ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.04.2018r. 13:31

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall powołał do życia nową jednostkę biznesową, dzięki której w ciągu pięciu kolejnych lat zamierza zostać największym operatorem sieci ładowania samochodów elektrycznych w Europie północno-zachodniej i osiągnąć z tego tytułu obrót na poziomie miliarda koron (ok. 400 mln zł).
20.04.2018r. 13:27

Brytyjska spółka OVO Energy zaprezentowała VCharge - pierwszą na świecie domową ładowarkę naścienną do samochodów elektrycznych, która obsługuje technologię Vehicle-to-Grid (V2G).
20.04.2018r. 13:12

Ceny ropy naftowej są sztucznie zawyżane i nie ma na to zgody - napisał w piątek na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Zasugerował, że jest to pokłosie działań OPEC.
20.04.2018r. 12:17

Włoski naftowy gigant Eni nie planuje się wycofywać ze wspólnych przedsięwzięć z Rosnieftem pomimo kolejnych sankcji nakładanych na Rosję - poinformował cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Eni w środę.
20.04.2018r. 10:27

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w przeciwieństwie do wiekszości czołowych gospodarek Unii Europejskiej Niemcy nie określiły do tej pory daty rezygnacji z energetyki węglowej. Jak zaznacza teraz Berlin, wycofanie się Niemców z węgla komplikuje ich wcześniejsza decyzja o wyłączeniu wszystkich elektrowni jądrowych.
20.04.2018r. 10:22

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, komercyjne umowy PPA łączące producentów energii odnawialnej z jej odbiorcami to model, na którym coraz częściej zaczynają bazować inwestycje w OZE. W takim przypadku energia trafia do odbiorców z wykorzystaniem publicznych sieci. Belgijski region Flandria chce, aby energia z OZE trafiała do odbiorców za pomocą specjalnie budowanych w tym celu linii.
20.04.2018r. 09:41

Przy okazji nieformalnego posiedzenia Rady ds. Energii (Informal Energy Council) FuelsEurope przedstawiło "Wizję 2050", czyli proponowany przez branżę rafineryjną długoterminowy plan działań na rzecz niskoemisyjnych paliw płynnych w Europie.
20.04.2018r. 08:57

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, niemiecki federalny instytut Fraunhofer ISE we współpracy z jednym z niemieckich producentów linii produkcyjnych dla sektora fotowoltaicznego zakończył projekt, w wyniku którego udało się wypracować technologie mające umożliwić znaczące obniżenie kosztów produkcji modułów fotowoltaicznych stosowanych w fotowoltaice zintegrowanej z budynkami.
20.04.2018r. 08:52

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, francuski koncern paliwowy Total przejmie Direct Energie - trzeciego po EDF i Engie największego dostawcę energii we Francji, który posiada liczone w gigawatach portfolio projektów w sektorze odnawialnych źródeł energii.
20.04.2018r. 07:58

Ropa naftowa w USA utrzymuje się powyżej 68 dolarów za baryłkę - tak droga nie była od 2014 r. Inwestorzy czekają na konkluzje spotkania OPEC i sojuszników kartelu w Jeddah, które może nadać kierunek notowaniom ropy - wskazują maklerzy.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE