ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
26.02.2021r. 10:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spółka ReNew Power Private Limited, jeden z największych w Indiach producentów energii ze źródeł odnawialnych i RMG Acquisition Corporation II ogłosiły w czwartek, 25 lutego, zawarcie ostatecznej umowy połączenia spółek, wskutek której ReNew wejdzie na giełdę NASDAQ.
26.02.2021r. 09:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
"Energia jądrowa jest alternatywą, aby wyeliminować emisje gazów cieplarnianych. Celem jest, aby cała energia była ekologiczna, ale do tego czasu musimy wspierać energię jądrową oraz oszczędzanie energii i mniejsze jej wykorzystanie przez społeczeństwo" - informuje paneuropejski ruch polityczny Volt na Twitterze.
26.02.2021r. 08:10

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje o ponad 1 proc., ale kończący się luty będzie już 4. z kolei miesiącem ze zwyżką notowań. Inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe spotkanie producentów ropy z sojuszu OPEC+ - informują maklerzy.
26.02.2021r. 07:57

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Lucid Motors, producent luksusowych pojazdów elektrycznych, w poniedziałek ogłosił decyzję o wejściu na giełdę. Łącząc się z firmą Churchill Capital IV Corp, zajmującą się doradztwem finansowym, tworzy podmiot wyceniony na 11,75 mld dolarów. Lucid, prowadzony przez byłego inżyniera Tesli, jest firmą, która korzysta z rynku ofert publicznych, a inwestorzy chętnie wchodzą do sektora pojazdów elektrycznych, zachęcani wzrostem popularności Tesli i zaostrzaniem przepisów dotyczących emisji w Europie i poza nią.
26.02.2021r. 07:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) uruchamia w fabryce Laemchabang, należącej do firmy produkcyjnej i handlowej Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh), dachowy system zasilania energią słoneczną o mocy 5 megawatów (MW*1).
26.02.2021r. 07:47

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Dla dużej części niemieckich elit politycznych i biznesowych budowa Nord Stream 2 to sposób na uniezależnienie się od "niestabilnej" i "skorumpowanej" Ukrainy - mówi w rozmowie z PAP Thomas O'Donnell, analityk rynku energetycznego i wykładowca prywatnego berlińskiego uniwersytetu Hertie School of Governance.
26.02.2021r. 07:37

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Energia słoneczna jest szeroko stosowana w Niemczech, lecz nie do zasilania sprzętu na wieżach i masztach telekomunikacyjnych. Deutsche Telekom (DT) i Ericsson poinformowały o wspólnej inicjatywie pokazującej możliwości wykorzystania energii słonecznej na potrzeby zasilania stacji komórkowych. Próbna instalacja powstała w wiosce Dittenheim, położonej około 160 km na północ od Monachium - podaje serwis TELKO.
26.02.2021r. 07:37

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
25.02.2021r. 22:05

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Była gubernator stanu Michigan Jennifer Granholm uzyskała w czwartek zatwierdzenie Senatu na ministra energetyki. W nowej administracji, która kładzie nacisk na walkę ze zmianami klimatycznymi, będzie to jeden z najważniejszych resortów.
25.02.2021r. 18:28

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Połowa nowych mocy w morskiej energetyki wiatrowej w 2020 r. pojawiła się w Chinach - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Global Wind Energy Council. Ogółem moc morskich farm wiatrowych na całym świecie zwiększyła się w zeszłym roku o 6,067 GW.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE