ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.01.2021r. 17:45

Stosowane w kopalni Turów środki ochrony są skuteczne, a dalsze wydobycie było uzgodnione także ze stroną niemiecką - tak spółka PGE GiEK odpowiada na skargę niemieckiej Żytawy do Komisji Europejskiej. Miasto złożyło skargę na rozbudowę odkrywki Turów.
21.01.2021r. 16:18

"Budowa gazociągu Nord Stream 2 to niemiecko-rosyjska współpraca ponad głowami Polaków i Ukraińców, która narusza solidarność europejską" - oświadczył w czwartek goszczący w Berlinie wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
21.01.2021r. 15:55

Rosnieft negocjuje z głównymi handlarzami ropą naftową na świecie ich udział w projekcie Wostok Oil w Arktyce. Są to firmy Gunvor, Vitol i Glencore. Pod koniec września 10 proc. udziałów w projekcie zakupiła firma tradingowa Trafigura. Wartość transakcji jest szacowana na ponad 7 mld dolarów - informuje "BiznesAlert.pl".
21.01.2021r. 15:36

Przedstawiciel PGE wziął udział w seminarium dot. nadchodzącej reformy EU ETS i bardziej sprawiedliwego rozdziału kosztów transformacji, zorganizowanym przez brukselski think-tank ERCST. W debacie pn. "Preparing for the review of the EU ETS - use and division of revenues & reflections on the December EUCO conclusions" uczestniczyło ponad 200 osób, m.in. wiceminister klimatu Adam Guibourge-Czetwertyński, wiceprezes PGE ds. regulacji Wanda Buk oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej, organizacji ekologicznych i przemysłu.

21.01.2021r. 15:31

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa określiła w czwartek nowe sankcje USA dotyczące Nord Stream 2 jako "działania wrogie" wobec uczestników budowy tego gazociągu. Zapewniła, że restrykcje nie wpłyną na politykę Rosji na arenie międzynarodowej.
21.01.2021r. 14:49

Pierwszy blok białoruskiej elektrowni atomowej w Ostrowcu, w obwodzie grodzieńskim, został ponownie włączony po odłączeniu od zasilania w zeszłym tygodniu - poinformowało w czwartek białoruskie ministerstwo energetyki.
21.01.2021r. 14:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Iberdrola SA ogłosiła w czwartek, że podpisała umowę na zakup energii z producentem żywności Danone SA. Będzie to farma o zdolności wyprodukowania 590 MW energii, powstanie w hiszpańskiej prowincji Caceres.
21.01.2021r. 14:42

Nadburmistrz Żytawy Thomas Zenker poinformował w czwartek o złożeniu przez to wschodniosaksońskie miasto w Komisji Europejskiej skargi na rozszerzanie odkrywki pobliskiej polskiej kopalni węgla brunatnego Turów - podała agencja dpa.
21.01.2021r. 13:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Electricite de France SA musiała w środę odłączyć wszystkie cztery reaktory w swojej elektrowni atomowej Paluel na północnym wybrzeżu Francji po tym, jak znaczna liczba ryb utknęła w bębnach filtrujących pompowni.
21.01.2021r. 12:05

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Bezpłatna rejestracja samochodów elektrycznych i nieoprocentowane pożyczki w wysokości do 15 000 USD zostaną sfinansowane w budżecie ACT na przyszły miesiąc, a ich celem jest popchnięcie Canberry w kierunku przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE