ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
09.12.2019r. 15:37

Mechanizm wspierania transformacji energetycznej, który ma liczyć 100 mld euro to krok w dobrą stronę, ale musimy poczekać na szczegóły rozpisane w dokumentach - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl wiceminister klimatu Adam Guibourge-Czetwertyński podczas spotkania z dziennikarzami.
09.12.2019r. 15:23

Wpływy ze sprzedaży akcji Saudi Aramco okazały się wyższe niż początkowo podawano - czytamy w serwisie pb.pl.
09.12.2019r. 15:07

Przychody z eksportu gazu już nie wystarczają do subsydiowania działalności spółki na rynku rosyjskim - poinformował cytowany przez BiznesAlert.pl Wiktor Jacenko, zastępca naczelnika departamentu ds. analiz ekonomicznych i kształtowania cen Gazpromu.
09.12.2019r. 13:23

Na dzisiaj trudno jest przesądzić, czy porozumienie podczas szczytu klimatycznego w Madrycie uda się osiągnąć prezydencji chilijskiej - ocenił minister klimatu Michał Kurtyka. Punktem spornym jest głównie kwestia systemu handlu emisjami CO2.
09.12.2019r. 12:48

Komisja Europejska zatwierdziła jako zgodny z zasadami pomocy państwa projekt, którego celem ma być wsparcie badań i innowacji w obszarze produkcji baterii m.in. do samochodów elektrycznych w UE. Zgoda na pomoc publiczną opiewa na ponad 3 mld euro.
09.12.2019r. 12:41

W ostatnim czasie miały miejsce dwa ważne wydarzenia z punktu widzenia rosyjskiej energetyki: inauguracja działalności gazociągu Siła Syberii z udziałem Władimira Putina i Xi Jinpinga oraz spotkanie kartelu naftowego OPEC. Publicysta Financial Times Nick Butler twierdzi, że Rosja dotychczas prowadziła bardzo suwerenną politykę energetyczną, ale jej zależność od eksportu surowców energetycznych może okazać się jej słabością - czytamy w BiznesAlert.pl.
09.12.2019r. 11:50

PGNiG będzie szukać gazu na Ukrainie przy granicy z Polską. Spółka podpisała w poniedziałek ze swoim ukraińskim partnerem ERU Management Services umowę współpracy w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej w zachodniej części Ukrainy, przy granicy z Polską.
09.12.2019r. 11:05

W środę na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego w Brukseli, odbędzie się debata nad Europejskim Zielonym Ładem, który ma doprowadzić UE do neutralności klimatycznej.
09.12.2019r. 10:56

W poniedziałek rano w stolicy Bułgarii Sofii poziom zanieczyszczenia powietrza ponad 10-krotnie przekraczał normy. W ostatnich trzech dniach normy przekroczone były średnio trzykrotnie - twierdzą organizacje zajmujące się ochroną środowiska.
09.12.2019r. 10:32

Nowy raport opublikowany przez Uniwersytet w duńskim Aalborg pokazuje, w jaki sposób kraje Unii Europejskiej mogą zdekarbonizować sektor ciepłowniczy i chłodniczy w perspektywie 2050 rolu. Według autorów opracowania cel ten można osiągnąć poprzez rozwój lokalnych sieci ciepłowniczych w połączeniu z optymalizacją zużycia energii.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE