ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
27.02.2021r. 05:42

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka , Handelsblatt
Niemiecki "Handelsblatt" przedstawia cztery opcje rozwiązania sporu USA i Niemiec o gazociąg Nord Stream 2. Jedna z nich zakłada rozmowy z udziałem krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a więc być może także Polski - informuje "BiznesAlert.pl".

27.02.2021r. 04:10

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Szef ONZ Antonio Guterres uznał w piątek 2021 r. za przełomowy, aby stawić czoła globalnemu kryzysowi klimatycznemu. Przekonywał, że raport Narodów Zjednoczonych w tej sprawie jest "czerwonym alarmem" dla naszej planety.
26.02.2021r. 20:07

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Czechy złożyły w piątek pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z rozszerzeniem kopalni węgla brunatnego Turów. Praga domaga się wstrzymania wydobycia w Turowie do czasu decyzji TSUE.
26.02.2021r. 18:36

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Bundesnetzagentur - Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci, ogłosiła dzisiaj przetarg na trzy koncesje na Morzu Północnym i Bałtyckim przeznaczone pod morskie farmy wiatrowe - informuje "BiznesAlert.pl".

26.02.2021r. 18:03

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Ukończenie budowy gazociągu Nord Stream 2 utorowałoby drogę do szerszej rosyjskiej interwencji na terytorium Ukrainy oraz do eskalacji konfliktu - oceniła w piątek wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna.
26.02.2021r. 11:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Koncern Wintershall Dea jest gotów dalej wywiązywać się ze zobowiązań dotyczących projektu Nord Stream 2 - powiedział dziennikowi Kommiersant prezes Mario Mehren. Zapewnił, że jego koncern przekazał na budowę gazociągu takie fundusze, o jakie był proszony.
26.02.2021r. 11:22

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W elektrowni jądrowej Cernavodă w Rumunii działają obecnie dwa bloki wyposażone w reaktory PHWR typu CANDU. Budowa dwóch nowych bloków w elektrowni będzie kosztować 7 miliardów euro, a podjęcie decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcie przygotowań na placu budowy przewidywane jest na 2024 rok - informuje Cosmin Ghita, dyrektor generalny państwowej firmy jądrowej Nuclearelectrica.
26.02.2021r. 10:59

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Altus Power America zbuduje 4,5-MW naziemny projekt energii słonecznej w Kapolei na Hawajach na wyspie Oahu. Będzie to największy projekt w dziedzinie energii odnawialnej na Hawajach.
26.02.2021r. 10:46

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Enefit Green, spółka zależna Grupy Eesti Energia, wyprodukował w 2020 roku 1,35 TWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych znajdujących się na terenie Estonii, Łotwy, Litwy i Polski. Wyprodukowana ilość energii stanowi równowartość dwumiesięcznego zapotrzebowania energetycznego Estonii.
26.02.2021r. 10:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Praga przyjęła plan, zgodnie z którym początkowo powstanie ponad 750 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Mają one zostać rozmieszczone w strategicznie korzystnych lokalizacjach stolicy Czech w ciągu najbliższych czterech lat.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE