ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
28.02.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wraz z nasilaniem się wpływu klimatu, sieci energetyczne wypełnione starzejącą się infrastrukturą paliw kopalnych, rozpadają się. Rosną koszty alternatywne, wpływ na klimat pogarsza się, a przerwy w dostawie energii są coraz częstsze.
27.02.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Parkingi przy centrach handlowych czy retail parkach wprost idealnie nadają się do zainstalowania na nich stacji ładowania samochodów elektrycznych. Całkowity koszt zainstalowania pojedynczej stacji to ok. 30-40 tys. zł, w przypadku stacji szybkiego ładowania nawet 150 tys. zł - mówi Dawid Kmiecik, prezes Nexity Global.
14.02.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Dwa ekosłupki, które za pomocą poszczególnych kolorów informują o jakości powietrza, stanęły na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej. Pomiary mają nie tylko cel informacyjny, ale i badawczy, wyniki posłużą analizom naukowym.
13.02.2021r. 13:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Problemy z odpowiednim ogrzaniem domu miało 4,2 proc. Polaków - wynika z analizy HRE Investments w oparciu o dane Eurostatu za 2019 r. W UE co 14. mieszkaniec narzekał na zimno w domu. W Macedonii Płn., Bułgarii i na Litwie ten problem dotyczył ponad 26 proc. obywateli.
12.02.2021r. 10:32

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W ramach porozumienia, prowadząca kopalnie miedzi w północnej Zambii firma Konkola Copper Mines i jej brytyjski właściciel - Vedanta Resources wypłacą odszkodowania ponad 2,5 tysiąca mieszkańcom terenów dotkniętych zanieczyszczeniem wód spowodowanym przez wydobycie - informuje portal africanews.
08.02.2021r. 16:54

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Minione dwanaście miesięcy okazało się niezwykle istotne dla polskiego sektora elektroenergetycznego. Dodatkowe wyzwanie, przed którym stanęły przedsiębiorstwa produkujące energię elektryczną i ciepło, stanowiła pandemia koronawirusa i zapewnienie stabilnego funkcjonowania instalacji. W tym kontekście szczególnie ważne wydają się prognozy dotyczące 2021 r. Do rozmowy na ten temat Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych zaprosiło Pawła Stańczyka - prezesa zarządu PGNiG Termika, wiceprezesa zarządu PTEZ.
PTEZ
07.02.2021r. 13:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Komisja Europejska, w opublikowanej niedawno strategii mobilności, podała, że jej celem jest 80 tysięcy ciężarówek bezemisyjnych do 2030 roku. Aby osiągnąć docelowy poziom emisji CO2 dla ciężkich samochodów ciężarowych do tego czasu na drogi musiałoby wyjechać 200 tysięcy nowych pojazdów.
06.02.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Efektywne wykorzystanie energii cieplnej, w tym odzysk ciepła odpadowego z przemysłu, to wyzwanie, które nabiera coraz większego znaczenia. Mobilne magazyny ciepła otwierają paletę możliwości, w tym jako sposób na walkę z niską emisją - wyjaśnia Tadeusz Uhl prof. w Katedrze Robotyki i Mechatroniki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
06.02.2021r. 10:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Projekt Polskiej Strategii Wodorowej trafił do konsultacji w połowie stycznia. W transporcie będzie to raczej żegluga morska i lotnictwo, niż transport drogowy - takie wnioski można wyciągnąć z debaty online zorganizowanej w poniedziałek, 1 lutego, przez Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych.
01.02.2021r. 18:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W Tychach będą powstawały nowe modele samochodów, do tej pory nieprodukowane przez Grupę FCA. Działający na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej inwestor skorzysta z pomocy publicznej. Co istotne także w regionie śląskim w Jaworznie planuje się powstanie fabryki produkującej pierwsze polskie auto z napędem elektrycznym, Izerę.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE