ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
26.04.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
O szansach związanych z wykorzystaniem wodoru i roli jaką może on odegrać w transformacji energetycznej czytamy w Trybunie Górniczej w rozmowie z wiceministrem klimatu i środowiska oraz pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii Ireneuszem Zyską - Wodór, jako paliwo czyste i elastyczne, ze względu na swoje właściwości może mieć szerokie zastosowanie w energetyce. Może zatem stanowić realną alternatywę dla paliw kopalnych i odegrać kluczową rolę w magazynowaniu energii i bilansowaniu systemu elektroenergetycznego zdominowanego przez odnawialne źródła energii - ocenił wiceminister.
26.04.2021r. 17:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
O lokalnych uchwałach antysmogowych i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji mówił w porannej rozmowie z redaktorem Jackiem Bańką w Radiu Kraków wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.
18.04.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W wywiadzie z Wojciechem Dąbrowskim, prezesem PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., który opublikowany został w opoka.news (autor Maciej Małek) czytamy: "Transformacja polskiej energetyki i inwestycje w odnawialne źródła energii są niezbędne, a przez to także nieuchronne" - mówi prezes PGE.
14.04.2021r. 15:35

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W kolejnym wydaniu podcastu (R)ewolucje klimatyczne pt. "Polska recepta na transformację energetyczną? Atom", redaktor naczelny Wojciech Jakóbik rozmawia z ministrem klimatu i środowiska Michałem Kurtyką o roli atomu w transformacji energetycznej kraju.
Instytut Jagielloński
09.04.2021r. 16:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Polski rynek motoryzacyjny czeka w tej dekadzie rewolucja, która zupełnie przeobrazi oblicze takich producentów aut jak Ford. W Polsce markę przez te burzliwe czasy ma poprowadzić Piotr Pawlak. Jego rozległa wiedza na temat rynku pozwala nam przekonać się, jakimi samochodami będą jeździć Polacy w najbliższych latach i ile ich to będzie kosztowało.
08.04.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rozmowa z prezesem i dyrektorem zarządzającym Ford Polska, Piotrem Pawlakiem - o tym co będzie w 2030 roku, rozwoju elektromobilności w Fordzie, nowym Mustangu Mach-E, Brexicie, normach emisji oraz przyszłości polskiej motoryzacji.
07.04.2021r. 15:31

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Fabryka Northvolt w Gdańsku ma szansę zostać największą fabryką systemów magazynowania energii w Europie. W budowę nowego zakładu Northvolt zainwestuje 200 mln dolarów. O rewolucji na rynku energii, elektromobilności, ochronie środowiska oraz o tym, jak duże znacznie w realizacji strategicznych celów spółki będzie miał gdański zakład czytamy w rozmowie z Robertem Chryc-Gawrychowskim, prezesem Northvolt Polska na biznes.trojmiasto.pl
26.03.2021r. 17:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Polska ma już trzy fabryki baterii do samochodów elektrycznych, a teraz ma spore szanse, że trafi tu również czwarta: jedna z sześciu, które w Europie chce wybudować koncern Volkswagena - czytamy w BiznesAlert.pl, który przeprowadził rozmowę z szefem DISE Remigiuszem Nowakowskim.
22.03.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Marynarka Wojenna to rodzaj sił zbrojnych, który wymaga nakładów. Ze względów historycznych, brak jest w polskim społeczeństwie myślenia o morzu w kontekście korzyści i zysków. To się zmienia w związku z postępującymi inwestycjami m.in. w sektorze energetycznym, jednak proces ten wymaga czasu. Problem jednak w tym, że Marynarka Wojenna może tego czasu nie mieć zbyt wiele - mówi dr Łukasz Wyszyński z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - czytamy w rozmowie, którą przeprowadził BiznesAlert.pl.
04.03.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Powstanie farm wiatrowych na morzu jest naszym kluczowym interesem. Są istotnym elementem transformacji polskiego miksu energetycznego i zapewnienia wymaganych dostaw prądu. Ceny tego prądu muszą być jednak rozsądne, bo to ma wpływ na konkurencyjność gospodarki - mówił w trakcie debaty Instytutu Jagiellońskiego wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE