ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
14.05.2020r. 17:34

Od kilku dni obowiązuje Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 7 kwietnia 2020 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło (Dz. U. z 2020 r. poz. 718). Nowe przepisy mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorstw branży ciepłowniczej i zwiększyć możliwość reagowania na zmieniającą się sytuację w otoczeniu rynkowym. Na temat nowych rozwiązań prawnych zaproponowanych przez Ministerstwo Klimatu, zespół PTEZ rozmawiał z Arkadiuszem Szymańskim - przewodniczącym Zespołu PTEZ ds. mechanizmów wsparcia, pełniącym obowiązki dyrektora Pionu Regulacji, Rynku Ciepła i Systemów Wsparcia w PGE Energia Ciepła S.A.


PTEZ
20.04.2020r. 16:14

Bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem działań dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, którego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie ciągłości dostaw gazu ziemnego do odbiorców niezależnie od okoliczności. Prezes firmy Jerzy Kwieciński opowiada, jak funkcjonuje PGNiG w czasie pandemii i jak firma realizuje ideę społecznej odpowiedzialności w tych trudnych czasach.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu
20.04.2020r. 09:55

Projekt Morskiej Energetyki Wiatrowej jest niezwykle istotnym elementem długofalowej strategii rozwoju PKN Orlen, wpisującym się w globalny trend transformacji energetycznej. Dlatego założenia projektowe nie uległy zmianie, a prace przygotowawcze do inwestycji prowadzone są zgodnie z harmonogramem - powiedział dyrektor wykonawczy ds. energetyki PKN Orlen Jarosław Dybowski w rozmowie z BiznesAlert.pl. - Jesteśmy w finalnej fazie wyboru partnera do realizacji projektu - ujawnia.
17.04.2020r. 09:11

- Polska, jako jeden z pierwszych krajów, wystąpiła z inicjatywą podtrzymania dostaw i inwestycji w odnawialne źródła energii w Europie. Chcemy podjąć działania zmierzające do utrzymania łańcucha dostaw dla sektora wiatrowego i fotowoltaiki pomimo epidemii koronawirusa - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka w rozmowie z BiznesAlert.pl.
14.04.2020r. 08:49

Pełnomocnik rządu ds. rozwoju OZE Ireneusz Zyska został powołany na przewodniczącego Zespołu do spraw Rozwoju Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii i Korzyści dla Polskiej Gospodarki. Zespół jest organem opiniodawczo-doradczym Ministra Klimatu. Jego zadaniem jest wypracowanie rekomendacji w sześciu obszarach tematycznych. Jednym z nich jest "Gospodarka wodorowa".
02.04.2020r. 10:16

Jean-Marc Jancovici
Rząd francuski aktualnie przystępuje do zamknięcia elektrowni jądrowej Fessenheim. Powodem zamknięcia i ograniczenia udziału energetyki jądrowej w wytwarzaniu krajowej produkcji prądu mają być względy ekologiczne. Dla Jean-Marc Jancovici jest to "obłuda". Objaśnia on dlaczego energetyka jądrowa jest najbezpieczniejsza i najcenniejsza z punktu widzenia ochrony środowiska.
Marianne
01.04.2020r. 11:46

Pomoc dla górnictwa powinna być analogicznie jak w przypadku tarczy antykryzysowej dla małych i średnich przedsiębiorstw - podkreśla w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność".
30.03.2020r. 18:11

Zielony obszar w nowej strategii PGE na pewno przyspieszy - powiedział w rozmowie z PAP prezes największej polskiej spółki energetycznej Wojciech Dąbrowski. Jak dodał, zmiany gospodarcze wywołane pandemią koronawirusa skłaniają do jeszcze szybszych prac nad nową strategią.
30.03.2020r. 08:50

Od połowy stycznia z niepokojem śledziliśmy sytuację w Chinach. W lutym podjęliśmy decyzję, że istnieje potrzeba opracowania ramowego planu działań w związku z potencjalnym, jeszcze wtedy, wystąpieniem epidemii. W drugiej połowie lutego scenariusz trafił do naszych elektrociepłowni, celem dostosowania go do lokalnych warunków i wypracowania szczegółowych działań.


27.03.2020r. 08:05

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński zapowiada rozwój nowych obszarów działalności PGNiG oraz pełne uniezależnienie od gazu z Rosji. Chce budować mocną pozycję firmy na arenie międzynarodowej, również w ramach europejskiego sojuszu wodorowego.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE