ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.02.2021r. 13:04

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Łazik Perseverance (Wytrwałość) wylądował 18 lutego na Marsie, 203 dni po wystrzeleniu z Cape Canaveral na Florydzie. Pojazd planetarny, napędzany wielozadaniowym radioizotopowym generatorem termoelektrycznym (Multi-Mission Radioisotope Thermoelectric Generator, MMRTG) opracowanym i zbudowanym we współpracy z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych (DOE), zbada krater Jezero i zbierze próbki, które ostatecznie zostaną przesłane na Ziemię.
22.02.2021r. 12:50

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Rada UE podjęła w poniedziałek decyzję zapewniającą dalsze unijne finansowanie projektu międzynarodowego eksperymentalnego reaktora termojądrowego (ITER) w wieloletnich ramach finansowych Wspólnoty.
22.02.2021r. 12:24

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Jak ocenia brukselski portal Politico prezydent USA Joe Biden milczy w sprawie sankcji, podczas gdy budowa Nord Stream 2 przyspiesza. Nowa administracja amerykańska szuka równowagi między swoją niechęcią do gazociągu a pragnieniem poprawy stosunków z Niemcami.
22.02.2021r. 12:18

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Firma Lavo, producent krajowych elektrolizerów wodoru i systemów magazynowania wodoru z Sydney podpisała porozumienie w sprawie budowy zakładu produkcyjnego wodorowych ogniw paliwowych o wartości 20 milionów AU $ (15,7 miliona dolarów).
22.02.2021r. 12:07

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
19 lutego ministrowie transportu Białorusi i Rosji podpisali międzyrządową umowę dotyczącą wykorzystania portów rosyjskich do eksportu produktów naftowych z białoruskich rafinerii Naftan oraz Mozyr - czytamy w BiznesAlert.pl.
22.02.2021r. 11:59

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Autobusy elektryczne budowane przez brytyjskiego producenta Arrival, jeszcze w tym roku będą testowane na brytyjskich drogach przez First Group. Pierwsze cztery pojazdy są produkowane w zakładzie badawczo-rozwojowym Arrival w Banbury w hrabstwie Oxfordshire.
22.02.2021r. 11:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak ujawniają najnowsze badania, Kanadyjczycy wspierają inwestycje rządowe w odnawialne źródła energii i czystą energię jądrową w celu zwalczania zmian klimatu pomimo konkurujących priorytetów gospodarczych.
22.02.2021r. 11:24

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Gazociąg TANAP może przesyłać 20 procent wodoru, bez konieczności jego modyfikacji. - SOCAR przeprowadził odpowiednie analizy, teraz pracujemy z partnerami zagranicznymi nad odpowiednią technologią produkcji tego nośnika energii - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Elshad Nasirow, wiceprezes azerskiego koncernu energetycznego SOCAR.
22.02.2021r. 11:02

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Strom Motors z siedzibą w Mumbaju zachęca do rezerwacji nowego, elektrycznego, dwumiejscowego samochodu Strom R3. Rezerwacje rozpoczną się 25 lutego, ten dwumiejscowy pojazd został po raz pierwszy zaprezentowany w 2018 roku i oczekuje się, że będzie to najtańszy samochód elektryczny w Indiach. Ma kosztować około 4,5 lakh rupii czyli nieco ponad 6 tysięcy dolarów.
22.02.2021r. 10:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wielka Brytania, jako gospodarz kolejnej rundy rozmów klimatycznych ONZ, musi skorzystać z okazji, aby pokazać, że energia jądrowa jest niezbędna do dekarbonizacji, powiedział Tim Stone, przewodniczący Nuclear Industry Association (NIA), podczas konferencji Westminster Energy Forum w ubiegłym tygodniu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE