ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

ODCINKI
28.03.2021r. 11:04

W 12. tygodniu roku na większości europejskich rynków spot utrzymywała się tendencja wzrostowa. Stało się tak głównie z uwagi na fakt, że Kanał Sueski został zablokowany przez kontenerowiec Ever Given, co doprowadziło do wzrostu cen LNG. Kanał Sueski leży na szlaku morskim, przez który przechodzi 10% globalnego handlu. Odgrywa on kluczową rolę w transporcie ropy i gazu z Bliskiego Wschodu do Europy i Azji. Blokada spowodowała powstanie zatoru i konieczność oczekiwania na możliwość tranzytu przez prawie 400 jednostek, które utknęły w Kanale lub w jego pobliżu.
Audax Energia
22.03.2021r. 05:32

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kolejne miesięczne opracowanie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) pt. "Raport z rynku CO2 - luty 2021" prezentuje m.in. informacje dotyczące kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA/CER oraz wybrane, zbiorcze dane z rynków pierwotnego i wtórnego dotyczące jednostek EUA i CER. Ponadto, w raporcie zamieszczono informacje na temat, m.in.: analizy skokowych wzrostów cen uprawnień EUA na początku lutego 2021 r., polityki klimatycznej administracji prezydenta Bidena w kontekście Porozumienia paryskiego, polityki klimatycznej Nigerii, kalendarium najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem systemu EU ETS w marcu 2021 r., a także informacje związane z polityką klimatyczną i innymi systemami ETS na świecie.
21.03.2021r. 08:44

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W 11. tygodniu roku cena energii elektrycznej na rynku hiszpańskim wynosi 30.62 euro/MWh. Jest to o 12.29 euro/MWh mniej, niż w tygodniu ubiegłym. Do obniżki ceny przyczyniło się zwiększenie produkcji energii wiatrowej o 78 proc. oraz zmniejszenie ilości energii produkowanej w cyklu kombinowanym o 98 proc.
Audax Renovables
15.02.2021r. 20:06

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kolejne miesięczne opracowanie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE) pt. "Raport z rynku CO2 - styczeń 2021" prezentuje m.in. informacje dotyczące uwarunkowań rynkowych mających wpływ na system EU ETS. Opracowanie zawiera również informacje na temat kształtowania się cen jednostek EUA/EUAA/CER w styczniu oraz wybrane, zbiorcze dane z rynku pierwotnego i wtórnego dotyczące jednostek EUA i CER. Ponadto, w raporcie zamieszczono informacje nt. najważniejszych wydarzeń rynkowych stycznia, a także prognozy cen uprawnień EUA w okresie 2021-2030 oraz perspektywy rynkowe na 2021 r. Dokonano także podsumowania III Forum Innowacyjności. Wiele miejsca poświęcono ogólnokrajowemu systemowi handlu uprawnieniami do emisji w Chinach.
04.01.2021r. 13:22

Stopa wolna od ryzyka dla potrzeb określania wskaźnika kosztu zaangażowanego kapitału przyjmowanego do kalkulacji taryf infrastrukturalnych przedsiębiorstw sektora gazowego, ciepłowniczego oraz operatorów systemów elektroenergetycznych. Stopa wolna od ryzyka odpowiada średniej rentowności 10-letnich obligacji Skarbu Państwa o najdłuższym terminie wykupu, notowanych na Rynku Treasury BondSpot
24.12.2020r. 19:40

Średnia cena sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym obejmuje sprzedaż energii elektrycznej (wolumen sprzedaży oraz wartość sprzedanej energii) realizowaną przez wytwórców i spółki obrotu w konkurencyjnych segmentach krajowego hurtowego rynku energii elektrycznej.
14.10.2020r. 14:21

Średnia obliczana na podstawie danych przekazanych przez przedsiębiorstwa energetyczne zajmujące się wytwarzaniem energii elektrycznej wskazane w art. 49a ust. 1 ustawy - Prawo energetyczne i obejmujących sprzedaż energii elektrycznej pochodzącej z własnej produkcji.
15.07.2020r. 14:30

Średnioważone koszty węgla, zużywanego przez jednostki wytwórcze centralnie dysponowane (JWCD) oraz średnie ceny energii elektrycznej wytworzanej przez wytwórców eksploatujących jednostki wytwórcze centralnie dysponowane.
03.04.2020r. 13:40

Przy wykorzystaniu modelu ustalania zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła w sprawie zasad i sposobu ustalania oraz uwzględniania w taryfach dla ciepła zwrotu z kapitału (kosztu kapitału) zastosowanie mają następujące wskaźniki.
30.03.2020r. 18:05

Wskaźnika referencyjnego ustalanego przez Prezesa URE zgodnie z metodologią określoną w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 22 września 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE