ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
21.01.2020r. 06:00

Obserwujemy próbę odejścia od paliw kopalnych i zwrot ku samochodom elektrycznym. Wodór może być szansą na niezależność w sektorze paliwowym - mówi PAP Maciej Malski-Brodzicki, nadzorujący program "Magazynowanie wodoru" w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
09.01.2020r. 12:10

Czeka nas przyszłość, która związana jest z zupełnie innym przemysłem. Główny koncept gospodarki obiegu zamkniętego, circular economy, jest niesamowitą szansą, ale też niesamowitym zagrożeniem. Powoli następuje zupełnie inne podejście traktowania product as a service, do czego my się powoli przyzwyczajamy - mówi Andrzej Ziółkowski, Prezes Urzędu Dozoru Technicznego.
07.01.2020r. 11:00

Kolacja Charytatywna Fundacji Jesteśmy Blisko działającej przy ZPUE S.A. we Włoszczowie zdążyła się wpisać w kalendarz najważniejszych imprez dobroczynnych w Świętokrzyskiem. I trudno się temu dziwić. Kolejna - czwarta edycja, która miała miejsce w andrzejkową noc 30 listopada to ogromny sukces tej organizacji i całej społeczności skupionej wokół jej działań. Tym razem, w trakcie aukcji bardzo cennych przedmiotów udało się zebrać prawie ćwierć miliona złotych.
29.12.2019r. 20:22

Wojciech Myślecki, profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o swoich związkach z uczelnią i wyzwaniach, jakie niesie otaczająca nas rzeczywistość.


27.12.2019r. 05:23

Autonomiczne samochody na drogach to tylko kwestia czasu - przekonuje w rozmowie z PAP ekspert ds. nowych technologii, dr Szymon Wierciński. Dodaje, że wcześniej konieczne będą zmiany w podejściu do korzystania z samochodów; potrzebny też będzie czas na ich wymianę.
14.12.2019r. 18:39

Przyszłość sektora energetyki należy do zrównoważonej gospodarki opartej na konkurencyjnych rozwiązaniach - mówi Małgorzata Mika-Bryska, dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych Veolia Energia Polska, która w czwartek została nagrodzona Różą Energetyki przez Izbę Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska.
27.11.2019r. 15:44

O nagrodach, które motywują do pracy, poszerzeniu pola walki na rynku energetycznym oraz o tym, że bycie firmą rodzinną to przywilej - rozmawiamy z Prezesem Termall Rozruch Moc Ekologia Sp. z o.o. Sergiuszem Piskorskim.
25.11.2019r. 08:11

- Łączenie rynków ma doprowadzić do sytuacji, w której oferty z Towarowej Giełdy Energii będą widoczne w całej Unii Europejskiej. Polska będzie mogła w większym stopniu korzystać z energii dostępnej na rynkach krajów ościennych, jak Czechy, Niemcy, a także ją eksportować - mówi Piotr Listwoń, wiceprezes Towarowej Giełdy Energii, w rozmowie z BiznesAlert.pl.
19.09.2019r. 15:08

UDT stawia na elektroniczną komunikację z klientami - mówi Piotr Majcherkiewicz, dyrektor Departamentu Informatyki Urzędu Dozoru Technicznego.
21.08.2019r. 12:13

W regionie Europy Środkowej i Wschodniej to właśnie Polska ma największą i najbardziej profesjonalną giełdę gazu prowadzoną przez Towarową Giełdę Energii S.A.. Posiada ona wszelkie predyspozycje do obsługi wymiany handlowej pomiędzy hurtowymi dostawcami i odbiorcami gazu z regionu. Jednak bez interkonektorów i odpowiedniej współpracy z operatorami taki handel nie będzie mógł być realizowany - mówi Remigiusz Nowakowski, prezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych w rozmowie z BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE