ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.06.2018r. 13:47

Odpowiedzialność jest fundamentem naszej polityki klimatycznej; naszym celem jest złoty środek, żeby troska o środowisko jednocześnie nie hamowała naszego rozwoju gospodarczego i społecznego - powiedział we wtorek w Berlinie premier Mateusz Morawiecki.
19.06.2018r. 12:54

Roadmaps - nowe narzędzie do wspierania organów krajowych przy podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących rozwoju energetyki jądrowej zostało opracowane przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA). Może być ono również wykorzystywane do identyfikacji korzyści, jakie państwa mogą czerpać z innowacyjności technologii jądrowych i infrastruktury, zarówno na szczeblu krajowym, jak i poprzez współpracę z innymi krajami.
19.06.2018r. 12:47

W grę wchodzi m.in. zaangażowanie w budowę mostu energetycznego Ukraina-Unia Europejska oraz zrealizowanie programu zwiększenia mocy pracujących nad Dnieprem bloków jądrowych typu WWER - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.06.2018r. 12:44

Norwegia, największy zachodnioeuropejski eksporter ropy naftowej i gazu, jest krajem bardzo zaangażowanym w rozwój przemysłu niskoemisyjnego. Rząd w Oslo zobowiązał się do wprowadzenia takich rozwiązań prawnych, które wesprą działania na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 40 procent (do roku 2030). Jednym z elementów, prowadzących do realizacji tego ambitnego planu, stał się projekt budowy pierwszej na świecie floty samolotów o napędzie elektrycznym. W poniedziałek w swój pierwszy godzinny lot odbędzie dwumiejscowa maszyna, która wystartuje ze stołecznego lotniska z norweskim ministrem transportu, Ketilem Solvik-Olsenem, na pokładzie - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.06.2018r. 12:16

Po rekordowym wyniku w marcu i późniejszym spadku w kwietniu, sprzedaż samochodów całkowicie elektrycznych we Francji ponownie pnie się w górę. W maju na tamtejszym rynku zarejestrowano 2 105 szt. osobowych pojazdów tego rodzaju (w tym 87 z range extenderem). Oznacza to wzrost o 5,04 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r.
19.06.2018r. 12:02

Jak czytamy w serwisie pb.pl, wprawdzie zakres szkód poczynionych przy produkcji Tesli Model 3 nie jest jeszcze do końca znany, to jest on określany jako rozległy i szkodliwy. Zdaniem szefa Tesli sabotażysta mógł działać na czyjeś zlecenie .
19.06.2018r. 11:57

Chorwacki parlament przyjął prawo pozwalające na sprowadzenie na wyspę Krk pływającego obiektu do magazynowania i skraplania gazu (FSRU). Pływający gazoport ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Chorwacji i będzie elementem programu Korytarza Północ-Południe wspieranego przez Komisję Europejską - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.06.2018r. 11:43

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podkreśliła we wtorek, że jej kraj pozostaje zobowiązany paryskim porozumieniem klimatycznym z 2015 roku, mimo że prezydent Donald Trump postanowił wycofać z niego Stany Zjednoczone. Wyraziła ubolewanie z powodu stanowiska USA.
19.06.2018r. 09:56

Fortum uczestniczy w organizowanym przez Helsińskie Stowarzyszenie Lotnictwa Elektrycznego projekcie testów samolotu z napędem elektrycznym. Pierwszą zakupioną w Finlandii, seryjnie produkowaną maszyną napędem elektrycznym jest Pipistrel Alpha Electro.
19.06.2018r. 09:01

Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek rano do Berlina, gdzie weźmie udział w IX Petersberskim Dialogu Klimatycznym. Planowane jest też spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE