla ani VW nie były najlepiej sprzedającymi się elektrykami w Europie w 2020 roku. Wyprzedził je Renault Zoe, który z całkowitą liczbą sprzedanych 1,42 miliona (wzrost o 147% rok do roku) pojazdów BEV i hybryd typu plug-in został europejskim numerem jeden.
03.06.2021r. 11:00

Redakcja CIRE
Włoskie przedsiębiorstwo energii odnawialnej Enel Green Power, jednostka krajowego przedsiębiorstwa energetycznego Enel, współpracuje z włoską agencją badawczą ENEA w opracowywaniu, jak to określiła, innowacyjnej technologii, która łączy produkcję energii fotowoltaicznej z uprawą mikroalg - poinformował niedawno PV Magazine i świat fotowoltaiki bacznie się tej nowej technologii przygląda. Sprawdźmy zatem czym algowoltaika w ogóle jest.
26.05.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
- Poprzez program Czyste powietrze zapewniamy transformację w ogrzewnictwie indywidualnym w sposób sprawiedliwy - z jednej strony wymiana źródła ogrzewania, a z drugiej podnoszenie efektywności energetycznej budynków - czytamy w portalu netTG.pl w rozmowie z Bartłomiejem Orłem, pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów RP ds. Czystego powietrza.
13.05.2021r. 19:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W portalu wnp.pl czytamy rozmowę z Januszem Kowalskim, posłem Solidarnej Polski, przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. suwerenności energetycznej, byłym wiceministrem aktywów państwowych.
26.04.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
O szansach związanych z wykorzystaniem wodoru i roli jaką może on odegrać w transformacji energetycznej czytamy w Trybunie Górniczej w rozmowie z wiceministrem klimatu i środowiska oraz pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneuszem Zyską - Wodór, jako paliwo czyste i elastyczne, ze względu na swoje właściwości może mieć szerokie zastosowanie w energetyce. Może zatem stanowić realną alternatywę dla paliw kopalnych i odegrać kluczową rolę w magazynowaniu energii i bilansowaniu systemu elektroenergetycznego zdominowanego przez odnawialne źródła energii - ocenił wiceminister.
26.04.2021r. 17:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
O lokalnych uchwałach antysmogowych i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji mówił w porannej rozmowie z redaktorem Jackiem Bańką w Radiu Kraków wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.
18.04.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W wywiadzie z Wojciechem Dąbrowskim, prezesem PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., który opublikowany został w opoka.news (autor Maciej Małek) czytamy: "Transformacja polskiej energetyki i inwestycje w odnawialne źródła energii są niezbędne, a przez to także nieuchronne" - mówi prezes PGE.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE