ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
14.05.2018r. 13:07

Pierwszy Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ZPUE potwierdza, że spółka prowadzi konkretne i systemowe działania CSR-owe - edukacyjne, kulturalne, społeczne i ekologiczne.
11.05.2018r. 05:25

PGE Energia Ciepła, realizująca strategię ciepłowniczą Polskiej Grupy Energetycznej, ma duży wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju. Rozmowa z Wojciechem Dąbrowskim, prezesem PGE Energia Ciepła opublikowana w tygodniku "Wprost".
17.04.2018r. 18:45

Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych skupiający ekspertów z zakresu szeroko pojętej energetyki i branży wydobywczej jest partnerem merytorycznym XXI edycji konferencji Gazterm, która w dniach 7-9 maja będzie odbywać się w Międzyzdrojach. O programie konferencji i współpracy z jej organizatorami rozmawiamy z wiceprezesem DISE dr Piotrem Paszko.
11.04.2018r. 20:12

Ceny energii elektrycznej zarówno na rynku dnia następnego, jak i w transakcjach terminowych, rosną nieprzerwanie od początku roku, przekraczając pod koniec marca poziom 200 PLN/MWh, a cena uprawnień do emisji CO2 dochodząc do 14 €/EUA, osiągnęła już obecnie poziom przewidywany na rok przyszły.
Bez systemu rekompensat finansowych, który równoważyłby wzrost kosztów energii elektrycznej, wywołany rosnącymi cenami uprawnień do emisji CO2, polskie przedsiębiorstwa energochłonne nie przetrwają. Niestety aktualny projekt nowelizacji ustawy o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych nie zawiera zapisów taki system wprowadzających.
Rozmowa z Henrykiem Kalisiem, pełnomocnikiem zarządu ds. Zarządzania Energią Elektryczną w ZGH Bolesław S.A.
06.03.2018r. 22:09

Na początku 2019 r. wygasa pierwsza z koncesji na wydobycie z ponad 20 obowiązujących od kilkudziesięciu lat w zakresie węgla kamiennego i brunatnego. Szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik twierdzi, że Ministerstwo Środowiska nie przedstawiło żadnego rozwiązania tego problemu. W rozmowie z CIRE zdecydowanie zaprzecza temu prof. Mariusz-Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju w Ministerstwie Środowiska.

15.02.2018r. 08:44

Dyrektor departamentu energii jądrowej dr Józef Sobolewski opowiada BiznesAlert.pl o perspektywie rozwoju technologii HTR w Polsce.
22.12.2017r. 10:22

Rok 2017 okazał się dla gazownictwa wyjątkowo udany. Od dawne nie miała ona tak dobrych wyników finansowych i nie notowała tak dużych wzrostów sprzedaży gazu oraz tak szybko rosnącej liczby przyłączeń nowych odbiorców. Rozmowa z Łukaszem Kroplewskim, prezesem Izby Gospodarczej Gazownictwa.
07.11.2017r. 16:37

6 listopada br. Gaz-System uruchomił w Hołowczycach Laboratorium Wzorcowania Gazomierzy. Obiekt, w którym zastosowano unikalne rozwiązania techniczne. Rozmowa z Anetą Kordą-Burzą, dyrektor Pionu Laboratoriów w Gaz-System.
28.08.2017r. 09:29

Liderzy biznesu i kadry kierownicze muszą zrozumieć zmieniające się otoczenie, kwestionować założenia swoich zespołów operacyjnych, a także nieustannie i ciągle wprowadzać innowacje. Czwarta rewolucja przemysłowa zmieni nie tylko to, co robimy, ale i to, kim jesteśmy. Wpłynie na naszą tożsamość i wszystkie związane z nią kwestie: poczucie prywatności, nasze pojęcia dotyczące własności, nasze wzorce konsumpcji, czas poświęcony na pracę i czas wolny, będzie dyktować kierunki rozwoju, planować naszą karierę i umiejętności, pielęgnować zdobyte relacje. I nie ma od tego odwrotu, co nie znaczy, że nie możemy czerpać z tych zmian satysfakcji i radości - podkreśla Janusz Petrykowski, prezes zarządu ZPUE S.A.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE