ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
04.08.2020r. 13:11

Polska zapowiedziała przyjęcie strategii wodorowej. Dokument ma zostać przyjęty jeszcze do końca bieżącego roku. Dr hab. Mariusz Ruszel, prof. Politechniki Rzeszowskiej oraz Prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza w rozmowie z Wprost.pl podkreśla, że Niemcy odskoczyły Europie, jeśli chodzi o rozwój strategii wodorowych, a Polska musi znaleźć swój własny sposób na odegranie znaczącej roli na europejskim rynku wodorowym.
wprost.pl
07.07.2020r. 13:02

Tauron Wytwarzanie intensywnie pracuje nad przygotowaniem jednostek wytwórczych do Rynku Mocy. Prace polegają na realizacji zadań remontowo-modernizacyjnych w poszczególnych elektrowniach.
02.07.2020r. 08:19

Rozmowa z dr Anną Kucharską - Eksperta Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza, współredaktorką naukową książki "Klastry energii. Regulacje, teoria i praktyka".
26.06.2020r. 15:08

Miedzy innymi na temat zmian zachodzących w energetyce i odpowiedzi Asseco na transformację branży - rozmawialiśmy z wiceprezesem odpowiadającym w spółce między innymi za Pion Energetyki i Gazownictwa.
16.06.2020r. 13:53

O projekcie Ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw przygotowanym przez Zespół ekspercki ds. prawa koncernowego powołany w ramach prac Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego opowiada jego Przewodniczący, prof. dr hab. Andrzej Szumański.
Ministerstwo Aktywów Państwowych
26.05.2020r. 08:55

Piotr Zawistowski, Prezes Zarządu Towarowej Giełdy Energii, podsumowuje dotychczasowe 20 lat funkcjonowania giełdy, przedstawia perspektywy jej rozwoju oraz to jak zmiany w otoczeniu rynkowym mogą wpłynąć na funkcjonowanie TGE.
14.05.2020r. 17:34

Od kilku dni obowiązuje Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 7 kwietnia 2020 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło (Dz. U. z 2020 r. poz. 718). Nowe przepisy mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorstw branży ciepłowniczej i zwiększyć możliwość reagowania na zmieniającą się sytuację w otoczeniu rynkowym. Na temat nowych rozwiązań prawnych zaproponowanych przez Ministerstwo Klimatu, zespół PTEZ rozmawiał z Arkadiuszem Szymańskim - przewodniczącym Zespołu PTEZ ds. mechanizmów wsparcia, pełniącym obowiązki dyrektora Pionu Regulacji, Rynku Ciepła i Systemów Wsparcia w PGE Energia Ciepła S.A.


PTEZ
20.04.2020r. 16:14

Bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem działań dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, którego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie ciągłości dostaw gazu ziemnego do odbiorców niezależnie od okoliczności. Prezes firmy Jerzy Kwieciński opowiada, jak funkcjonuje PGNiG w czasie pandemii i jak firma realizuje ideę społecznej odpowiedzialności w tych trudnych czasach.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu
20.04.2020r. 09:55

Projekt Morskiej Energetyki Wiatrowej jest niezwykle istotnym elementem długofalowej strategii rozwoju PKN Orlen, wpisującym się w globalny trend transformacji energetycznej. Dlatego założenia projektowe nie uległy zmianie, a prace przygotowawcze do inwestycji prowadzone są zgodnie z harmonogramem - powiedział dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen Jarosław Dybowski w rozmowie z BiznesAlert.pl. - Jesteśmy w finalnej fazie wyboru partnera do realizacji projektu - ujawnia.
17.04.2020r. 09:11

- Polska, jako jeden z pierwszych krajów, wystąpiła z inicjatywą podtrzymania dostaw i inwestycji w odnawialne źródła energii w Europie. Chcemy podjąć działania zmierzające do utrzymania łańcucha dostaw dla sektora wiatrowego i fotowoltaiki pomimo epidemii koronawirusa - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka w rozmowie z BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE