ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.01.2021r. 17:29

Wydane w piątek przez Federalny Urząd Żeglugi Morskiej i Hydrografii (BSH) zezwolenie na natychmiastowe wznowienie budowy niemieckiego odcinka gazociągu Nord Stream 2 po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec zostało zawieszone wskutek zaskarżenia go przez dwie organizacje ekologiczne - podał w poniedziałek BSH.
18.01.2021r. 15:36

Metan ma ponad 80-krotnie większy potencjał ocieplenia atmosfery niż dwutlenek węgla w ciągu pierwszych 20 lat obecności w atmosferze i może wyciekać z infrastruktury naftowej i gazowej, takiej jak rurociągi. Inne branże, w tym rolnictwo, również są dużymi emiterami metanu - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.01.2021r. 15:23

Jak podaje agencja "Bloomberg", Rosja planuje o dwa tygodnie przyśpieszyć i wydłużyć sezon żeglugi wielkich transportowców ze skroplonym gazem ziemnym pokonujących Północną Drogę Morską z Azji do Europy. Może to być możliwe dzięki nietypowo wysokim temperaturom panującym we wschodniej Arktyce.
18.01.2021r. 14:08

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Podczas orędzia na temat kondycji stanu Nowy Jork, gubernator Andrew Cuomo zapowiedział przeznaczenie 26 miliardów dolarów na projekty wiatrowe i słoneczne w całym stanie.
18.01.2021r. 14:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak czytamy w gramwzielone.pl, Linde, potentat na rynku gazów przemysłowych, zamówił dotychczas największy na świecie elektrolizer PEM od firmy ITM Power, która jest w trakcie budowy największej na świecie fabryki tego rodzaju urządzeń. Linde jest jednym z inwestorów ITM Power.
18.01.2021r. 13:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na etapie finansowania jest projekt solarny Essor A2E, który zakłada budowę elektrowni słonecznych w trzech miastach: Gemena, Bumba i Isiro w północnym regionie Demokratycznej Republiki Konga.
18.01.2021r. 12:09

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Nowe zamówienie na bezemisyjne trolejbusy firma Solaris realizuje w Rumunii. Gmina Braszów w Transylwanii zamówiła 25 pojazdów Trollino 18.
18.01.2021r. 11:54

Rząd Ukrainy wprowadził w poniedziałek maksymalną dopuszczalną cenę gazu dla odbiorców indywidualnych, która ma obowiązywać do końca sezonu grzewczego albo przeciwepidemicznych restrykcji. Wcześniej przez kraj przelała się fala protestów w związku ze wzrostem cen gazu i energii elektrycznej.
18.01.2021r. 11:52

W indyjskim Centrum Badań Jądrowych Bhabha (BARC) opracowano proces otrzymywania izotopu rutenu-160 klasy medycznej, umożliwiając rodzimą produkcję materiału do stosowania w terapii raka oka. Ruten jest produktem ubocznym cyklu przerobu paliwa jądrowego.
18.01.2021r. 11:42

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła w poniedziałek inaugurację Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - serii projektów artystyczno-technologicznych, które mają być elementem realizacji Europejskiego Zielonego Ładu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE