ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE
09.11.2017r. 05:57

prof. dr hab. inż Jan Popczyk, Politechnika Śląska w Gliwicach
W szerokiej perspektywie duży ładunek racjonalności ma robocza hipoteza, że nowa energetyka oznaczająca (w tendencji) radykalne przekierowanie inwestycji na stronę popytową (na stronę nowych usług energetycznych) oraz zastąpienie paliw kopalnych źródłami OZE, a także cyfryzację jest w Polsce szansą dla energetyki EP-NI taką jaka na początku lat 1990. została stworzona przez rząd i wykorzystana przez małych i średnich przedsiębiorców (MSP) w ramach reformy ustrojowej gospodarki (i państwa).
26.10.2017r. 05:17

prof. dr hab. inż Jan Popczyk, Politechnika Śląska w Gliwicach
Istota globalnej transformacji energetyki zachodzącej na naszych oczach długo jeszcze będzie przyczyną zaciętych sporów. Nie ma jednak już wątpliwości, że będą to spory o fundamentalne zmiany jakościowe, a nie o intensywność zmian ilościowych. Zmiany jakościowe to transformacja rynków energii pierwotnej i końcowej ufundowanych na paliwach kopalnych w rynki energii użytecznej OZE. O tym jest Raport rozpoczynający Cykl, a zatytułowany: "Przełom w energetyce".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE