ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.02.2021r. 18:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Unijny projekt Rybnik 360 ma wesprzeć proces transformacji górnictwa w Rybniku, kładąc nacisk na włączenie mieszkańców do planowania nowej strategii miasta i projektowanie zmian w sposób systemowy i najefektywniejszy.
24.02.2021r. 18:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zamykanie bloków elektrowni atomowych w Szwecji, konieczność remontów elektrowni atomowych we Francji, stawianie na energię odnawialną w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. System elektroenergetycznych europejskich sieci przesyłowych 8 stycznia 2021 roku był o krok od rozpadu. Szwedzkie władze proszą swoich obywateli o to, żeby nie używali odkurzaczy i pralek. "Zielona" Szwecja importuje prąd z "brudnych" polskich elektrowni. Farmy wiatrowe i fotowoltaika zwyczajnie nie wytrzymały próby mrozu. Sytuacja jest poważna. - mówi Michał Ossowski, redaktor naczelny Tygodnika Solidarność.
24.02.2021r. 17:25

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
PGE szacuje, że skonsolidowana EBITDA w czwartym kwartale 2020 r. wyniosła ok. 1,615 mld zł - podała grupa w prezentacji. Szacunkowy wynik jest 3,7 proc. wyższy od konsensusu PAP Biznes na poziomie 1,56 mld zł. Przed rokiem EBITDA grupy wynosiła 1,07 mld zł.
24.02.2021r. 17:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Turoszowski kompleks energetyczny odpowiada za 5 proc. krajowej produkcji energii elektrycznej i jest istotnym elementem krajowego systemu elektroenergetycznego, który ma wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz stabilne dostawy prądu do milionów gospodarstw domowych" - czytamy w komunikacie prasowym spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
24.02.2021r. 17:08

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Władze dotkniętego problemem smogu Rybnika wspierają rozbudowę sieci gazowej. W marcu pomogą przeprowadzić spotkania z mieszkańcami w sprawie gazyfikacji czterech peryferyjnych dzielnic: Ochojca, Golejowa, Grabowni i Kłokocina.
24.02.2021r. 16:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Procedury tworzenia grup zakupowych pod kątem: energii elektrycznej, gazu i samochodów elektrycznych rozpoczęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Prąd i gaz GZM kupowała w grupach już wcześniej; pojazdy elektryczne zamierza kupować wobec wymogów ustawy o elektromobilności.
24.02.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Amerykański rynek eBike rozrasta się z miesiąca na miesiąc i kolejnym tego przykładem jest elektryczny rower M-E1 firmy Montague.
24.02.2021r. 15:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przerwę w dostawie ciepła systemowego i ciepłej wody z sieci w Bytomiu zapowiedział na czwartek tamtejszy dostawca energii cieplnej, firma Fortum. Powodem przerwy planowanej na godziny 6-18 jest potrzeba usunięcia nieszczelności na odcinku magistrali ciepłowniczej w elektrociepłowni Miechowice.
24.02.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Według danych z końca stycznia 2021 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 19 671 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W styczniu br. przybyło ich 796 sztuk - o 35% więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. - wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.
24.02.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Pracownicy Urzędu Miasta Rybnika, uprawnieni do korzystania z samochodów służbowych, przez trzy najbliższe tygodnie testować będą auta z napędem elektrycznym. To część programu "E-mobility now!", realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Polska Izba Rozwoju Elektromobilności (PIRE).

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE