ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.04.2021r. 16:05

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Unijny Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, nowy system zasobów własnych UE oraz budżety państw członkowskich, w tym Grupy Wyszehradzkiej (V4), po pandemii, to główne tematy spotkania online ministrów finansów Grupy V4 - poinformował w czwartek resort finansów.
15.04.2021r. 15:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Stellantis, czyli połączone grupy PSA i FCA, poinformowały o swoich planach inwestycji w technologię ogniw paliwowych. Zgodnie z zapewnieniami, w pierwszej kolejności ten napęd ma być wykorzystany w średniej wielkości samochodach dostawczych.
15.04.2021r. 15:41

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Generation Atomic zachęca do wzięcia udziału w kampanii, której celem jest przekonanie UE, aby dopuściła energię jądrową do zielonego finansowania. Wcześniej ta organizacja - w gronie 46 podmiotów z 18 krajów - skierowała list do przewodniczącej KE, wzywając do włączenia energii jądrowej do taksonomii. Teraz zachęca do bezpośredniej komunikacji z komisarzami UE i posłami do PE.
15.04.2021r. 14:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kalifornijska Komisja Energetyczna (CEC) zatwierdziła pierwszy projekt dotyczący infrastruktury ładowania bezemisyjnych ciężarówek, autobusów i sprzętu. Plan zakłada wykorzystanie czegoś, co CEC nazywa "modelem konsjerża", aby pomóc wnioskodawcom w planowaniu i finansowaniu ładowarek do samochodów ciężarowych.
15.04.2021r. 13:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Firma Yamaha Motor opracowała silnik elektryczny o maksymalnej mocy 350 kW. Według japońskiej firmy ten moduł napędowy może być używany w "hiper EV" i innych zastosowaniach o wysokiej wydajności.
15.04.2021r. 11:17

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
USA zobowiążą się do ograniczenia o co najmniej 50 proc. emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. w stosunku do 2005 r. - informuje w czwartek agencja Reutera, powołując się na dwa źródła. USA negocjuje również podniesienie celów redukcji emisji m.in. z Japonią i Kanadą.
15.04.2021r. 10:48

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Celem współpracy jest ocena potencjału morskiej energetyki wiatrowej w Azerbejdżanie oraz opracowanie mapy drogowej, a następnie zarządzanie przetargami na odpowiednie projekty, zdefiniowanie partnerstw z sektorem prywatnym oraz realizacja inwestycji pomocniczych.
15.04.2021r. 09:50

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) będzie uczestniczyła w uwalnianiu dużej ilości radioaktywnej wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie - zapowiedział szef tej agencji Rafael Grossi, oceniając to zadanie jako skomplikowane.
15.04.2021r. 09:41

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA są w pobliżu 63 USD za baryłkę, po zwyżce na zakończenie środowej sesji o niemal 5 proc. - informują maklerzy.
15.04.2021r. 09:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Japonia ma obecnie siedem reaktorów jądrowych w eksploatacji komercyjnej po ponownym uruchomieniu 13 kwietnia bloku jądrowego Takahama-4, zlokalizowanego na zachodzie kraju i zarządzanego przez Kansai Electric Power Company.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE