ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ROZMOWY
01.02.2021r. 18:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W Tychach będą powstawały nowe modele samochodów, do tej pory nieprodukowane przez Grupę FCA. Działający na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej inwestor skorzysta z pomocy publicznej. Co istotne także w regionie śląskim w Jaworznie planuje się powstanie fabryki produkującej pierwsze polskie auto z napędem elektrycznym, Izerę.
31.01.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Prof. Dr Klaudia Kemfert z think tanku Deutsches Institut für Wirtschaftsforschung mówi o wyzwaniach stojących przed niemiecką transformacją energetyczną, tzw. Energiewende.
27.01.2021r. 05:43

O roli Polskiej Spółki Gazownictwa w tworzeniu sektorowego porozumienia wodorowego rozmawiamy z p. Jakubem Kowalskim - członkiem zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.25.01.2021r. 12:09

Nasze rozmowy z Komisją w sprawie zielonego ładu przebiegają bardzo pozytywnie. Po stronie Komisji jest zrozumienie naszej pozycji, naszej sytuacji związanej z gospodarką. Na poziomie różnych dyrektoriatów KE, z którymi współpracujemy przy okazji m.in. notyfikacji aktów prawnych, widać wysoką świadomość i prawną, i gospodarczą - mówi wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska w rozmowie z Mariuszem Marszałkowskim z Instytutu Jagiellońskiego.
22.01.2021r. 12:37

W grudniu 2020 roku Ramboll w Warszawie obchodził trzydziestolecie obecności na polskim rynku usług doradztwa energetycznego. W swojej trzydziestoletniej historii spółka pełniła funkcję doradcy technicznego w szeregu przedsięwzięć mających istotne znaczenie dla energetyki w Polsce. O specyfice spółki, jej przeszłości, teraźniejszości i planach na przyszłość opowiadają Jacek Czerwonka, Prezes Zarządu Ramboll Polska, oraz Wiktor Kozłowski, Dyrektor Techniczny.
15.01.2021r. 14:27

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do której należy Elektrowni Rybnik, podjęła decyzję o przygotowaniach projektu budowy nowego źródła niskoemisyjnego w Elektrowni Rybnik w wariancie bloku gazowo-parowego o mocy ok. 800 MW. O przyszłość Elektrowni Rybnik zapytaliśmy Krzysztofa Matulę, dyrektora rybnickiej elektrowni.
13.01.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
To będzie rok jeszcze większego zaangażowania samych klientów, rozwoju działań CSR i wzmożonej promocji świadomego biznesu - wyjaśnia Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Respect Energy.
29.12.2020r. 10:21

Między innymi na temat wpływu transformacji energetycznej na rozwój energetyki oraz o tym, czy Polska ma szanse wykorzystać te przemiany tak aby stać się liderem w tych przemianach, a nie pozostać jedynie odbiorcą technologii, z Piotrem Rudyszynem rozmawiał Mariusz Marszałkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
Instytut Jagielloński
15.12.2020r. 13:47

- Otoczenie finansowe, w którym funkcjonuje energetyka jest nieprzychylne dla górnictwa, dlatego wszystkie nasze działania ukierunkowane są na podniesienie efektywności finansowej naszych kopalni - mówi Tomasz Cudny, prezes Tauron Wydobycie.
09.11.2020r. 13:12

Towarowa Giełda Energii ma już 20 lat. Czym się zajmuje, jak się zmienia, jaki wpływ mają na nią krajowe i unijne regulacje oraz, jaka czeka ją przyszłość. O tym w rozmowie z Piotrem Zawistowskim, prezesem TGE.
Wprost

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE