ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.09.2020r. 04:38

Po ogłoszeniu przez Orlen celu neutralności emisyjnej, a przez PGE produkcji energii wyłącznie z OZE do 2050 r., deklaracji uwzględniających politykę klimatyczną w swoich strategiach spodziewać można się w innych spółkach z sektora, czytamy w "Pulsie Biznesu".
19.09.2020r. 18:06

Rada Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" (KSGiE) podjęła decyzję o przekształceniu się w Komitet Protestacyjno-Strajkowy i ogłoszeniu pogotowia strajkowego - poinformował w sobotę PAP przewodniczący Sekretariatu Jarosław Grzesik.
18.09.2020r. 20:57

W Ministerstwie Klimatu trwają analizy dotyczące usprawnień programu Czyste Powietrze i rozszerzenia katalogu beneficjentów, mogących ubiegać się o dofinansowanie, w tym o właścicieli lokali w budynkach wielolokalowych - podał w piątek wieczorem resort na Twitterze.
18.09.2020r. 20:19

Minister klimatu Michał Kurtyka odwiedził w piątek wieczorem Rudę Śląską, gdzie obejrzał przemysłowe grunty na terenie Huty Pokój. Miejscowi politycy i samorządowcy uważają, że mogłaby na nich powstać fabryka samochodów elektrycznych.
18.09.2020r. 17:46

Ministerstwo Klimatu pracuje nad nowym programem pilotażowym dla gmin szczególnie dotkniętych problemem smogu - poinformował w piątek po południu minister klimatu Janusz Kurtyka w Pszczynie. Ta śląska gmina miejsko-wiejska miałaby być jednym z prekursorów pilotażu.
18.09.2020r. 17:35

Minister klimatu Michał Kurtyka wraz z wiceministrami Ireneuszem Zyską i Piotrem Dziadzio spotkali się na Śląsku z przedstawicielami władz regionu i naukowcami z Głównego Instytutu Górnictwa, w celu omówienia działań zmierzających do poprawy jakości powietrza. Głównym tematem rozmów, które odbyły się 18 września 2020 r. w Katowicach, były programy "Czyste Powietrze" i "Stop Smog" oraz kwestie związane z technologią CCS.

18.09.2020r. 16:56

Jakie jest stanowisko Polski wobec koncepcji Nowego Zielonego Ładu (Green New Deal). W jakiej sytuacji jest polska energetyka i jakie są strategie zmian. M.in. o tym rozmawiali eksperci podczas debaty "Polska droga do energetycznego Zielonego Ładu. Wyzwania - strategie - szanse", zorganizowanej przez "Rzeczpospolitą" w ramach cyklu "Zielony zwrot po polsku". Jednym w uczestników debaty był Jerzy Topolski, wiceprezes Grupy Tauron.
18.09.2020r. 16:48

Oddział PGNiG otrzymał "Annual Environment Excellence Award" przyznawaną przez pakistańskie Narodowe Forum Środowiska i Zdrowia (NFEH). Nagroda jest wyróżnieniem za skuteczne wdrożenie szerokiego programu CSR obejmującego działania prospołeczne i proekologiczne.
18.09.2020r. 15:39

W Pile powstanie nowe kogeneracyjne źródło ciepła współpracujące z instalacją OZE. MEC Piła z Grupy Enea wybrała wykonawcę projektu. Instalacja, oparta o trzy źródła gazowe, pomoże ograniczyć emisje i przeciwdziałać smogowi. Projekt, którego wartość szacowana jest na ponad 48 mln zł, przyczyni się do modernizacji pilskiej energetyki cieplnej.
18.09.2020r. 14:40

Jeśli ceny ropy naftowej będą dalej rosły, to zamiast wyczekiwanych obniżek czekają nas podwyżki cen na stacjach - napisali w piątkowym komentarzu analitycy BM Reflex.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE