ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.12.2018r. 19:33

Przedstawiciele kilkunastu państw zaapelowali we wtorek o skuteczną realizację Porozumienia paryskiego i podjęcie realnych działań na rzecz ograniczenia zmian klimatu. Państwa wyspiarskie domagają się ambitniejszych celów i zwiększenia finansowania służących ochronie klimatu inwestycji.
11.12.2018r. 18:19

Węgry i Francja zawarły porozumienia dotyczące współpracy w dziedzinie nuklearnej oraz przemysłu zbrojeniowego - oznajmił we wtorek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto po spotkaniu ze swoim francuskim odpowiednikiem Jean-Yves'em Le Drianem w Paryżu.
11.12.2018r. 17:39

Przesłanie naukowe ws. globalnego ocieplenia jest jasne; teraz od rządów zależy działanie - mówił we wtorek na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach przewodniczący działającego przy ONZ Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) Hoesung Lee.
11.12.2018r. 17:10

Globalna emisja dwutlenku węgla wciąż rośnie; przyszłoroczny wzrost szacowany jest na 4 proc. mówił we wtorek na szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach szef Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) Petteri Taalas.
11.12.2018r. 16:04

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, inwestorzy planujący budowę dużych instalacji odnawialnych źródeł energii mogą zgłaszać oferty sprzedaży energii w aukcji, która będzie prowadzona do końca tego miesiąca. Nagrodą dla zwycięzców będą rządowe gwarancje sprzedaży energii po zaoferowanej cenie. Jednak w Finlandii rynek OZE rozwija się już także poza rządowym systemem wsparcia.
11.12.2018r. 16:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w ubiegłym tygodniu kalifornijskie władze zatwierdziły regulację, zgodnie z którą wszystkie nowe domy, liczące do trzech kondygnacji i powstające od 2020 r., będzie trzeba wyposażyć w dachowe instalacje fotowoltaiczne.
11.12.2018r. 16:02

Wzmożony w tym roku import węgla, szacowany w całym 2018 r. nawet na 17-18 mln ton, może o kilka milionów ton przewyższyć tegoroczne krajowe zapotrzebowanie na ten surowiec - oceniali we wtorek przedstawiciele branży węglowej podczas katowickiego kongresu Energy24.
11.12.2018r. 15:51

Jak zauważa serwis pb.pl, Rosja jak na razie oddała na rzecz Arabii Saudyjskiej większość rzeczywistych redukcji wydobycia ropy naftowej.
11.12.2018r. 15:45

Obecnie w Unii Europejskiej ponad 80 proc. ciepła wytwarzane jest przy użyciu paliw kopalnych. Ta sytuacja powinna się jak najszybciej zmienić, a transformacja sektora energetycznego powinna przyspieszyć - to jeden z wniosków debaty dotyczącej transformacji energetycznej, odbywającej się w Katowicach w ramach World Climate Summit. To jedna z najważniejszych oficjalnych imprez towarzyszących odbywającej się w Katowicach konferencji klimatycznej ONZ COP24 - czytamy w BiznesAlert.pl.
11.12.2018r. 15:40

Zdaniem naukowców z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) proces dekarbonizacji transportu ułatwi nie tylko większa ilość samochodów elektrycznych, ale i używanie biopaliw - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE