ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
25.06.2021r. 09:00

Redakcja CIRE
Podobnie jak wiele innych krajów na całym świecie, Stany Zjednoczone coraz częściej sięgają po odnawialne źródła energii, dążąc do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych i zmniejszenia śladu węglowego. Największa gospodarka świata zbudowała jedne z największych i najbardziej produktywnych farm fotowoltaicznych na świecie. Przyglądamy się bliżej pięciu największym.
22.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
NASA zleciła General Motors i Lockheed Martin opracowanie nowej generacji e-pojazdów do przyszłych misji księżycowych. Umożliwi to astronautom misji Artemis, zaplanowanej na 2024 r., eksplorację powierzchni Księżyca na większe odległości niż kiedykolwiek wcześniej.
19.06.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończenie sprzedaży nowych pojazdów benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych do 2035 roku. Okazuje się, że wielu celebrytów już przesiadła się elektryki. Być może nie jest to interesujący fakt, ale okazuje się, że wielu konsumentów wciąż opiera swoje wybory na tym, co podpatrzy u swoich idoli. Sprawdzamy, kto jeździ elektrykiem.
16.06.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Niemcy planują przyspieszenie w realizacji polityki klimatycznej. Tamtejszy przemysł transformacji się jednak nie obawia, czeka tylko na regulacyjne impulsy. Niemcy będą teraz przekonywać świat do swoich zielonych ambicji - mówi Michal Kędzierski, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich.
15.06.2021r. 10:00

Redakcja CIRE
Ponieważ świat dąży do zmniejszenia swojej zależności od paliw kopalnych w okresie transformacji energetycznej, kilka dużych gospodarek chce już teraz zwiększyć swój udział w energii słonecznej. Sprawdzamy gdzie znajdują się największe farmy solarne na świecie.
13.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Gościem I Forum Morskiego Radia Gdańsk pt. "Morska energetyka wiatrowa - dźwignia rozwojowa polskiej energetyki i gospodarki" był Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen. - Budowa morskiej farmy jest złożonym procesem, m. in. ze względu na badania środowiskowe i uzyskanie pozwoleń - tłumaczył.
08.06.2021r. 21:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Połączenie PKN Orlen i Lotosu spowoduje znaczące zmiany na rynku. O skutkach dla biznesu petrochemicznego i polityki międzynarodowej dyskutowali uczestnicy debaty "Współpraca energetyczna w ramach Trójmorza" zorganizowanej przez Warsaw Enterprise Institute.
08.06.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Marki samochodów prześcigają się w nowych, elektrycznych modelach, które niemal masowo podbijają światowe rynki. Wiele firm walczy ze sobą o popularność. Okazuje się, że ani Tesla ani VW nie były najlepiej sprzedającymi się elektrykami w Europie w 2020 roku. Wyprzedził je Renault Zoe, który z całkowitą liczbą sprzedanych 1,42 miliona (wzrost o 147% rok do roku) pojazdów BEV i hybryd typu plug-in został europejskim numerem jeden.
03.06.2021r. 11:00

Redakcja CIRE
Włoskie przedsiębiorstwo energii odnawialnej Enel Green Power, jednostka krajowego przedsiębiorstwa energetycznego Enel, współpracuje z włoską agencją badawczą ENEA w opracowywaniu, jak to określiła, innowacyjnej technologii, która łączy produkcję energii fotowoltaicznej z uprawą mikroalg - poinformował niedawno PV Magazine i świat fotowoltaiki bacznie się tej nowej technologii przygląda. Sprawdźmy zatem czym algowoltaika w ogóle jest.
26.05.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
- Poprzez program Czyste powietrze zapewniamy transformację w ogrzewnictwie indywidualnym w sposób sprawiedliwy - z jednej strony wymiana źródła ogrzewania, a z drugiej podnoszenie efektywności energetycznej budynków - czytamy w portalu netTG.pl w rozmowie z Bartłomiejem Orłem, pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów RP ds. Czystego powietrza.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE