ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.06.2018r. 11:38

Ukraiński państwowy koncern paliwowy Naftohaz zwrócił się do szwedzkiego sądu apelacyjnego w związku z jego decyzją o wstrzymaniu wykonania wcześniejszych orzeczeń, dotyczących sporu tego przedsiębiorstwa z rosyjskim Gazpromem.
18.06.2018r. 10:10

Władze w Kijowie tworzą w UE grupę na rzecz powstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2, z pomocą którego Rosja chce dostarczać gaz do Niemiec, omijając Ukrainę - poinformował w poniedziałek prezydent tego kraju Petro Poroszenko.
18.06.2018r. 08:18

Rozmowy KE-Ukraina-Rosja o przyszłości dostaw gazu przez terytorium ukraińskie mają ruszyć w lipcu - informuje BiznesAlert.pl, powołując się na wypowiedź wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Marosza Szefczovicza.
18.06.2018r. 08:15

Ropa naftowa w USA tanieje o ponad 2 proc. Ci, którzy liczą na wzrosty cen chyba powinni porzucić takie nadzieje. Arabia Saudyjska i Rosja przygotowują się do starcia z innymi producentami ropy podczas zbliżającego się spotkania kartelu i sojuszników w Wiedniu, zaplanowanego na 22 czerwca. Sytuacja na rynkach zaczyna się też komplikować z powodu eskalacji napięcia w handlu światowym - podają maklerzy.
18.06.2018r. 07:12

Kurs australijskiego węgla koksującego podawany przez The Steel Index Ltd oraz obliczane przez agencję Bloomberg ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok i ceny paliw.
18.06.2018r. 07:04

Pod wpływem presji Polski pojawiła się szansa na przyspieszenie unijnych prac nad przepisami, które utrudnią powstanie Nord Stream 2. Bułgaria, kierująca pracami Wspólnoty w tym półroczu, do tej pory hamowała prace nad zmianami w dyrektywie gazowej. Teraz obiecuje, że jeszcze w tym miesiącu nowelizacją zajmą się ambasadorowie - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.06.2018r. 06:33

Elektryczne autobusy Solarisa jeżdżą po ulicach Berlina już od prawie trzech lat. Niebawem w stolicy Niemiec ma się pojawić kilkanaście nowych pojazdów z napędem elektrycznym polskiego producenta - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".
18.06.2018r. 05:55

Na temat przygotowanego przez Climate Action Network (CAN) Europe raportu odnośnie postępu krajów Unii Europejskiej w walce ze zmianami klimatu - pisze "Rzeczpospolita".
18.06.2018r. 04:05

Japońska Agencja Meteorologiczna poinformowała w poniedziałek, że magnituda trzęsienia, jakie odnotowano w poniedziałek w prefekturze Osaki była silniejsza i sięgała 6,1, a nie 5,9 - jak pierwotnie podano. Wstrząsy nie spowodowały zagrożenia w elektrowniach jądrowych.
17.06.2018r. 12:12

Nowe badanie wykazało bezpośrednią zależność między ilością CO2 w atmosferze a wyższym ryzykiem ekstremalnych zjawisk pogodowych - bez względu na wartość średniej temperatury globalnej. Samo ograniczenie ocieplenia klimatu do 1,5 st. C. nie wystarczy, by uchronić nas przed rosnącą liczbą groźnych zjawisk meteorologicznych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE