ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
02.03.2021r. 07:48

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Po roku niskich cen ropy i niskiego popytu, które spowodowały straty u większości kluczowych firm z segmentu wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej, ekonomiści Allianz Research i Euler Hermes przewidują kolejne uderzenie w rentowność branży kontynuowane w 2021 i 2022 roku. W konsekwencji może to spowodować przyśpieszoną konsolidację rynku, wejście w odnawialne źródła energii i nowe , niespodziewane alianse z firmami spoza sektora.
02.03.2021r. 07:43

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Latem 2020 roku rekordowo niskie ceny gazu w Europie i Azji doprowadziły do sytuacji, w której amerykańscy producenci LNG woleli zapłacić wielomilionowe odszkodowania niż realizować bardzo deficytowe kontrakty na dostawy. Tegoroczna mroźna i długa zima odwróciła niedawny trend i wywindowała ceny gazu do dawno niewidzianych poziomów. - podaje Forsal
02.03.2021r. 07:21

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
02.03.2021r. 06:58

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Spółki Shanghai Electric Guoxuan New Energy Technology Co., Ltd ("Shanghai Electric Guoxuan" lub "Spółka") oraz Pacific Green Technologies, Inc. ("Pacific Green" lub "PGTK") podpisały porozumienie w sprawie strategicznej produkcji systemów magazynowania energii elektrycznej. Obie strony zamierzają wykorzystać swoje atuty i zasoby do zbadania nowych projektów w zakresie systemów magazynowania energii na poziomie międzynarodowym, torując tym samym drogę do wejścia Shanghai Electric Guoxuan na międzynarodowy i zaawansowany rynek przechowywania energii.
02.03.2021r. 06:56

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Samsung SDI ogłosił, że zainwestuje 942 mld wonów (849 mln dolarów) w rozbudowę węgierskiej fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Firma rozważa również budowę kolejnego zakładu w Europie Środkowej.
01.03.2021r. 19:47

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Włoski producent skuterów Piaggio podpisał list intencyjny z firmami KTM AG, Honda Motor Co. i Yamaha Motor Co. w celu utworzenia konsorcjum działającego na rzecz określenia standardowych specyfikacji technicznych i stworzenia wymiennych akumulatorów do motocykli i lekkich pojazdów elektrycznych. Konsorcjum rozpocznie działalność w maju i jest otwarte dla wszystkich inwestorów zainteresowanych przystąpieniem.
01.03.2021r. 19:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Statek "Akademik Czerski" mogący wesprzeć budowę spornego gazociągu Nord Stream 2 ma opuścić port niemiecki Wismar 5 marca. To może, ale nie musi oznaczać, że jest gotów powrócić do projektu pomimo objęcia go sankcjami USA - czytamy w "BiznesAlert.pl".
01.03.2021r. 17:56

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Tepco, operator zniszczonej elektrowni atomowej w Fukushimie w Japonii, poinformował, że z powodzeniem usunął zużyte paliwo uranowe z uszkodzonego budynku reaktora w kluczowym etapie oczyszczania tego miejsca po katastrofie nuklearnej sprzed 10 lat.
01.03.2021r. 16:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Kosztuje niecałe 17 tysięcy złotych, ma napęd elektryczny i wnętrze, które w pewien sposób nawiązuje do budżetowej Dacii Spring.
01.03.2021r. 16:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Prezes URE zatwierdził wniosek operatora systemu przesyłowego energii elektrycznej PSE ws. utworzenia w Brukseli i Monachium Regionalnych Centrów Koordynacyjnych dla Europy Środkowej. Centra pomogą operatorom utrzymywać bezpieczeństwo systemów energetycznych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE